گچبری مدرن

09123216508 همراه
اجرای گچبری مدرن ساختمان
اجرای انواع طرح و مدل های گچبری مدرن ساختمان همراه با بهترین گچبران حال حاضر در تهران و کرج با قیمت های فوق العاده و کیفیت های بالای پروژه ها توسط مجموعه هنر برتر
هنر برتر
هنر برتر

طراحی و اجرای گچبری مدرن

گچبری مدرن ساختمان

سال ها و قرن هاست که گچ خود را به عنوان یکی از عناصر اصلی برای دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی بسیاری از ساختمان ها اثبات کرده و به خاطر اینکه دارای استحکام و مقاومت بالایی است و همچنین میتواند طرح و مدل ها را به خود بگیرد و خیلی زیبا روی دیوار بنشیند محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

چند سالی هم هست که استفاده از خدمات گچبری بسیار رواج پیدا کرده است و افراد مختلف ترجیح میدهند که نسبت به سلیقه خود معمولا از گچبری مدرن برای منازل یا ساختمان های دیگر استفاده میکنند که زیبایی و جذابیت خاصی دارد.

مجموعه هنر برتر هم یکی از مجموعه های متخصص در زمینه اجرای انواع پروژه های گچبری در تمامی نقاط تهران و کرج میباشد که همه روزه آماده ارائه خدمات است.

 

گچبری مدرن چیست و چگونه است؟

همانطور که میدانید گچبری ، هنری است که با استفاده از پودر گچ و آب توسط گچکاران حرفه ای و با تجربه انجام میشود که دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار شما را بسیار دلباز و زیبا میکند.

حالا خدمات گچبری به دو دسته کلی تقسیم میشوند که عبارتند از گچبری مدرن و گچبری کلاسیک که هر کدام از این سبک ها دارای طرح و مدل های مختلف زیادی هستند و طرفداران خاص خودشان را دارند.

این نوع گچبری ، سبکی از گچبری است که میتواند محیط خانه شما را مانند محیط خانه یک فرد خوش سلیقه اروپایی تبدیل کند.

برای زیباتر نمودن طرح داخلی منازل خود و معماری آن می توانید از سبک هنر گچبری مدرن  برای سقف و دیوار منزل خود استفاده نمائید.

تا انتهای مطلب همراه باشید تا کاملا با این سبک شیک آشنا شوید...

 

گچبری مدرن

برای خدمات گچبری ساختمان های اداری ، مسکونی و تجاری سبک های مختلفی اعم از سنتی ، کلاسیک و مدرن وجود دارد که هر کسی نسبت به شرایط ، دکوراسیون داخل محیط و همچنین سلیقه و نظر بهترین و مناسب ترین و شیک ترین مورد را انتخاب میکند.

در گدشته ها برای گچبری معمولا از سبک های سنتی و کلاسیک استفاده میکردند اما سلیقه افراد امروزه به سبک های مدرن روی آورده است و برای تزئینات و دکوراتیو داخلی از تجهیزات و روش های مدرن استفاده میکنند که یکی از مهم ترین آنها گچبری به سبک مدرن است.

امروزه با ورود مکانیزم های جدید و روش های مدرن ساخت و ساز آپارتمان ها، طراحی دکوراسیون ساختمان ها از گچ بری مدرن پیش ساخته یا طراحی آن برای دکور داخلی و معماری به سبک مدرن از آن استفاده‌ می‌شود.

گچبری مدرن به دلیل اینکه همراه با نور پردازی های سقفی شیک اجرا میشود ، امروزه محبوبیت و طرفداران زیادی پیدا کرده است و تواسنته خودش را در دل مردم با سلیقه های مختلف جا کند.

 

گچبری مدرن ساختمان

شاید پیش خودتان فکر کنید که این نوع گچبری هم مانند اجرای ورق طلا و نقره فضای لوکس و تاریخی یعنی مجموعه ای از گل و بلبل روی دیوار یا سقف شما ایجاد میکند.

اما اصلا اینطور نیست و این سبک دارای طرح و مدل های خاص و شیکی میباشد و به همین دلیل است که امروزه طرفداران بیشتری نسبت به سایر خدمات گچبری پیدا کرده است.

البته سبک مدرن در سالیان دور هم در کنار گچبری کلاسیک وجود داشت اما هم به خاطر اینکه دارای معایبی بود و هم به خطار اینکه با سلیقه ها و تفکرات مردم در گذشته سازگاری نداشت زیاد استفاده نمیشد ولی امروزه معماران و طراحان و گچکاران حرفه ای این معایب را بر طرف کرده اند.

