گچبری نئوکلاسیک

09123216508 همراه
گچبری نئوکلاسیک
گچبری نئوکلاسیک یکی دیگر از خدمات ویژه و خاص گچبری منزل است که دارای سبک و سیاق خاصی در دکوراسیون داخلی منزل میباشد و جلوه شیک و مدرنی ایجاد میکند و توسط مجموعه هنر برتر با کیفیت بالا و قیمت مناسب اجرا میشود
هنر برتر
هنر برتر

گچبری نئوکلاسیک

گچبری نئوکلاسیک

همانطور که ممکن است بدانید همه افراد به تزئین و تغییر دکوراسیون داخلی خود اهمیت زیادی میدهند و از روش های مختلف برای این کار استفاده میکنند.

هنر گچبری یکی از خدمات و هنر های تخصصی مجموعه هنر برتر است که نسبت به اینکه دارای طرح و مدل های مختلف است ، توانسته توجه و نظر تمام افراد و خانواده ها با هر نوع سلیقه ای را جلب کند

گچبری نئوکلاسیک هم از خدمات گچبری است که سبک جدید دارای طرح و مدل های شیک است که در ادامه با این خدمات بیشتر آشنا میشوید.

 

گچبری نئوکلاسیک

هنر گچبری از جمله تخصص ها و فنونی است که امروزه بسیار رواج پیدا کرده است و با سبک های مختلف در منازل زیادی اجرا میشود.

در ابتدا لازم است بگوییم سبک نئوکلاسیک دارای قالب های شلوغ و پیچیده نمی باشد به همین دلیل سرعت اجرای بالایی دارد و معمولا هزینه ی مناسبی را نیز دارد.

گچبری کلاسیک هم یکی دیگر از انواع خدمات مجموعه هنر برتر میباشد که توسط گچکاران حرفه ای و متخصص اجرا میشود.

گچبری نئوکلاسیک نیز از دیگر انواع طرح های شیک و به روز می باشد که از سبک کلاسیک استخراج شده و با مدل های مدرن ادغام گردیده است.

دکوراسیون سبک نئوکلاسیک مخصوص کسانی است که به دکوراسیون منزل خود اهمیت می ‎دهند و علاقه مند به شیک و مدرن به نظر رسیدن آن هستند.

همانطور که میدانید گچبری کلاسیک دارای طرح و مدل های شلوغ و پیچیده است اما این هنر سبک مدرن شده گچبری کلاسیک است ، یعنی بیشتر زیبایی را رد سادگی به شکل و نمایش در آورده است.

شاید در بعضی خانه ها مشاهده کرده باشید که یا از گچبری خیلی شلوغ یا از گچبری خیلی ساده و خلوت ساتفاده کرده باشند ، اما لازم به ذکر است که گچبری به سبک نئوکلاسیک بین این دو مورد است یعنی نه شور است و نه بی نمک.

اگر به چندین سال گذشته توجه کنیم میتوان فهمید که در آن زمان معمولا افراد و خانواده ها یا باید از طرح های شلوغ استفاده میکردند یا از طرح های ساده اما امروزه با وجود این حرفه و تخصص ، میتوانید از خدماتی به این ساده و شلوغ استفاده کنید.

با اینکه گچبری نئوکلاسیک هم دارای طرح و مدل های مختلف است اما توجه هر نوع سلیقه ای را جلب نمیکند و طرفداران و علاقه مندان خاص خودش را دارد.

در اصل نئوکلاسیک حد واسط مدرنیته و کلاسیک است، و برای ایجاد تفاوت بین گچبری نئوکلاسیک و کلاسیک، در نئوکلاسیک به سمت استفاده از رنگ‌هایی تیره‌تر و یکدست می‌رویم و در این نوع گچبری از ورق طلا و پتینه استفاده نمی‌شود. در واقع ابزارهای گچبری نئوکلاسیک یا به طور یکدست سفید رنگ هستند و یا نسبت به دیوار زمینه خود تم رنگی کاملا مشخصی دارند.

سرعت اجرا نیز در سبک نئوکلاسیک به دلیل سادگی اعمال شده بر ابزارها بیشتر از کلاسیک است.

