ارائه خدمات حرفه ای پتینه کاری

09123216508 همراه
پتینه کاری چیست و چگونه انجام میشود؟
پتینه کاری یکی از روش های نوین برای تغییر و زیبایی دکوراسیون منزل است که با ابزار های مخصوص و مدل و طرح های متنوع و زیبا ، جلوه جذابی به منزل شما میدهد و خانه را از کهنگی خارج میکند.
هنر برتر
هنر برتر

پتینه کاری

پتینه کاری

طراحی و اجرای پتینه با ورق طلا

طراحی و اجرا پتینه پروژه الهیه

 

با ترک ها و ناصافی های دیوار و سقف یا حتی اشیا مختلف باید چه کرد؟

هر دیوار یا سقفی بنا بر دلایلی مثل زلزله یا ضربه ممکن است ظاهری ناخوشایند پیدا کرده باشد.

باید با این مشکلات چه کرد؟

این حرفه  یکی از روش ها و خدماتی است که میتوان تمامی مشکلات منزل را حل کرد و با طرح و رنگ های زیبا و همچنین هزینه مناسب جلوه ای جذاب به منزل بخشید.

گچبری هنر برتر هم یکی از شناخته ترین گچبری های تهران و کرج با بیش از 20 سال سابقه است که پتینه کاری هم به صورت حرفه ای ارائه میدهد.

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید

برای ارتباط با ما در واتسپ 09123216508 تماس بگیرید

 

پتینه کاری چیست؟ (?what is patina)

 

پتینه کاری نوعی پوشش مانند نقاشی هنری برای سقف و دیوار است که از گونه خدمات گچبری حساب میشود که دارای صد ها مدل و طرح و رنگ است.

پتینه کاری یا همان patina هنر کهنه کردن اجسام و کار های هنری با استفاده از رنگ و بافت است که با استفاده اط رنگ های مختلف و طرح های شیک ، اجسام حالات زیبایی به خود میگیرند.

در واقع پتینه کاری هنریست که با رنگ های دکوراتیو و ابزار های مختلف و مخصوص ، روی سطوح بافت های خاصی ایجاد میشود که باعث ایجاد ظاهری زیبا و دلنشین میشود،

بعد از انجام گچبری سقف  و گچبری دیوار نوبت پتینه کاری می رسد.

تا قبل از تجلی این هنر ، همه هنرهای این چنینی بر روی رنگ و طرح استوار بود و امکان خلاقیت کمتری داشت اما امروزه این هنر علاوه بر بازی رنگ ها و نقش آفرینی طرح ها ، میتواند روی بافت های سطوح خانه هم تاثیر گذار باشد.

چه چیزی زیباتر از اجرای ایده شخصی برای پوشش محیط زندگی است؟ هنرهای بصری جایگاه ویژه ای را نزد مردم هنرمند و هنر دوست دارند.patina که جزو هنرهای بصری است ، هنری است که با ترکیب رنگ، ابزار و ذوق هنری ایجاد می شود.بافت هایی زیبا و چشم نواز روی سطوح مختلف، نمونه هایی از هنر پتینه است که امروزه بیش از پیش محبوبیت پیدا کرده است.این هنر فضای زندگی را زیباتر و مهیج تر می کند و تاثیر بسیاری بر روحیه افراد می گذارد.
یکنواختی در محیط کاری و زندگی موجب خستگی روحی شده و کسالت بار است.با بهره گیری از هنر پتینه ، می توان سطوح معمولی را تبدیل به اثری هنری و بی بدیل کرد که چشم ها را خیره می کند.

این تخصص که در واقع یک هنر ایتالیایی‌ است، شاخه‌های متفاوتی دارد و در نقاشی ساختمان به مجموعه کارهایی گفته می‌شود که ظاهری قدیمی به دیوارهای یک خانه می‌دهد.

اگر به دیوار کاخ‌ها و خانه‌های اعیانی قدیمی ایرانی یا خارجی مخصوصا کاخ‌های ایتالیایی ، انگلیسی و روسی دقت کنید، نمونه‌های ایدآل هنر پتینه کاری را به راحتی خواهید دید.

با استفاده از این هنر، می توان علاوه بر رنگ دیوارها، بافت آنها را نیز تغییر داد.

به این ترتیب دیوارهایی با ظاهری متفاوت خواهیم داشت.

فقط توجه داشته باشید که برای اجرای این سبک، باید از استادان و افراد ماهر استفاده کنید.

این افراد با ریزه کاری های پتینه کاری آشنا هستند و آن را با دقت بالایی انجام می دهند.

با استفاده از بهترین پتینه کارهای دیوار می توانید جلوه ای از هنر و زیبایی را در دکوراسیون داخلی ساختمان خود ایجاد کنید.

نحوه اجرای این کار همانند اجرای گچبری دور لوستر و دور لامپ می باشد و لازمه انجام این کار، دارا بودن هنر و خلاقیت در فرد انجام دهنده کار است که حرف اول را می زند و دقیقا به همین دلیل است که در بسیاری از کارهای خلاقانه و هنری از این روش استفاده می نمایند.

از ویژگی های این هنر میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نسبت به رنگ های ساده ای که بر روی دیوارها استفاده می گردند، دیرتر کثیف و غباری و لک دار می شوند.
 • به صورت صد در صدی قابلیت شست و شو دارند.
 • در صورتی که کار زخمی شود، به راحتی می توان آن ها را در اسرع وقت لکه گیری نمود و کار را به درستی پایان داد.
 • پایداری آن را هم می توان تا زمانی دانست که تصمیم داشته باشید محیط مورد نظر را مجددا مورد رنگ کاری قرار دهید.

 

پتینه

نمونه پتینه کاری روی دیوار

 

همانطور که احتمالا بدانید پتینه به تنهایی معنا و مفهومی را همراه خود ندارد و معمولا با کاملات دیگری استفاده میشود که معنا و مفهومی را میگیرد.

مثلا پتینه کاری نوعی خدمات زیبایی برای دکوراسیون داخلی منازل است و پتینه کار هم هنرمندی است که این خدمات را انجام میدهد که در ادامه به طور کامل با این موارد آشنا میشوید.

patina به معنی کاربرد و استفاده از رنگ های مختلف برای جلا بخشی و ایجاد زیبایی در قسمت های مختلف خانه یا سایر مکان ها یا برخی اجسام میباشد که این تکنیک با رنگ های شیک ، ابزار مخصوص و توسط فردی کاربلد روی اجسام اجرا میشود.

این تکنیک فرا تر از رنگ کردن ساختمان است و علاوه بر رنگ می تواند بافت اشیا را نیز تغییر دهد و می تواند دیوار هار را از تکراری بودن نجات داد.

برخی افراد تصور میکنند پتینه فقط برای کهنه کاری است اما باید گفت که این هنر صرفا هنر کهنه کاری نیست و میتوان نسبت به فضا و دکوراسیون سبک آن را تغییر داد.

پتینه به طور کلی روی یک رنگ پس‌زمینه که می‌تواند رنگ روغنی، پلاستیک یا اکریلیک باشد اجرا می‌شوند. این طرح‌ها می‌توانند برجسته یا تخت (فلت) باشند که بسته به دکوراسیون داخلی مدنظرتان باید نوع آن را انتخاب کنید. 

پتینه امروزه به یکی از هنر های تخصصی و پیشرفته تبدیل شده است که دیگر محدود به رنگ ها و طرح های ساده و بی روح نیست و شما با دستانی باز میتوانید طرح و رنگ های مختلف ترکیبی را نیز برای پتینه کاری ساختمان یا هرجای دیگر انتخاب کنید.

پتینه روی دیوار گچی هم قابل اجراست و همچنین ضد آب است و عمر بالایی دارد ، همچنین در صورت ایجاد ترک یا موردی ، میتوانید آن را به راحتی ترمیم کنید.

اما شاید مهم‌ترین مزیتی که می‌توان برای پتینه برشمرد، ماندگاری و قیمت مناسب و صرفه‌ی اقتصادی این پوشش است.

 

پتینه چیست؟

what is patina?

پتینه در لغت به معنای کهنگی و زنگار است ولی اصطلاحی است که در رنگ کاری ساختمان به عنوان سبکی از کار نقاشی ساختمان به کار برده می شود.

patina یک هنر تخصصی برای ایجاد بافت های زیبا و شیک روی انواع سطوح منزل مثل سقف و دیوار و همچنین اشیا مختلف مثل سفال ، شیشه ، چوب و فلز میباشد که با این روش میتوان سطوح مختلف را تزئین کرد.