این هنر دارای تعداد بسیار زیادی طرح و مدل و حتی رنگ است که میتوانید برای انواع ساختمان های مسکونی ، تجاری و مکان های مجلل استفاده کنید.حتی برای پذیرایی ، آشپزخانه و اتاق های منزلتان هم میتوانید از این سبک گچبری استفاده کنید تا فضایی دلنشین در تمامی قسمت های خانه داشته باشید.

همچنین میتوانید بعد از اینکه برای سقف یا دیوار های منازل خود از این سبک گچبری استفاده کردید ، بعد از اتمام کار از تابلو های مدرن و شیک ، لوستر های زیبا و دیگر موارد زیبا هم نسبت به سلیقه خود استفاده کنید تا دکوراسیون داخلی شما زیبا و زیباتر شود.

اگر قصد اجرای گچبری مدرن در ساختمان منزل یا محل کار خود دارید فقط کافیست یکبار از خدمات مجموعه هنر برتر استفاده کنید تا یک تجربه کامل و خوب با ما داشته باشید.

 

گچبری مدرن سقف

همانطور که گفته شد از گچ در صنایع مختلفی استفاده میشود و کاربرد های زیادی دارد.

خدمات گچبری مدرن سقف هم از دیگر خدمات گچبری مجموعه هنر برتر میباشد که به دو روش گچبری دستی و گچبری پیش ساخته اجرا میشود.

در روش اول که گچبری دستی نام دارد ، مشتریان عزیز با مجموعه مورد نظر خود هماهنگ میکنند و طرح و مدل خود را برای گچبری مدرن سقف پذیرایی یا گچبری مدرن سقف آشپزخانه انتخاب میکنند و در زمان و تاریخ مشخص شده ، گچبر مورد نظر در محل حاضر میشود و با دستان هنرمند خود مدل انتخاب شده را اجرا میکند.

روش دوم هم گچبری پیش ساخته است و همانطور که از نامش پیداشت ، از قبل ساخته میشود.

این روش به گونه ای است که مشتریان با مجموعه مورد نظر خود هماهنگ میکنند ، طرح و مدل مورد نظر خود را انتخاب میکنند تا مجموعه مورد نظر مدل انتخاب شده را بسازد.این روش از نظر هزینه و زمان کاملا به صرفه تر است زیرا بعد از ساخت گچ بری مدرن سقف فقط کافیست با ابزار های لازم توسط فردی حرفه ای روی سقف نصب شود.

لازم است بدانید که هر دو روش کامل حرفه ای و دقیق انجام میشوند و جای هیچ نگرانی نیست اما با این حال برخی افراد علاقه دارند نحوه اجرای گچبری را مشاهده کنند به همین دلیل گچبری دستی را انتخاب میکنند و برخی هم وقت زیادی ندارند و از گچبری پیش ساخته مدرن سقف استفاده میکنند.

 

گچبری مدرن دیوار

این حرفه مدرن به دو دسته گچ بری مدرن سقف که با آن آشنا شدید و گچ بری مدرن دیوار تقسیم میشود که در ادامه با این مورد بیشتر آشنا میشوید.

گچبری دیوار در گذشته بیشتر به سبک کلاسیک اجرا میشد و معمولا دارای قواعد و حاشیه و طرح های مشخصی بود که معمولا در دیوار ها به شکل قرینه استفاده میشد اما امروزه بیشتر از سبک مدرن گچبری دیوار استفاده میشود که دارای قواعد و حاشیه مشخصی نیست و همچنین تقارن طرح ها خاصیت و موضوعیت خود را از دست داده اند.

در گذشته افراد برای زیبایی دیوار خود از گچبری کلاسیک دیوار به همراه گچبری گلویی حاشیه دیوار استفاده میکردند که دارای نماد ها و نقش های تعریف شده بوده که وجود خارجی داشتند مانند انسان ها و گیاهان اما امروزه بیشتر از گچبری مدرن دیوار استفاده میشود که گچبری گلویی همچنان اما زیباتر وجود دارد و طراح ها میتوانند از اسلوب های انتزاعی و خیالی هم برای طرح گچبری خود استفاده کنند.

در این هنر که می تواند گچبری دیوار مدرن هم یکی از موارد آن باشد، با کمک قالب های پیش ساخته و مواد اولیه و گچ، طرحها را ساخته و بعد از آماده شدن قالب موردنظر، این قالب را با کمک چسب های بسیار قوی به مکان موردنظر بر روی دیوار و سقف ها می چسبانند.گچبری حاشیه ای یکی از انواع گچبری دیوار مدرن است.