در سبک معماری نئوکلاسیک، استفاده از رنگ‌های خنثی، جایگاه ویژه‌ای دارند و ازین خانواده‌ی رنگی به وفور استفاده می‌شود. قابل به ذکر است که در سبک معماری نئوکلاسیک ، از یک رنگ به تنهایی استفاده نمی‌شود و به عنوان مثال اگر ما می‌گوییم رنگ سفید یا خاکستری رایج است، به این معنی است که در دکوراسیونی به سبک نئوکلاسیک، رنگ سفید یا خاکستری به شکل غالب کاربرد داشته است، اما ممکن است برای نشان دادن عمق و ایجاد سایه‌ها، از رنگ‌های تیره‌تری نیز استفاده ‌شود.

اسباب و اثاثیه آشپزخانه نئو کلاسیک، کاملا ساده و متقارن هستند. این اسباب می توانند ب شکل هندسی باشند اما باید در تمامی محیط آشپزخانه به صورتی متوازن قرار گرفته شده باشند. 

 

دکوراسیون داخلی با سبک گچبری نئوکلاسیک

گچبری نئوکلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی با سبک گچبری نئوکلاسیک میتوان اینگونه تعریف کرد که ترکیبی از تمایلات مدرن با ویژگی های کلاسیک است که منجر به سبکی پر نشاط است و برخی محدودیت های گچبری کلاسیک را کنار میگذارد و در نهایت دکوراسیون و تزئینات داخلی شیکی را همراه با این سبک گچبری و با خدماتی مثل نقاشی هنری به نمایش در می آورد.

سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک، سبک پالوده شده و با شکوهی است. سبکی است که جزئیات سبک کلاسیک با رویکردی جدید در آن یافت می شود. اگر بخواهیم نئوکلاسیک را  در یک جمله تعریف کنیم می توان عنوان کرد : نئوکلاسیک، پوسته ای کلاسیک بر روی امکانات مدرن است.

  فرم کلی سبک کلاسیک از لحاظ ساختاری و همین طور برخی لوازم منزلی که در سبک کلاسیک وجود دارد در این سبک حفظ شده است. این سبک تلفیقی بین قدیم و جدید است، که با پیشنهاد گروه هیرادانا ارائه و مورد توجه کارفرما قرار گرفت.

برای اجرای این هنر در طراحی داخلی منزل همچنان برخی المان ها و ویژگی ها و نماد های گچبری کلاسیک حفظ میشود و همراه با وسایل داخلی منزل که بهتر است به سبک کلاسیک باشند ، باعث میشود فضایی دلنشین در خانه داشته باشید.

مثلا وقتی از گچبری نئوکلاسیک برای دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده میکنید بهتر است موراد زیر را هم رعایت کنید : 

 • کف پوش پارکت و لمینت
 • استفاده از ورق های خطی برنز و آب طلا در دیوار و کف
 • استفاده از لوستر های کریستالی-برنزی در سالن پذیرایی و فضای ناهار خوری
 • قاب بندی دیوار با استفاده از گچبری و یا ابزارهای پیش ساخته پلی اورتان
 • استفاده از سنگ های طبیعی مرمریت و … بصورت بوک مچ و فور مچ در دیوار
 • میز کنسول های متنوع از جنس سنگ طبیعی و فولاد آبکاری شده
 • استفاده از مبلمانهایی مانند چسترفیلد در دکوراسیون داخلی خانه

 

اجرای خدمات گچبری نئوکلاسیک ساختمان

از ویژگی های طرح های نئوکلاسیک گچبری می توان به دیوار های گچبری شده، استفاده از ستون و سرستون ها، مبلمان آنتیک و منبت کاری، سقف های بلند و غیره اشاره کرد که میتوانید در مقاله گچبری دیوار ، خدمات گچبری نئوکلاسیک دیوار را مشاهده کنید.

سبک نئوکلاسیک از سبک هایی است که هیچگاه از مد نمی‌افتد و همواره طرفداران بسیاری داشته و دارد. خاستگاه این سبک از طراحی روم و یونان می باشد که امروزه در بین مردم کشورمان طرفداران بسیاری دارد.