این هنر با ابزار و روش های مختلفی انجام میشود و روحیه و نشاط را به محیط اطراف میبخشد و حالت کهنگی و رنگ و رو رفتگی را از محیط میگیرد.

امروزه با روی کار آمدن متریال های جدید و همچنین سبک های کاری متنوعی که به مجموعه رنگ های دکوراتیو و پتینه اضافه می شود، می توان جلوه های مدرنی به سطح کار بخشید که امروزه این رو به تکامل و پیشرفت می باشد.

انواع پتینه عبارت است از :

کلاسیک ، مدرن ، انتیک کاری ، پلاستر و برجسته ، کهنه کاری

 

 

پتینه کار کیست؟

هنر patina استفاده ای خلاقانه از رنگ ها و ترکیب رنگ هاست که به کار بعد و عمق می بخشد.القای حس برجستگی و فرورفتگی با دستان هنرمند پتینه کار امکان پذیر است.پتینه کاری ساده و گچبری هنر انسان های خلاق است که با آموزش و شناخت رنگ ها توانسته اند شکل و رنگ جدیدی را به وجود آورده و در عین مدرنیزه بودن،حس سنت و قدیمی بودن را به بیننده القا کنند.

گروه هنر برتر از شرکت های معتبر در زمینه گچبری و خدمات گچبری و پتینه کاری در منزل و ساختمان است که با تجربه چندیتن ساله آماده مشاوره و ارائه خدمات تخصصی میباشد که این کار توسط پتینه کار های متخصص و با تجربه و با قیمت مناسب انجام میشود.

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید

برای ارتباط با ما در واتسپ 09123216508 تماس بگیرید

 

معرفی بهترین پتینه کارها

استفاده از این تکنیک جلوه بصری بسیار زیبایی به خانه میدهد و علاوه بر زیبایی، بافت دیوار را نیز تغییر میدهد.

هم افراد و مجموعه های مختلفی هستند که هم این خدمات را ارائه و هم آموزش میدهند و باید توجه داشته باشید که هم برای اجرا و هم یادگیری از افراد متخصص درخواست کنید زیرا این هنر کامل تخصصی و حساس است.

این خدمات دارای طرح و مدل و تکنیک های متفاوتی است که مجموعه مورد نظر باید تمامی آنها را به خوبی انجام دهد و ضمانت کیفیت خدمات نیز ارائه دهد.

نکته مهم در خصوص این خدمات این است که قیمت بالا نشانه کیفیت بالا نیست و قیمت پایین هم نشانه کیفیت کم نیست.

مجموعه هنر برتر از مجموعه های متخصص در پنتینه کاری میباشد که با کیفیت ترین خدمات را با مناسب ترین قیمت ها همراه با تضمین کیفیت ارائه میدهد.

 

پتینه ساختمانی

پتینه ساختمانی تواسنته جایگزین مناسبی برای رنگ های ساختمانی مثل بلکا و مولتی کالر شود که در برابر رطوبت هم عایق مناسبی است از نظر متخصصان یکی از زیباترین خدمات برای منازل و ساختمان هاست.

این خدمات نسبت به رنگ های روغنی یا پلاستیکی، ماندگاری بالاتری دارد که همین مورد باعث شده محبوبیت و رواج زیادی پیدا کند.

 

کاربرد های پتینه کاری چیست؟

همانطور که گفته شد این تخصص کاربرد های مختلفی دارد برای انواع سطوح مناسب است اما مهم ترین کاربرد پتینه کاری برای منزل مخصوصا روی سقف و دیوار است.

پتینه در بیشتر طرح های خود بافت ایجاد می کند، می توان آن را بر روی سطوح ترسیم کرد و همچنین ماندگاری بالایی دارد و این دلایل استفاده از آن به جای رنگ های روغنی و پلاستیکی در منزل ، مدارس ، شرکت ها ، بیمارستان ها و همچنین سالن های کنفرانس است.

patina باعث ایجاد فضای پر نشاط و گرم در محیط می شود. در بعضی موارد از آن برای انجام کهنه کاری یا همان عتیقه نمودن سطوح و اشیاء استفاده می شود.

اجرای این کار مانند اجرای گچبری دور لوستر و دور لامپ میباشد و در اجرای این کار ، هنر و خلاقیت حرف اول را می زند به همین دلیل در خیلی از کارهای هنری و خلاقانه از آن استفاده می شود. نقاشی ساختمان توسط پتینه با رنگ روغن و رنگ های دکوراتیو و یک سری ابزارهای خاص انجام می شود که در ادامه این مطلب به توضیح این ابزار پرداخته می شود.

 

پتینه کاری ساختمان

همانطور که گفته شد این هنر ، هنری اصیل و تخصصی است که اگر توسط فردی هنرمند و کاربلد و با طرح و مدل و رنگ های زیبا انجام شود میتواند نمایی شیک را ایجاد کند و طرفداران زیادی هم داشته باشد و حتی میتواند محیطی کاملا دلنشین ایجاد کند.

اجرای این هنر روی هر سطحی با هر جنسی مانند چوب و فلز و ... قابل اجرا است و میتوانید برای سقف و ستون و دیوار و هرجایی که علاقه دارید و فکر میکنید روی زیبایی تاثیر میگذارد این کار را انجام دهید.

البته ما به شما توصیه میکنیم فقط در قسمت های خاص منزل خود از این خدمات استفاده کنید زیرا ممکن است شلوغی زیاد بعد از مدتی باعث اذیت و آزار شما شود.

از مزایا پتینه کاری روی دیوار و سقف ساختمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. پتینه نسبت به رنگ‌های روغن و گچی ماندگاری و دوام بیشتر بیشتری دارد
 2. تنوع مدل قابل‌توجهی نسبت به سایر رنگ‌ها و طرح‌ها کاغذدیواری دارد
 3. هزینه‌ مقرون‌به‌صرفه برای زیبایی محیطی و مرمت آن خرج می‌کنیم
 4. پتینه قابل‌اعمال بر روی تمام سطوح مختلف حتی سطوح منحنی می‌باشد
 5. قابل شست‌وشو (البته در پتینه آکریلیک باید توجه لازم به کار رود چراکه آب حلال رنگ آکریلیک می‌باشد)
 6. اجرا یا اعمال پتینه در کوتاه‌ترین زمان بر دیوارها و حتی سقف
 7. قابلیت خشک شدن سریع به همراه قابلیت پوشش ایرادات مختلف دیوار مانند ترک‌ها و پوسته‌شدن رنگ و گچ

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید

برای ارتباط با ما در واتسپ 09123216508 تماس بگیرید

 

دلایل استفاده از پتینه بجای موارد دیگر

همانطور که در بالا ذکر شد امروزه پتینه کاری توانسته جایگزین مناسب و شیکی برای رنگ های ساختمانی مثل بلکا و مولتی کالر و ... شود زیرا عایق مناسبی برای رطوبت نیز هست.

این کار نسبت به رنگ های روغنی و پلاستیکی ماندگاری بالاتری دارد که همین امر باعث شده است تا در بسیاری از محل ها که نیاز است تا رنگ ماندگاری زیادی داشته باشد، استفاده از پتینه رواج بیشتری داشته باشد.

اگر بخواهید طرح های متفاوت و هنری را در نقاشی ساختمان پیاده کنید، می توانید از این تخصص استفاده کنید. در مکان هایی که رطوبت وجود دارد از آن به منظور عایق کاری در برابر رطوبت استفاده می شود.

 

پتینه برای چه مکان هایی استفاده میشود؟

استفاده از این خدمات به دلیل تنوع بسیار گسترده ای که دارد تقریبا در همه جا کاربرد دارد. امروزه اغلب کسانی که به هر نوعی درگیر بازسازی و یا طراحی داخلی و تغییر دکوراسیون می باشند به سراغ این خدمات هم می روند. پتینه کاری ساختمان ، کاری روی گچبری دیوار،گچبری سقف، روی ام دی اف، روی شیشه، روی چوب و حتی اری روی مبل از جمله کاربردهای گسترده ی این هنر تخصصی هستند. به طور کلی به دلیل قابلیت اجرای این کار بر روی همه ی سطوح و همچنین به دلیل امکان اجرای انواع ایده های شخصی و غیر تکراری در پتینه کاری ساده ، دامنه ی کاربردهای این هنر بسیار گسترده شده است.