 

گچبری مدرن برای دکوراسیون داخلی

اگر قصد طراحی دکوراسیون اخلی خود را دارید در ابتدا بهتر است بدانید که اگر میخواهید محیطی دلنشین و شیک داشته باشید باید تقریبا بیشتر وسایل و اثاثیه منزل را با دکوراسیون داخلی خود ست کنید.

مثلا اگر قصد دارید از گچبری سنتی و دستی در منزل خود استفاده کنید بهتر است از وسایل و اثاثیه سنتی در منزل داشته باشید و همینطور اگر قصد دارید از گچبری مدرن برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید ما به شما پیشنهاد میکنیم از اسباب و اثاثیه مدرنیته در منزل خود داشته باشید.

گچ بری مدرن برای دکوراسیون داخلی باید طبق یک سری شرایط اجرا شود.

مثلا اگر ارتفاع سقف شما زیاد است میتوانید نسبت به سلیقه خود از گچ بری مدرن شلوغ برای سقف استفاده کنید و نمای شیک و شلوغ داشته باشید ولی اگر ارتفاع سقف شما کم است ما به شما پیشنهاد میکنیم از گچ بری مدرن ساده و خلوت استفاده کنید که این نوع طرح ها نیز بسیار زیبا هستند.

اگر خانه دارای دکوراسیون داخلی کلاسیک اروپایی است بهتر است از انواع طرح‌های گچبری زبره، توپر و توخالی، مشبک، اسلیمی و هشته‌های کم ضخامت با دور گیری زیاد و ایجاد چارچوب‌هایی در دیوار و سقف استفاده کرد. بهتر است اگر از طرح‌هایی شبیه کلوخه استفاده می‌شود، طاق بالایی آن‌ها به صورت هلال باشد نه خشتی چون طلاق خشتی به دوره اسلامی برمی‌گردد و از ویژگی‌های معماری اسلامی به شمار می‌آید.

اگر از سبک‌های دکوراسیون داخلی گذار یا ترنزیشنال در طراحی فضای داخلی بهره برده شده است. پیشنهاد می‌شود از گچبری های مشبک همراه با ختایی و اسلیم با چارچوب سازی‌های ناکامل برای دیوارها استفاده شود. البته استفاده از سبک‌های اسلیم درشت و بدون حاشیه نیز برای سقف فضاهای با سبک دکوراسیون داخلی ترنزیشنال مناسب هستند.

 

گچبری مدرن پیش ساخته

گچبری پیش ساخته مدرن هم یکی دیگر از خدمات این سبک گچبری است که به کمک قاب های پیش ساخته اجرا میشود و از ابزار هایی همچون پلی یورتان ، فوم فشرده ، پلی استایرن ، فیبر استخوانی و تخته چوبی و ... استفاده میشود.

پلی یورتان نوعی ماده شیمیایی است که برای ساخت فوم های فشرده و نیمه سخت و نرم از آن استفاده می‌شود. و برای طراحی جلوه های دکوراتیو حتی در نماهای خارجی ساختمان ، از آن استفاده می شود.
پلی استایرن هم نوعی ماده شیمیایی است که در ساخت گچبری های پیش ساخته کاربرد دارند.
فیبر استخوانی و تخته چوبی هم وسایلی هستند که برای زاویه دادن بین دیوار و سقف و یا دور دیوارها و اشکال دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

گچ بری مدرن پیش ساخته دارای مقاومت و استحکام بالایی است و همچنین دچار نم زدگی و کپک و تخریب نمیشود و نکته مهم این است که قابل حمل است.

دارای مدل های متنوع و شیکی است و به راحتی نصب میشود و قیمت منصفانه ای هم دارد.

از دیگر مزایای این گچبری سبکی، قابلیت نصب بر روی هر نوع مصالح، رنگ پذیری، امکان استفاده از روشنایی و نورهای مختلف مخفی و هالوژنی و مواردی از این دست می باشد.

 

انواع خدمات گچبری مدرن 

طرح های زمینه ای و سطح

این نوع طراحی یک سطح کلی را با نظم خاصی در بر میگیرد  و بر روی سقف و دیوار های کوچک و بزرگ قابل اجرا است.با استفاده از این شیوه می توان قاب های گچی را نیز بر روی دیوارهای گچی ایجاد کرد که زیبایی خاصی دارند.

طرح های تذهیب، مقرنس و اقسام گل های ریز و درشت به همراه طرح های درخواستی مشتری، قابل اجرا در طرح های زمینه ای می باشد.

طرح های حاشیه ای

این شیوه گچبری اغلب در کناره و حاشیه سقف ها، گوشه های راه پله، کناره های راهرو و همه گوشه ها و زوایا اجرا می شود که یکی از پر طرفدارترین خدمات گچ بری مدرن است.