بهتر است بعد از اجرای گچبری نئوکلاسیک ساختمان موارد زیر را مد نظر داشته باشید :

داشتن دقت و توجه به نسبت : زیاده روی در استفاده از مبلمان ، گل و وسایل تزئینی ، جایی در سبک دکوراسیون نئوکلاسیک ندارد .

طراحی در رنگ های محدود و طبیعی : این سبک شامل استفاده از ترکیبات رنگی طبیعی بدون سایه روشن و براق است .

وجود برخی از ویژگی های کاملا کلاسیک در فضای داخلی : قالب های گچبری، آینه ها و الگوهای کلاسیک از ویژگی های ضروری نئوکلاسیسم به حساب می ‎اید.

 

گچبری نئوکلاسیک پذیرایی و آشپزخانه

اجرای گچبری نئوکلاسیک پذیرایی و آشپزخانه نیازمند فضای وسیع با سقف بلند و پنجره های بزرگ است که اگر منزل شما این شرایط را داشته باشد و از بهترین گچبری و گچبر استفاده کنید ، بدون شک منزلی شیک و زیبا تحویل خواهید گرفت.

این سبک نوعی از سبک کلاسیک است امابرای اجرای این نوع گچبری تلفیقی از گچبیر مدرن هم در این نوع پروژه ها مشاهده میشود.

برای مثال برای طراحی یک خانه به سبک نئوکلاسیک از قوانین متقارن استفاده می ‎شود؛ به این معنی که در آن از مبلمان کلاسیک اما طراحی های مدرن در دیوار ها استفاده می ‎شود.

در سبک گچبری نئوکلاسیک دیوار ، دیوار ها اغلب با تابلو ها و قالب هایی از اشکال هندسی به همراه تزئینات ساده ای از گل آرایی تزئین می ‎شوند.

کف اتاق نیز در این سبک خاص باید از جنس پارکت باشد .

سقف ها نیز به طور یکدست به رنگ سفید هستند و گچبری ساده ای در آن ها به کار خواهد رفت .

 

سقف نئوکلاسیک

همیشه مدل و طرح و رنگ سقف از مهم ترین موارد در تزئین دکوراسیون داخلی بوده است و رنگ آنها نیز معمولا به رنگ سفید است مگر اینکه خانواده ای به خدمات پتینه کاری یا نقاشی هنری علاقه داشته باشد و بخواهد از این خدمات برای سقف نئوکلاسیک خانه استفاده کند.

اگرچه حتی در یک اتاق کوچک هم می‌توان از بافت براق به نفع خود استفاده کرد اما پیشنهاد ما به شما بافت های مات است. در لبه های سقف ، طرح های گچ بری مرتبی بزنید و در اطراف لوستر می‌توانید از طرح های تزئینی مثل یک گل سرخ استفاده کنید و به آن جلوه زیبایی ببخشید.

با این سبک کوراسیون برای خانه و سقف خانه میتوانید روی دوار ها نیز از قاب بندی استفاده کنید یا اینکه قاب های عکس و نقاشی روی دیوار بزنید و همچنین در صرت که شومینه دارید هم متوانید دور آن را طرح زیبا با گچبری ایجاد کنید و بعد از اتمام کار تغییر را در خانه احساس کنید.

در سبک دکوراسیون نئو کلاسیک از مبلمانی ساده و دارای چوب های طبیعی ظریف استفاده می‎ شود و استفاده از مبلمان سلطنتی در این سبک طراحی دکوراسیون جایی ندارد.

 

تفاوت گچبری نئوکلاسیک با گچبری کلاسیک

اول از همه میتوان به این مورد اشاره کرد که این سبک گچبری بسیار ساده تر از گچبری کلاسیک است.

افرادی هستند که علاقه دارند در فضای پذیرایی خود از گچبری های اشرافی و خیلی شلوغ و سلطنتی استفاده کنند اما افرادی هم هستند که علاقه خاصی به مدل های ملایم گچبری دارند که این هم فرق بین طرفداران گچبیر نئوکلاسیک و گچبری کلاسیک است.

اجرای گچبیر کلاسیک همراه با رنگ های مختلف مخصوصا ورق طلا و پتینه است اما در اجرای گچبری نئوکلاسیک از رنگ های تیره و یکدست استفاده میشود.

همچنین سرعت انجام این سبک پروژه ها هم به علت سادگی و راحتی کار بیشتر است و زمان کمتری میگیرد.

از دیگر تفاوت ها میتوان به این مورد اشاره کرد که اگر از گچبری کلاسیک استفاده کنید باید حتما وسایل خانه شما هم کلاسیک و مجلل باشند ، اما چون این سبک بین سادگی و شلوغی قرار دارد میتوانید از هر مدل وسایلی در منزل استفاده کنید و لذت ببرید.

 

نکاتی در مورد گچبری نئوکلاسیک

 • فضای داخلی سبک نئوکلاسیک باید روشن و دنج باشد و بنابراین استفاده از منابع مختلف نور مانند استفاده از لوستر ها ، لامپ های کف، لامپ های میز و آباژور ها ضروری است .
 • تابلو ها نباید دیوار را به طور کامل بپوشانند ، بنابراین بهتر است به جای استفاده از تعداد زیادی از تابلو های کوچک از یک تابلو نسبتا بزرگ استفاده کنید .
 • استفاده از آینه های تزئینی در طراحی دکوراسیون نئوکلاسیک نباید فراموش شود .
 • پرده ها در این سبک طراحی دکوراسیون باید ساده اما شیک و بلند باشند .
 • در صورت تمایل به استفاده از فرش ، از فرشی در ابعاد کوچک استفاده کنید ؛ به این ترتیب اتاقی با ظاهر کاملا مدرن برای شما ایجاد خواهد شد.

هزینه و قیمت گچبری نئوکلاسیک

گچبری هنر برتر یکی از حرفه ای ترین و شناخته ترین مجموعه های گچبری است که انواع خدمات گچبری را توسط بهترین گچکاران با کیفیت های عالی و قیمت های منصفانه ارائه میدهد و خداروشکر توانسته مشتریان زیادی جذب کند و رضایت تمامی آنها را جلب کند.

برای آگاهی از قیمت و هزینه گچبری نئوکلاسیک با ما تماس بگیرید.


 • گچبری نئوکلاسیک چیست؟

  گچبری نئوکلاسیک نیز از دیگر انواع طرح های شیک و به روز می باشد که از سبک کلاسیک استخراج شده و با مدل های مدرن ادغام گردیده است.

  به طور کلی به طرح های مدرن سبک گچبری کلاسیک، نئوکلاسیک می گویند و از مهمترین مشخصات آن ها می توان به ظرافت ویژه و خاص آنها اشاره کرد. در این نوع طرح ها دیگر خبری از پیچیدگی و شلوغی مدل های کلاسیک مشاهده نمی شود.

 • تفاوت گچبری نئوکلاسیک و کلاسیک چیست؟

  اول از همه میتوان به این مورد اشاره کرد که این سبک گچبری بسیار ساده تر از گچبری کلاسیک است.

  اجرای گچبری کلاسیک همراه با رنگ های مختلف مخصوصا ورق طلا و پتینه است اما در اجرای گچبری نئوکلاسیک از رنگ های تیره و یکدست استفاده میشود.

  همچنین سرعت انجام این سبک پروژه ها هم به علت سادگی و راحتی کار بیشتر است و زمان کمتری میگیرد.

 • هزینه اجرای گچبری نئوکلاسیک چقدر است؟

  1. طرح انتخابی
  2. مساحت موجود
  3. مدت زمان اجرا
  4. کیفیت
  5. تجهیزات اضافی
  6. متریال اولیه
  7. رنگ آمیزی
  8. نور پردازی

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • هاشم
  میشه چند نمونه عکس از این سبک گچبری نئوکلاسیک قرار بدید؟
  • مدیر سایت

   بله حتما بعد اتمام چند پروژه عکس های مربوطه را قرار خواهیم داد.

   ممنون از اطلاع رسانیتون

تماس بگیرید