در ادامه دو نمونه از پتینه کاری روی گچبری دیوار و گچبری سقف را برای شما به نمایش می گزاریم

 

 

این هنر علاوه بر این که پوشش دهنده سقف و دیوارهاست و می تواند نمای بهتری را ایجاد کند،از بین برنده ناصافی ها، موج ها و ترک های دیواری نیز می باشد.قابل اجرا بر روی اغلب سطوح است و با توجه به زیر ساخت می توان از آن برای پوشش دهی استفاده کرد.با داشتن این مهارت می توان انواع مختلفی از طرح های آجری، سنگی، چوبی،گرانیتی و صدها طرح را بر روی ظروف سفالگری ، مجسمه ها ، نقش برجسته ، چوب ، دیوار و … اجرا کرد.

اگر قصد پوشاندن و از بین بردن مشکلات دیوار منزل خود هستید میتوانید از خدمات آینه کاری هم استفاده کنید.

 

ویژگی های پتینه کاری منزل

 • نسبت به رنگ‌های ساده دلنشین تر و خاص‌تر می باشد.
 • همچنین فضای زندگی و کار را زیبا و پر نشاط می کند.
 • اجرای این هنر روی هر سطحی امکان پذیر است مانند دیوار ها، سقف، سطوح فلزی، پاراوان ها، پارتیشن ها و …
 • پوشاندن ترک و موج های دیوار و سقف ها که در تمامی ساختمان ها اجتناب ناپذیر است، یکی دیگر از فواید patina است.
 • نسبت به رنگ های ساده ای که معمولاً استفاده می شود (نظیر: رنگ های سفید، استخوانی و ..) دیرتر کثیفی، غبار و لک را نشان می دهد.
 • ۱۰۰درصد قابلود شستشو است.
 • در صورت زخمی شدن کار به راحتی و در اسرع وقت قابل لکه گیری می باشد.
 • پایداری آن تا زمانی است که بخواهید محل مورد نظر را مجدداً تغییر رنگ دهید.
 • پتینه کاری دیوار منازل جز یکی از بازسازی‌های ساختمان پرطرفدار در سرتاسر دنیاست.
 • به این دلیل که یک دیوار ساده می تواند با صرف کمی وقت و هزینه نه چندان زیاد، به یک دیوار بسیار زیبا و چشم نواز تبدیل گردد.
 • این تخصص جایگزین مناسب رنگ و بلکا بوده که باعث عایق شدن دیوار نیز کنیتکس می شود.
 • از آنجا که هزینه آن نسبت به رنگ و بلکا بالا بوده عمدتا برای دکوراتیو کردن دیوار های خانه از آن استفاده می شود و تنها بخشی از دیوار را پتینه می کنند.

 

سبک های پتینه کاری روی دیوار و سقف منازل

 • پتینه کاری کلاسیک

 اجرای پتینه و پتینه کاری ، استفاده از این هنر قدیمی جلوه دادن لوازم جدید از موارد پر طرفدار بین افرادی است، که دکور آنتیک و کلاسیک را به دکور جدید ترجیح می‌دهند.

یکی از تکنیک‌های این هنر کهنه جلوه دادن لوازم نو و جدید است؛ از این نوع هنر در آنتیک نمودن اکثر لوازم و اجسام خانه می‌توان بهره برد؛ برای هموار کردن سطوح لوازم چوبی، سفالی و حتی بخش هایی از کاغذ دیواری برای کشیدن طرح‌های این تخصص می‌توان از روغن مخصوص شاپان کاری استفاده نمود.

در سبک کلاسیک بیشتر از رنگ‌های سنگین و کلاسیک مانند آبی درباری استفاده می‌شده است که متعاقباً هم زمان و هم هزینه زیادی را می‌طلبد.

این هنر در این مورد به راحتی؛ امکان ایجاد تغییر و هماهنگ نمودن لوازم و دکوراسیون منزل را برای شما فراهم آورده است.

از جمله آیتم های پتینه کلاسیک می توان به ورق طلا و ورق نقره، کهنه کاری، طرح سنگ و چوب، موتیف، تذهیب، دکوپاژ و … اشاره نمود که باز هرکدام روش ها و انواع متفاوت دارند.

 • پتینه کاری مدرن

پتینه مدرن ؛ با تلفیق انواع طرح‌های جدید با روش‌های پتینه و پتینه کاری ساده و کاربرد آنها در دکوراسیون منزل تاثیر بالایی داشته و طرفداران زیادی دارد. در انواع مدرن‌تر از پوشش ابر و باد و آسمان یا طرح فرشته به عنوان الگوی پوششی استفاده می‌شود و یا می‌توان با استفاده از تکنیک‌های رنگ آمیزی، طرح چوب یا پوششی نقره‌ای را روی سطح اجرا کرد. این تخصص را می‌توان روی هر سطحی اجرا کرد؛ از دیوار گچی و رنگ خورده و کاغذ دیواری شده گرفته تا سطوح چوبی وسایل خانه یا ستون‌ها.

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید

برای ارتباط با ما در واتسپ 09123216508 تماس بگیرید

 

انواع تکنیک های پتینه کاری بر روی سقف و دیوار ساختمان

تکنیک های پتینه کاری

 • تکنیک پتینه کاری با پارچه

برای پیاده کردن این تکنیک شما باید تعداد زیادی تکه پارچه تهیه کنید و هر بار یکی از آنها را مچاله کرده و به مقداری رنگ آغشته کنید. سپس به حالت ضربه‌ای روی دیوار بزنید. البته جور دیگری هم می‌توانید از تکنیک پارچه استفاده کنید. به این ترتیب که مستطیلی به عرض ۱۵ سانتی‌متر و طول ۲۰ سانتی‌متر از پارچه‌ای ببرید. در حالی که با دست ۲ سر پارچه را گرفته‌اید آنها را خلاف جهت هم بپیچانید. لوله پارچه را به رنگ آغشته کنید و مانند یک وردنه روی دیوار بکشید. هر بار که پارچه باز شد، این کار را تکرار کنید.

پتینه کاری با پارچه

 • تکنیک بافت دار کردن دیوار در پتینه

در بافت‌دار کردن دیوار روش‌های مختلفی وجود دارد. از جمله ترکیب پودر مل، روغن الیف، آب و رنگ روغنی ساختمان برای بدست آوردن خمیری نسبتا شل تا در بافت دار کردن دیوار استفاده شود. البته می‌توانید مقدار آب و پودر مل را برای رسیدن به غلظت دلخواه تغییر دهید.

 • تکنیک رنگ‌ برداری

این تکنیک هم توسط پارچه اجرا می‌شود. اما با این تفاوت که این بار پارچه رنگ اضافی روی دیوار را به خود جذب می‌کنند. ابتدا دیوار مورد نظر را آماده کرده و رنگی را با قلم مو به صورت نیمه رقیق بر روی دیوار بکشید. پتینه کاری حالا یک دستمال نخی زبر را که به صورت مچاله در آورده‌اید را به دیوار خیس به صورت ضربه‌ای بزنید. به این ترتیب رنگ از روی دیوار برداشته شد و همزمان با انتقال رنگ، نقش مچاله شده پارچه روی دیوار باقی می‌ماند.

 • تکنیک راه راه کردن دیوار در پتینه

این روش بیشتر مناسب اتاق‌های خواب است. البته باید توجه داشت که نباید باعث شلوغ به‌نظر رسیدن اتاق شد. برای مثال می‌توان از این روش تنها برای دیوار سمت تخت خواب استفاده کرد. ابتدا نقطه وسط دیوار را پیدا کنید سپس ۵/۷ سانتی‌متر از هر سمت این نقطه به اطراف حرکت کنید. بدین ترتیب اولین نوار ۱۵ سانتی‌متری ایجاد خواهد شد. به همین طریق تمام دیوار را به نوارهای ۱۵ سانتی‌متری تقسیم کنید.

 • تکنیک پتینه کاری با رنگ

در این تکنیک ابتدا زیرسازی دیوارها و سقف مانند بتونه کاری و سمباده زدن انجام می‌شود و سپس رنگ‌کاری به وسیله قلم مو، غلطک یا پمپ با رنگ دلخواه انجام می‌شود، در این بخش لازم به یادآوری است که رنگ‌کاری سقف با قلم مو و غلطک کاری بسیار دشوار است و استفاده از پمپ به نظر روشی راحت‌تر و سریع‌تر است.

پس از رنگ‌کاری و خشک شدن آن، پتینه کاری را می‌توان آغاز کرد. در این تکنیک با استفاده از رنگ، پتینه کار با کمک از یک پارچه یا اسفنج به ایجاد یک طرح روی سطح رنگ کاری شده می‌پردازد. این تکنیک برای سقف بسیار مورد پسند است و بسیاری از کارفرمایان از این طرح استقبال کرده‌اند.

 • تکنیک پتینه کاری با ورق طلا و نقره

این تکنیک پتینه کاری برای سقف بسیار کاربردی و زیبا است و با نورپردازی مخفی و لوسترهای کلاسیک بسیار هماهنگی دارد. تکنیک ورق طلا و نقره همانطور که گفته شد بر روی گچ، چوب، فلز نیز اجرا می‌شود. گچبری‌های سقف و دیوار امروزه با ترکیب ورق طلا ،نقره و پتینه جلوه بسیار زیبایی به منازل داده است .

 • تکنیک پتینه با اسفنج

این تکنیک یکی از ساده‌ترین و در عین حال زیباترین روش‌های ایجاد طرح روی دیوارهاست. ابتدا زمینه دیوار را رنگ‌آمیزی کنید و سپس یک تکه اسفنج را به رنگ آغشته کرده و به صورت ضربه‌ای به دیوار بزنید. توجه داشته باشید که ابتدا اضافه‌های رنگ را توسط روزنامه بگیرید و سپس اقدام به رنگ‌آمیزی کنید.

پتینه کاری با اسفنج

 • تکنیک نقاشی کلاسیک روی سقف

یکی از تکنیک‌های گران قیمت و زیبای پتینه کاری روی سقف را می‌توان تکنیک نقاشی روی سقف دانست. قیمت بالای این تکنیک به دلیل هنر نقاشی به کار رفته در آن است که معمولا درجا اجرا می‌شود. البته لازم به ذکر است که اکثر این خدمات با تکینک نقاشی کلاسیک به صورت برچسب‌هایی است که با استفاده از چسب به سطح کار چسبانده می‌شود و سپس با استفاده از دیگر تکنیک‌ها ظاهری کهنه به آن داده می‌شود. در هر صورت این تکنیک به صورت نقاشی خدایان رومی، گل و بته یا بته جقه روی سقف و دیوار اجرا می‌شود.

 • پتینه کاری با جوهر رنگ

جوهر رنگ نوعی مواد رقیق است که به عنوان آسترهای رنگی در پتینه های جوهری استفاده می شود. چنانچه جوهر رنگ کمی غلظت داشته باشد می توان با تینر فوری و یا الکل صنعتی آن را رقیق کرد.

 • پتینه کاری به وسیله رنگ های حلال در آب

این نوع کار نمی تواند پوشش کلی ایجاد کند و فقط قسمت های روشن چوب را رنگ آمیزی می کند تا گره های چوب بهتر دیده شوند

 • پتینه روی چوب با لاک الکل

لاک الکل از خوردگی و نفوذ رطوبت در چوب پیشگیری می کند

 • پتینه کاری روی چوب با شاپان

شاپان در واقع اصل قیر آب شده ای که به عنوان پوشاننده چوب استفاده می شود در پتینه کاری روی چوب شاپان را کمی رقیق کرده و توسط پارچه روی سطح چوب میکشند. حلال شاپان هم تینر روغنی، نفت و بنزین است.

 • پتینه کاری روی چوب با رنگ روغنی

همان رنگ های روغنی که اغلب در رنگ آمیزی ساختمان و دیوار استفاده میشد برای پتینه های روغنی روی چوب هم مناسب است.

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید

برای ارتباط با ما در واتسپ 09123216508 تماس بگیرید

 

پتینه طلایی روی دیوار

درخشندگی و براقیت طلا از زمان های قدیم در دکوراسیون داخلی منازل جلال و شکوه زیادی داشته و باعث شیکی و زیبایی خاصی میشود.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، بازسازی و نوسازی منزل، مجری و طراح پتینه با ورق طلا و نقاشی دکوراتیو، ساخت ویلا در سبک های دوبلکس و تریبلکس، دکوراسیون اداری، تجاری، فروشگاهی، مغازه و …. از خدمات ویژه است که امروزه طرفداران زیادی دارد.

در نوع کلاسیک که به پتینه‌ ورق طلا معروف است، از خمیر مخصوص پتینه کاری استفاده می ‌شود و عموما از رنگ‌های طلایی برای تزئین آن استفاده می‌ کنند. در نوعی دیگر از پتینه کلاسیک می ‌توان نقش سنگ، آجر یا ترک را روی سطح مورد نظر طراحی و اجرا کرد.

در نمونه پتینه کاری روی دیوار، می‌توان از متریال ورق طلا به کار برد. ورق طلا روی جزئیات سقف و دیوار حالتی کلاسیک ایجاد می‌کند. رنگ طلایی می‌تواند طیف‌های مختلفی داشته باشد که در بازار با اسم‌های طلایی اشرفی، طلایی خاکی، طلایی آنتیک و ... معروف‌اند. استادکار پتینه با استفاده از ورق طلا زیبایی‌های خارق‌العاده‌ای به دکوراسیون داخلی شما می‌بخشد.

کاربردهای ورق طلا در پتینه :

 • ورق طلا بسیار نازک است و طرح‌های ظریف ایجاد می‌کند.
 • می‌توان آن را با رنگ اخرایی ترکیب کرد و حالت زنگ‌زدگی به وجود آورد
 • ترکیب رنگ‌های وینتیج را هم می‌توان با ورق طلا آمیخت
 • طرح‌های پر جزئیات سقف با ورق طلا را پتینه دیوار هماهنگ ساخت

 

enlightened مطالب پیشنهادی : اجرای ورق طلا و نقره ، گچبری سنتی و دستی ، گچبری مدرن،گچبری کلاسیک

 

آموزش انواع تکنیک های پتینه کاری ساختمان

آموزش پتینه کاری با استفاده از اسفنج

 1. ابتدا دیوار را با رنگ مورد نظر رنگ آمیزی کنید.
 2. در این مرحله معمولا از رنگ یکدست و تک رنگ استفاده می شود.
 3. برای ایجاد طرح از رنگ متضاد استفاده کنید.
 4. بعد از خشک شدن دیوار می توانید کار طراحی را شروع کنید.
 5. در اینجا از تکه ای اسفنج کمک بگیرید.
 6. اسفنج را به رنگ مورد نظر و متضاد با زمینه آغشته کرده و رنگ اضافی را با روزنامه بگیرید.
 7. سپس طرح خود را با ضربه زدن به دیوار بر روی آن انتقال دهید .
 8. با کمی تمرین می توان زیباترین طرح های خلاقانه را روی دیوار اجرا و پیاده سازی کرد.

 

آموزش پتینه کاری با پارچه

 1. از پارچه ای بدون پرز مستطیلی به ابعاد 15 در 20 سانتی متر تهیه کنید.
 2. دو سر پارچه را تاب داده و لوله کنید.
 3. این لوله پارچه ای را آغشته به رنگ دلخواه و متضاد زمینه کنید.
 4. سپس پارچه مورد نظر را به سراسر دیوار بکشید.
 5. طریقه کشیدن پارچه روی دیوار شبیه وردنه کرن خمیر می باشد.
 6. ایجاد بافت پتینه در روی دیوار برای بافت دارشدن و شکل گرفتن پتینه روی دیوار می توان از ترکیب روغن الیف، پودر مل، رنگ روغن و آب استفاده کرد.
 7. این ترکیب را به صورتی درست کنید که خمیری به غلظت ماست باشد.
 8. از این ترکیب برای ایجاد بافت روی دیوار استفاده کنید تا هنر و خلاقیت را یکجا مشاهده کنید.

 

آموزش پتینه کاری با رنگ برداری

 1. ابتدا باید دیوار را به صورت کامل رنگ آمیزی کنید.
 2. بهتر است از رنگی استفاده کنید که از حد معمول رقیق تر باشد.
 3. قبل از اینکه دیوار خشک شود، پارچه ای نخی و بدون پرزی را مچاله کنید و به دیوار ضربه بزنید نیازی به کشیدن نیست و کافی است ضربه بزنید.
 4. نتیجه اثری مهیج ناشی از پاک شدن رنگ و به جای ماندن جای پارچه مچاله شده است.
 5. در تکنیک رنگ برداری سرعت عمل بسیار مهم و کلیدی است و باید تا قبل از اینکه رنگ خشک شود، رنگ های اضافی را پاک کنید.
 6. آغشته کردن پارچه به تینر روغنی به شما کمک خواهد کرد.

 

آموزش پتینه کاری با راه راه کردن

 1. نقطه مرکز دیوار را پیدا کرده و از خط وسط دیوار را به نوارهای هم اندازه تقسیم کنید.
 2. یکی در میان نوارها را رنگ آمیزی کنید.
 3. با رنگ متضاد قسمت های رنگ نشده را نیز با دقت رنگ کنید.
 4. رنگ نباید در قسمت های قبلی وارد شود.
 5. تکنیک دیوار راه راه مناسب کل اتاق نیست و بیشتر به صورت تک دیوار استفاده می شود.
 6. هم خوانی رنگ ها در این تکنیک اهمیت زیادی دارد.

 

آموزش پتینه کاری مدرن

شروع پتینه کاری برای هر جایی مثل ساختمان ، دیوار ، سقف ، روی گچبری و حتی روی کاغذ همگی نیاز به داشتن یک سری ابزار ها و تجهیزات و مواد لازم میباشد.

برای اینکه روی تمام موارد گفته شده پتینه کاری کنید ، ابتدا باید یک زیر ساخت مناسب روی آنها ایجاد کنید تا کیفیت کار و رنگ آمیزی بیشتر شود.

عبد از آن نوبت به مرحله مسطح سازی جایی است که قرار است روی آن کار انجام دهید که این کار با قلم مو و چسب و به این صورت است که بعد از اینکه چسب در حالت نیمه خشک قرار گرفت ، خمیر مخصوص پتینه کاری روی روی سطح بکشید و با کاردک کل سطح را بپوشانید که این کار از مراحل مهم است.بعد از آن هم میتوانید با رنگ های مورد نظر ، طرحتان را روی سطح بکشید و منتظر بمانید که طرح خشک شود.

 

پتینه کاری روی چوب

پتینه روی چوب نیز نوعی پوشش دهی چوب است که همانند رنگ های پوششی عمل می کند.
در واقع پتینه روی چوب، به ترکیب چند رنگ و ایجاد لایه های رنگی متفاوت بر روی چوب قلمداد می شود.

پتینه کاری روی ام دی اف ، استفاده از رنگ‌های پوششی برای ایجاد سطح یک دست روی چوب است؛ در واقع در واقع این کار ، تکنیک ترکیب چند رنگ و ایجاد لایه‌های رنگی متفاوت بر روی چوب قلمداد می‌شود.

برای رنگ کاری روی چوب و ایجاد تغییر رنگ و سبک در چوب پتینه کاری روی چوب یک روش مناسب و پیشنهادی می‌باشد.

استفاده از رنگ ها و سبک‌های این حرفه در ایجاد ظاهر مناسب و زیبا روی چوب موثر می باشد. در نوسازی لوازم چوبی و پوششی لایه‌های خوردگی و زدگی چوب پتینه کاری در کنار شاپان کاری کاربرد دارد.

 

پتینه طرح سنگ

اجرای پتینه طرح سنگ بر روی انواع مواد و  قسمتهای مختلف ساختمان قابل اجراست.

اجرای پتینه طرح سنگ از انواع گوناگونی برخوردار بوده و از کیفیتهای مختلفی با توجه به مهارت شخص اجرا کننده برخوردار است.

در هنر پتینه میتوان به این مسئله اشاره کرد که اجرای سنگ سازی و پتینه کاری طرح سنگ ساختمان یکی از پرکارترین و یا هنری ترین بخش  از هنر کلی پتینه کاری ساختمان میباشد.

پتینه طرح سنگ توسط رنگ یا ماربلینگ،که در این روش پتینه کار با استفاده از رنگهای روغنی و یا حتی رنگ اکریلیک،اقدام به کپی طرح سنگ مینماید که هر چقدر در این کار تمرین بیشتری و تجربه بیشتری داشته باشد قطعا پتینه موفق تری خواهد داشت.

برای تمرین پتینه کاری طرح سنگ،شما میتوانید از سنگهای ساده تر به عنوان نمونه و الگو استفاده نمایید و به تدریج با کسب مهارت به سمت کپی کردن سنگهای پیچیده تر بروید.نتیجه عالی و بی نقص احساس خوب و رضایت بخشی به پتینه کار میدهد.همانطور که میبینید،پتینه بسیار گسترده است و هنر پتینه کاری از قابلیت فراوانی برخوردار میباشد.

پتینه کاری طرح ابر و باد

پتینه ابر و باد یکی از تکینک های اجرایی در دکوراتیو است که روی دیوار و سقف منازل اجرا میشود و دارای طیف های رنگی متنوعی است که نسبت به سلیقه مشتریان و رنگ دکوراسیون داخلی منازل انتخاب میشود و طرفداران زیادی هم دارد.

در سبک پتینه ی ابر و باد، معمولا از دو رنگ یکسان در طیف های تیره و روشن استفاده می شود که با هنرمندی در کنار هم قرار گرفته و در برخی نقاط در هم ادغام می شوند.

برخی افراد طرح پتینه ابر و باد ساده را میپسندند و برخی دیگر از این طرح در کنار پتینه فرشته روی دیوار و سقف استقبال میکنند که ابتدا سطح با رنگ روغنی طبق دستور استاندارد کار اجرا شده سپس پتینه ی ابر و باد انجام می شود و در مرحله ی آخر نقاشی از جمله تصویر فرشته ، منظره ، گل و یا هرچیز دیگری اجرا می شود.

 

پتینه پشت تلویزیون

دیوار پشت تلویزیون یکی از دیوارهای مهم و خاص در دکوراسیون داخلی منزل به حساب می‌آید. بنابراین، استفاده از ایده‌هایی خاص و جذاب برای دیوار پشت تلویزیون و دکور پشت تلویزیون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

برای پتینه کاری دیوار پشت تلویزیون راه های مختلفی وجود دارد که میتوانید به زیبایی خانه بیافزایید ، مثلا گچبری، کاغذ دیواری ، قاب بندی دیوار برای تلویزیون های دیواری و ... که یکی از شیک ترین و جدید ترین ترفند ها اجرای پتینه کاری پشت تلویزیون یا پتینه کاری دیوار تلویزیون است.

 

وسایل مورد نیاز پتینه کاری روی دیوار و سقف

ابزار پتینه کاری

 • شابلون آماده یا مقوای ضخیم  و فوم برای تهیه استنسیل
 • ماژیک
 • کاتر
 • خمیر چوب یا خمیر بسکت
 • کاردک
 • قلم موی زبر
 • پرایمر
 • رنگ اکریلیک
 • رنگ طلایی

 

آموزش پتینه کاری حرفه ای و مدرن

شروع این حرفه برای هر جایی مثل ساختمان؛ پتینه روی دیوار؛ سقف و حتی کاغذ دیواری و یا روی لوازم چوبی همگی مستلزم تهیه مواد اولیه است. ایجاد یک زیرساخت مناسب روی تمامی موارد نامبرده برای رنگ کاری تمیز و با کیفیت تاثیر فراوان دارد.مرحله بعدی تهیه لوازم از یک جای با کیفیت و قابل قبول است، که نیازمند تهیه لیست از انتخاب نوع این تخصص؛ مشخص کردن فضا و اجسامی که قرار است، patina روی آن صورت گیرد؛ طرحی که برای انجام این هنر انتخاب شده می‌باشد؛ تا بدانید دقیقا چه لوازمی را برای این کار تهیه نمایید.

مرحله بعدی مسطح سازی جایی که تصمیم دارید، پتینه کاری را روی آن انجام دهید، با قلم مو و چسب چوب است؛ پس از اینکه چسب در حالت نیمه خشک قرار گرفت، خمیر مختص این کار را روی محل مورد نظر بکشید و با کاردک کل سطح اجسام را با خمیر بپوشانید. در واقع امکان ایجاد نقوش با لوازم نقاشی و حتی ساده ترین حالت ممکن یعنی با حرکات دست روی لوازم را با این کار ایجاد نموده‌ایم. بعد از ایجاد نقش تقریبا به اتمام رسیده؛ حال لوازم و سطوح پتینه کاری شده را در معرض هوای گرم خشک کنید.

سبک مدرن این تخصص هم مانند گچبری مدرن دارای جدیدترین طرح و مدل ها میباشد.

 

آموزش پتینه کاری چه مزایایی دارد؟

 • با استفاده از این هنر می توان یک فضای مطلوب و دلنشین در محیط اطراف ایجاد کرد.
 • طرح های بسیار متنوع و جذابی را با با این تخصص می توان خلق کرد.
 • در صورت تمایل می توانید به آسانی با به کار گیری این هنر ، یک نمای سنتی را در محیط اطراف خود پدیدار کرده و از آن لذت ببرید.
 • پتینه کاری بر روی سطوح مختلف قابل اجرا می باشد و به آسانی می توان با استفاده از آن طراحی های چشم نواز و زیبا را بر روی سطوح مختلف انجام داد.
 • هزینه و زمان لازم برای انجام این کار نسبت به سایر روش های مورد استفاده برای رنگ آمیزی و طراحی سطوح، کم تر می باشد.
 • مهم ترین مورد استفاده از پتینه بر روی سقف دیوار می باشد که با استفاده از آن می توان یک فضای جذاب و چشم نواز را در محیط پیرامون ایجاد کرد.
 • ماندگاری و دوام نسبت به سایر روش های رنگ آمیزی ساختمان بیشتر است.
 • با آموزش این هنر می توانید طرح های متنوع و خلاقانه ای را پدید آورید و یک کار با کیفیت و زیبا را به مشتری تحویل دهید.
 • با استفاده از این حرفه می توانید بر روی سطح مورد نظر بافت ایجاد کنید؛ زیرا هنر و خلاقیت در آموزش پتینه با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند.
 • پتینه کاری در ساختمان نسبت به سایر روش های رنگ آمیزی، زیباتر جلوه م کند و استفاده از آن در اولویت قرار دارد.

 

پتینه ساختمان

ساختمان را نیمتوان فقط ساختمان های مسکونی شناخت زیرا ساختمان های اداری و تجاری و فروشگاهی هم جزو ساختمان هستند اما وقتی که منظور برای خدمات تغییر دکوراسیون داخلی ساختمان مثلا پتینه کاری ساختمان باشد ، منظور ساختمان های مسکونی و تجاری است که زیبایی داخلی آنها بسیار مهم است.

برای این گونه ساختمان ها خدمات مختلفی میتوان استفاده کرد تا فضایی شیک داشته باشند که یکی از بهترینه این خدمات پتینه کاری ساختمان است که محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده است.

امروزه این خدمات توانسته جایگزین رنگ زدن ، کاغذ دیواری و سایر موارد شده است و افراد زیادی به این تکنیک روی آورده اند.

از دلیالی که باعث این شرایط شده است میتوان زیبایی و کیفیت و در عین حال قیمت مناسب را نام برد.

 

پتینه کاری روی دیوار

پتینه کاری روی دیوار یکی از جالب ترین و زیبا ترین راه ها برای تغییر دکوراسیون منزل و مکان دیگر است.دیوار ها قسمت هایی از منزل هستند که هر خانواده ای نسبت به سلیقه و شرایط خود فکری برای آن میکند مثلا برخی خانواده ها به اجرای این هنر روی دیوار علاقه دارند و برخی دیگر به قاب بندی روی دیوار.

البته افراد و خانواده هایی هستند که از قاب عکس ها و تابلو ها برای برای تزئین و زیبایی دیوار استفاده میکنند که این روش باعث آسیب زدن به دیوار میشود و با مرور زمان ممکن است دیوار ترک هم بخورد.

این مهارت و تخصص علاوه بر اینکه بسیار زیباست ، از طرفی هم عیب های دیوار را به گونه ای بر طرف میکند که حتی بهترین روش های رنگ کردن دیوار هم نمیتوانند به این زیبایی عیب ها را حل کنند.

 

پتینه دیوار

پتینه روی دیوار از هنر هایی است که ایرانیان از سال های پیش به آن توجه زیادی داشته اند و افراد محدودی هستند که بتوانند این خدمات را به صورت تخصصی انجام دهند.

این خدمات دارای مدل ها و طرح های مختلفی است که علاوه بر آنها ، برخی مشتریان ما نیز هستند از ذهن خودشان ایده پردازی میکنند و میخواهند از ایده های ذهنشان در خانه خود استفاده کنند.

پتینه دیوار دارای سبک هایی است که میتواند هم خانه را دارای محیط و فضایی کلاسیک کند و هم فضایی مدرن ایجاد کند.

این هنر شاید به نظر و فقط با دیدن ، هنری ساده به نظر برسد و بعضی ها شاید به خاطر اینکه وسایل و تجهیزات لازم این خدمات ساده هستند فکر کنند زیاد سخت نیست اما واقعا نیاز به مهارت و تجربه زیادی دارد اصلا هم امری ساده نیست.

 

پتینه روی دیوار پذیرایی

دیوار سالن پذیرایی خانه را میتوان مهم ترین قسمت هر خانه ای دانست زیرا تمامی افراد و میهمانان در پذیرایی هستند و بیش از هر چیزی چشمشان به دیوار آن قسمت میخورد و به همین علت میتوان بهترین استفاده را از این قسمت خانه کرد و جلوه و زیبایی خاصی را به خانه بخشید.

شما میتوانید در همین صفحه از سایت هنر برتر و هم در سایت های دیگر نمونه کار های اجرا شده از پتینه روی دیوار پذیرایی را مشاهده کنید و یکی را طبق سلیقه تمام افراد خانواده بپسندید و انتخاب کنید و در آخر از یک مجموعه کاربلد و شناخته شده برای ارائه خدمات استفاده کنید.

 

طرح پتینه کاری روی دیوار

همانطور که میدانید هر کسی روی این کره خاکی دارای سلیقه و نظر خاص و منحصر به فردی است و ممکن است که سلیقه افراد دیگر را نپسندد.

پتینه کاری نیز مانند برخی هنر ها و تخصص های دیگر دارای طرح و مدل های متنوع است و به دلیل تفاوت سلیقه ها ، نمیتوان گفت که همه افراد تمامی طرح های پتینه کاری را دوست دارند.

برای استفاده از این خدمات هم میتوانید مدل ها و نمونه کار های اجرا شده در همین صفحه را مشاهده کنید و هم میتوانید نمونه کار ها در سایت های دیگر را مشاهده کنید و در صورت تمایل و پسند ، از مجموعه هنر برتر درخواست اجرای پروژه را داشته باشید.

 

عکس و نمونه پتینه کاری روی دیوار

پتینه کاری روی دیوار یکی از راه‌های ایجاد تغییر و تنوع در دیوارها است. دیوارها بخش مهمی از دکوراسیون داخلی رو تشکیل میدن و پتینه کاری روی دیوار میتونه تغییرات چشمگیر و جذابی رو در دکوراسیون داخلی ایجاد کنه.

همانطور که عکس های ابتدار صفحه را مشاهده کردید و مطالب و محتوا را خواندید ، پس میتوان گفت که با خدمات پتینه کاری روی دیوار آشنا شدید.

مجموعه هنر برتر یک مجموعه تخصصی در گچبری است اما در کادر خود دارای افرادی هنرمند و خلاق است که این خدمات را نیز انجام میدهند و شما میتوانید برخی از نمونه های این خدمات را در گالری تصاویر مشاهده کنید تا در روز ها آینده عکس ها و نمونه های بیشتری را برای شما در سایت قرار دهیم.

نمونه پتینه کاری روی دیوار یا سقف در مجموعه هنر برتر هیچ محدودیتی برای طرح و مدل رنگ وجود ندارد.

 

آموزش پتینه روی دیوار

یاد گرفتن هنر پتینه روی دیوار از مواردی است که مورد توجه و استقبال زیادی قرار گرفته است.یکی از موثرترین تکنیک ها در دکوراسیون داخلی اجرای این هنر روی دیوار است که بر روی دیوار منازل، بویژه مدرن کاربرد فراوان دارد.هر چند انجام این کار نیاز به اساتید با تجربه و کارکرده ای دارد.ولی با کمی دقت و صرف وقت می توان طرح هایی ساده اما مبتکرانه و خلاقانه را بر روی دیوارها پیاده سازی کرد.

پتینه کاری روی دیوار نیز از ایده های عالی برای ساختن محیطی لاکچری در منزل محسوب می شود. این رنگ و بافت ها را طوری انتخاب کنید تا محیط منزل شما بازتر و روشن تر به نظر برسد. چنین طرحی مخصوصاَ در اتاق های کوچک بسیار کاربردی و جذاب است.نمونه ای از این هنر توسط مجموعه ما را میتوانید در گالری مشاهده نمایید.

اگر دیوار گچی دارید و میخواهید این تکنیک را روی دیوار گچی را انجام دهید ابتدا باید راه های پاک کردن لکه های دیوار گچی را بدانید و به صورت اصولی لکه ها را پاک کنید.

 

پتینه کاری روی سقف

سقف منازل نیز یکی دیگر از قسمت هایی است که روی دکوراسیون و زیبایی خانه نقش مهمی دارد و افراد زیادی از روش های مختلف مثل پتینه کاری سقف ، رنگ کردن و کناف کاری یا حتی نور پردازی و یا گچبری سقف استفاده میکنند.

اگر شما وارد خانه ای شوید که سقف و دیوار های ساده و بی روحی داشته باشند دل شما را میزنند به همین علت میتوانید ابتدا گچبری سقف را انجام دهید و بعد از آن با روش های مختلف پتینه کاری سقف را انجام دهید.

در این تکنیک با استفاده از رنگ، پتینه کار با کمک از یک پارچه یا اسفنج به ایجاد یک طرح روی سطح رنگ کاری شده می‌پردازد. این تکنیک برای سقف بسیار مورد پسند است و بسیاری از کارفرمایان از این طرح استقبال کرده‌اند.

بهتر است برای سقف های کوتاه و سقف اتاق خواب ها از این هنر با رنگ استفاده کنید و برای سقف های بلند از این خدمات با ورق طلا و نقره یا حتی طرح های دیگر استفاده کنید.البته لازم به یادآوری است که این هنر از آنجایی که جزء سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک به حساب می‌آید برای خانه‌های با متراژ بالا مناسب است.

 

آموزش پتینه ابر و باد

 1. رنگ پایه را روی سطح اجرا نمائید.
 2. رنگ مورد نظر خود را بسازید و آن را در سینی رنگ بریزید.
 3. روی رنگ پایه رنگ جدید را اعمال نمائید.
 4. به طور تصادفی با قلم از رنگ رویه روی دیوار مطابق تصویر اجرا كنید.
 5. با یك تكه ابر روی تمام دیوار طرح آبرنگی ایجاد كنید.
 6. این كار را مجددا تا زمانی كه رنگ خشك نشده و به طرح دلخواه نرسیده اید ادامه دهید.

 

پتینه سقف

حتما دقت کرده اید که وقتی وارد خانه ای میشوید ، اگر روی سقف منزل هیچ طرحی ایجاد نشده باشد و کاملا ساده باشد کاملا بی روح و بدون جذابیت خواهد بود و به همین دلیل است که وقتی کسی خانه ای میخرد ابتدا به دنبال راه هایی است برای تزئین و زیبایی خانه مخصوصا سقف خانه.

خدمات زیادی برای زیبایی سقف هستند که از جمله بهترین آنها میتوان به پتینه سقف اشاره کرد.

پتینه سقف هم از روش های سنتی و زیبا است اما امروزه بیشتر شناخته شده است و محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

پتینه سقف با استفاده از رنگ ، رنگ کنده شده ، ترکیب با ورق طلا و سایر موارد طبق سلیقه و نظر مشتریان اجرا میشود.

 

پتینه کاری سقف پذیرایی

حتما میدانید که هر طرح و مدل و رنگی از این خدمات برای قسمت های خاصی از منزل مناسب میباشد یعنی اینکه مثلا برای سقف پذیرایی باید از مدلی از این هنر استفاده کنید که دلنشین باشد و باعث آزار و اذیت چشم نشود و مثلا برای سقف اتاق خواب باید طرحی ساده انتخاب کنید که باعث آرامش شود.

پس پیشنهاد میکنیم قبل از هر اقدامی تمامی مدل ها و طرح و رنگ های این هنر مخصوصا برای سقف را مشاهده کنید و تحقیقات خود را انجام دهید و در انتها بهترین سبک را نسبت به سلیقه خود انتخاب کنید و ادامه کار و اجرا را به مجموعه های تخصصی مانند هنر برتر بسپارید.

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید

برای ارتباط با ما در واتسپ 09123216508 تماس بگیرید

 

پتینه کاری روی گچبری

از آنجایی که طلا فلزی گرانبها و ارزشمند است ، معمولا به شکل های مختلف در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد و نما را بسیار زیبا و شیک میکند.

مثلا برخی از زمینه هایی که ورق طلا در آنها استفاده میشود ، روی مبلمان ، قاب ها و مجسمه ها و دیگر اشیا است که جلوه خاصی به آنها میدهد.

اما امروزه یکی از اصلی ترین کاربرد های ورق طلا در زمینه پتینه کاری است.

مثلا وقتی که شما گچبری منزل و ساختمان خود را انجام میدهید ، برای اینکه نمای شیک و لوکس تری به خانه خود دهید میتوانید از ورق های طلا همراه با پتینه کاری روی گچبری استفاده کنید.

از آنجاییکه ایجاد فضاهای خاص و لوکس نیاز بسیاری از ساختمانهای امروزی است , استفاده از ورق طلا می تواند گزینه بسیار مناسبی جهت تحقق این موضوع باشد . استفاده از ورق طلا بر روی گچبری ها , ستون ها , طراحی با ورق طلا بر روی سقف , اجرای ورق طلا پشت شیشه , ورق طلا بر روی دربهای چوبی , patina و کهنه کاری با ورق طلا , مجسمه های کار شده با طلا , کاشیهای طلا کاری شده و نمونه های بسیاری از این دست , تنوع بسیاری را در اختیار طراحان قرار می دهد تا بتوانند ایده های منحصر به فردی را ایجاد نمایند.

برای آموزش پتینه کاری روی گچبری توسط مجرب ترین افراد با ما در تماس باشید.

 

mail سایر مطالب : آموزش گچبری 

 

انواع پتینه کاری روی سقف

پتینه کاری سقف انواع مختلفی دارد. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • پتینه ورق طلا
 • ورق نقره
 • چوب
 • طرح مخمل
 • با رنگ

سقف منازل یکی از محیط های تاثیر گذار در زیبایی ساختمان است. به طوری که امروزه این قسمت در طراحی دکوراسیون داخلی نقش به سزایی را ایفا می کند. در واقع طراحی سقف یکی از پیچیده ترین و مهم ترین قسمت های طراحی و معماری داخلی ساختمان است. 

 

تاثیر پتینه کاری بر سقف منزل

برای زیبایی سقف منازل می توان از این هنر برجسته و ورق طلا استفاده کرد. البته ناگفته نماند که پتینه کاری ورق طلا کاربرد بیشتری در این زمینه دارد. همچنین می توان از موارد زیر استفاده کرد :

 • پتینه کاری طرح فرشته
 • طرح ابر و باد
 • طرح آسمان
 • طرح گل های طبیعت

 

نکاتی مهم در مورد پتینه کاری

 1. اگر در برای اجرای این هنر قصد دارید از شابلون ها و اسپری برای رنگ کردن استفاده کنید، دقت داشته باشید که شابلون بر روی دیوار کشیده نشود، و تا زمانی که اسپری پاشی کاملا تمام نشده، شابلون را جا به جا نکنید.
 2. برای انتخاب طرح و نوع پتینه دقت کافی را داشته باشید؛ هماهنگی طرح با دیگر لوازم خانه یک فاکتور مهم در این خدمات می باشد؛در این کار با افراد متخصص در زمینه دکوراسیون و این هنر مشورت نمایید.
 3. به هیچ عنوان بدون مشاهده چند نمونه کار از از این هنر به سراغ طراحی دکوراسیون داخلی نروید.

 

هزینه و قیمت پتینه کاری منزل

هزینه و قیمت پتینه کاری یکی از عباراتی است که برای انتخاب پوشش دیوار و انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی در سایت ها و شبکه های اجتماعی جستجوی بالایی دارد.

این کار بر روی سقف سخت از دیوار می باشد و طبیعی است که قیمت آن هم بالا تر باشد.

همچنین برای متراز های بالاتر عموما تخفیف های بهتری اعمال می شود که سبب کاهش هزینه ها می شود.

علاوه بر این این کار بر روی ابزار آلات و یا در ارتفاع به دلیل سختی که دارند از هزینه بیشتری نیز برخوردار خواهند بود.

برخی از تکنیک های این کار نیاز به زیر سازی پس از بازسازی ساختمان دارند که فراهم ساختن این پیش زمینه ها هزینه  کار را افزایش می دهد.

البته باید در نظر داشته باشید که صرفا گران بودن قیمت پتینه کاری دلیلی بر زیبایی و کیفیت بالای آن نمی باشد.

چرا که یک امر هنری می باشد و کاملا وابسته به سلیقه ی اشخاص می باشد.

ممکن است شخص یک طرح را با وجود قیمت بالا نپسندد.

اما یک طرح دیگر را چشم نواز و زیبا بداند حتی اگر قیمت آن بسیار پایین باشد.

البته مازاد بر طرح های زیبا و جلوه ی هنری ، این هنر مزایای دیگری نیز دارد که سبب نفوذ آن در میان مردم شده است.

قیمت این تخصص نسبت به تجربه تیم کاری و رزومه آن ها نیز متغییر می باشد.

همیشه تیم های قوی نسبت به کاری که انجام می دهند قیمت معقول تری دریافت می کنند.

بهتر است برای پتینه کاری دکوراسیون فضای خانه یا محل کار خود از یک تیم قوی و حرفه ای استفاده نمایید که دارای رزومه درخشان باشند.

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید

برای ارتباط با ما در واتسپ 09123216508 تماس بگیرید


 • پتینه کاری به چه معناست؟

  پتینه به سبکی از رنگ آمیزی گفته می شود که به کار حالتی رنگی، تو رفته و کهنه می دهد. امروزه با پیشرفت علم معماری و ابداع سبک های نوین و متریال های جدید افکت های مدرن به مجموعه رنگ های پتینه اضافه شده اند که به آن نمای دکوراتیو می بخشد.

 • پتینه کاری در چه طرح هایی قابل اجراست؟

  پتینه کاری در انواع پتینه های طلاکاری، ورق نقره، طرح فرشته، ابر و باد، برجسته و غیر برجسته، بافت دار و بدون بافت، مطلا كاری سقفی و ديواری، طرح چوب، كهنه كاری و … قابل اجرا می باشد.

 • برای اجرای پتینه چه لوازم و موادی نیاز است؟

  • انواع کاردک‌، لیسه و ابزار مخصوص جهت شکل دادن.
  • دریل با انواع پره‌ها جهت ترکیب نمودن مواد.
  • قلم‌مو، غلطک و سینی رنگ.
  • شابلون‌های مخصوص.
  • انواع رنگ‌ها مانند رنگ اکریلیک، روغنی و پلاستیک.
  • خمیر مخصوص، گچ و بتونه.
  • روغنی مخصوص به نام شاپون یا شاپان.
  • لوازم متفرقه دیگر مانند دستکش، برس، چسب چوب، پارچه، اسفنج و…
 • پتینه دیوار و سقف با چه روش هایی انجام میشود؟

  1. پتینه با جوهر رنگ.
  2. پتینه بارنگ‌های حلال در آب.
  3. پتینه به‌ وسیله روغن شاپان.
  4. پتینه کاری با لاک‌الکل.
  5. پتینه بارنگ روغنی.
 • هزینه و قیمت اجرای پتینه کاری منزل چقدر است؟

  خدمت تزئینی و دکورایتو دارای قیمت های ثابتی نیستند و برای هر پروژه ای قیمت متفاوتی وجود دارد که نسبت به طرح و مدل، متراژ و اندازه پروژه و موارد دیگر مشخص میشود.

  جهت مشاوره و بازدید رایگان با شماره 09123216508 تماس بگیرید


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • ناصررنجبر
  باسلام وقتی میفرمایید متری 15 شروع قیمت یعنی هرچه نیاز دارد و انجام میشه روی کار بمثال متر مربع 15 هست دیگه مثل گچکارها نباشه اول متری میگند بعد از اتمام کار هزار قسمت رو محاسبه میکنند
  • مدیر سایت

   سلام

   همکاران ما در محل حضور پیدا میکنند و نسبت به خدماتی و شرایطی که شما نیاز دارید قیمت کلی را به شما اعلام میکنند و این قیمت هم ثابت است و اصلا تغییر نخواهد کرد.

 • ازوالحسن گندمی
  در خوزستان - اهواز نماینده جهت انجام کار دارید . هزینه انجام کارچقدر است
 • ازوالحسن گندمی
  در خوزستان - اهواز نماینده جهت انجام کار دارید . هزینه انجام کارچقدر است
  • مدیر سایت

   انجام پروژه در شهرستان ها بستگی به نوع پروژه دارد که میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید

 • الهه رضایی
  هم سایت و هم مجموعتون واقعا عالیه من و خانوادم کاملا راضی هستیم از خدمات پتینه شما
  • مدیر سایت

   خداروشکر که راضی هستید.

   این باعث افتخار و تلاش بیشتر ماست.

 • مریم احمدی
  سلام کلاس های تخصصی آموزش کامل پتینه هم دارید؟؟
  • مدیر سایت

   سلام

   بله کلاس های آموزشی گچبری و پتینه کاری را به صورت تخصصی ارائه میدهم.

   برای اطلاعات بیشتر و هماهنگی و ثبت نام با ما تماس بگیرید.

 • شجاعی
  با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم بجز این طرح های پتینه ، طرح هایی که خودمون هم مد نظر داشته باشیم انجام میدهید؟؟
  • مدیر سایت

   سلام خدمت شما

   بله شما میتوانید هر طرح و مدلی که مد نظر دارید را انتخا کنید و اجرای آن را به همکاران ما بسپارید و بهترین نتیجه را تحویل بگیرید.

 • کسری صدری
  من از خدمات گچبری و پتینه کاری مجموعه شما استفاده کردم و بسیار هم راضی هستم. خواستم ازتون تشکر ویژه کنم بابت همه چیز. خدا قوت
  • مدیر سایت

   ممنون از شما که به ما اعتماد کردید.

   خداروشکر که رضایت شمارو جلب کردیم.

 • شیرزادیانی
  سلام و خسته نباشید. خواستم بدونم پتینه روی ستون هم انجام میدهید؟؟
  • مدیر سایت

   سلام

   بله شما میتوانید طرحتون رو نسبت به دکوراسیون منزلتان انتخاب کنید و اجرای اون رو به متخصصان ما بسپارید.

 • Vida
  مدل هاتون زیباست، بیشتر خواستم با کارتون آشنا بشم
  • مدیر سایت

   ممنون از لطفتون.

   هر پروژه ای که به اتمام برسه ما تمام عکس ها رو توی سایت قرار میدیم که میتونید مشاهده کنید.

 • شیرین
  پتینه کاری در شیراز هم انجام میدید؟؟
  • مدیر سایت

   خدمات پتینه در شهرستان بستگی به نوع پروژه دارد که میتوانید برای دریافت اطلاعات با ما تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند

 • عزیزی
  سلام ممنون از پیج خوبتون ولی یه چیزی که مشهوده اینه که در تموم قسمت های سایت برای توضیحاتی که فرمودین هیچ عکسی وجود نداره که خواننده متوجه توضیحات بشه اگر هر متنی یه عکس به عنوان نمونه داشت خیلی بهتر بود چون الان گنگه و تصورش سخته بازم ممنون از سایت خوبتون
  • مدیر سایت

   سلام.ممنون از لطفتون.

   سعی میکنیم در آینده ای نزدیک برای تمامی مدل ها عکس های مخصوص قرار دهیم

 • مبینا رحمتی
  سلام شما گچبری دیوار هم انجام میدین
  • مدیر سایت

   سلام بله گچبری دیوار هم انجام میدیم میتونید از اینجا نمونه کارهامون رو ببینید.

 • ولیزاده
  سلام وقت بخیر میشه سقف رو کناف ولی ستون پذیرایی ودیوار (قاب) پتینه کار کرد ؟
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز بله میشه.

تماس بگیرید