برای نمونه اجرای یک شاخه درخت مو با برگ ها و میوه های برجسته برای حاشیه بسیار جلوه زیبایی دارد. گِره ، تذهیب ، چَنگ و چُدن و بسیاری از نقوش سنتی و مدرن را می توان برای امتداد در یک مسیر و حاشیه در نظر گرفت. طرح های حاشیه ای را می توان مزین به جملات زیبا نیز کرد و با برجسته سازی جلوه بیشتری به آن داد.

طرح های خاص

این سبک و خدمات برای مکان های خاص طبق درخواست مشتریان اجرا میشود و معمولا به شکل پیش ساخته در محل مورد نظر نصب میشود.

بهترین مکان برای استفاده از این طرح ها،سر در، دیوار بالای شومینه، سر قاب و روی ستون ها می باشد.

برای نمونه طراحی آرک آشپزخانه یک کار خاص و تک محسوب می شود که می توان با سبد میوه یا انواع گل ها برجسته سازی را انجام داد. نمونه هایی از طرح های خاص را می توان بر روی سقف ساختمان های لوکس و مدرن نیز دید.

 

ویژگی ها و مزایا گچبری مدرن مجموعه هنر برتر

 • انجام گچ کاری به صورت کاملا صاف و تمیز
 • اجرای گچ بری حرفه ای ساختمان توسط استاد کار ماهر
 • اجرای نور مخفی گچ بری با ظاهر خیره کننده
 • اجرای گچ کاری با رابیتس به صورت حرفه ای
 • اجرای زیباترین و به روز ترین مدل های گچ بری ساختمان
 • اجرای گچ بری رومی و ایتالیایی منطبق بر معماری ساختمان
 • اجرای گچ بری سقف پذیرایی و … به صورت دایروی ، بیضوی و …

 

ابزار گچبری مدرن

گچبری مدرن برای قسمت های مختلف بنا به طور کلی با 2 حالت انجام میشود :

1 . طرح های سطحی و زمینه ای : این روش دارای نظم و استاندارد و حالات خاصی میباشد و برای سقف و دیوار انجام میشود که تمامی مراحل همراه با قالب مخصوص انجام میشود که باعث کیفیت بالاتر میشود.

2 . طرح های حاشیه ای : این روش به صورت یکپارچه با نظم خاصی انجام میشود و معمولا برای سقف و راه پله ها انجام میشود.

برخی ابزار های این سبک گچبری هم عبارتند از :

 • ماله گچبری
 • استامبولی
 • دمبر
 • بومخوار
 • ابزار نقالی
 • وردنگی
 • قلم بوم گیر

 

هزینه و قیمت گچبری مدرن ساختمان

مجموعه هنر برتر یک مجموعه تخصصی و با تجربه در زمینه گچبری است که در تهران و کرج با بیش از 10 سال سابقه درخشان مشغول فعالیت است و همه نوع خدمات گچبری منزل را توسط افراد کار کشته و با تجربه ارائه میدهد.

هزینه و قیمت گچبری مدرن از جمله مواردی است که نمیتوان برای آن قیمت خاصی مشخص کرد و قیمت ها بستگی به مواردی مانند محل پروژه ، متراژ پروژه و درخواست های مشتریان دارد که مجموعه هنر برتر بهترین قیمت ها را ارائه میدهد و همین باعث شده تا مشتریان زیادی جذب کنیم و با توجه به کیفیت پروژه ها رضایت تمامی آنها را جلب کنیم

برای دریافت اطلاعات بیشتردر رابطه با قیمت گچبری و درخواست خدمات با ما تماس بگیرید.


 • گچبری مدرن چیست و چگونه است؟

  این نوع گچبری ، سبکی از گچبری است که میتواند محیط خانه شما را مانند محیط خانه یک فرد خوش سلیقه اروپایی تبدیل کند.

  برای زیباتر نمودن طرح داخلی منازل خود و معماری آن می توانید از سبک هنر گچبری مدرن  برای سقف و دیوار منزل خود استفاده نمائید.

 • گچبری مدرن برای چه مکان ها و قسمت هایی اجرا میشود؟

  گچبری مدرن سبکی است که برای مکان های مسکونی، اداری، تجاری و فرهنگی و ... برای دکوراسیون داخلی، دیوار و سقف استفاده میشود.

 • گچبری مدرن ساختمان شامل چه مدل هایی است؟

  • طرح های زمینه ای و سطح
  • طرح های حاشیه ای
  • طرح های خاص

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید