گچبری سقف پذیرایی مستطیل

09123216508 همراه
گچبری سقف پذیرایی مستطیل
گچبری سقف پذیرایی مستطیل به دلیل اهمیتی که دارد باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. مجموعه  گچبری هنر برتر(09123216508)یکی از قوی ترین گروه هایی است که به طور حرفه ای و تخصصی، در زمینه گچبری سقف مستطیل شکل، مهارت دارد.
هنر برتر
هنر برتر

اجرا پتینه روی سقف پذیرایی مستطیل

گچبری سقف پذیرایی مستطیل

در دکوراسیون داخلی، گچبری سقف ‌نقش بسیار مهمی در ایجاد حس مکان و زیبایی منزل ایفا می ‌کنند. یکی از ابزار های جذاب و خلاقانه برای تزیین سقف پذیرایی، استفاده از گچبری است. گچبری سقف مستطیل، یکی از بهترین ایده ها، جهت تزیین سقف پذیرایی محسوب می شود. این هنر تداعی‌گر و زیبا، به سادگی می ‌تواند فضای پذیرایی را به یک اثر هنری زنده و دلنشین تبدیل کند.
گچبری سقف پذیرایی مستطیل به دلیل اهمیتی که دارد باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. مجموعه  گچبری هنر برتر، یکی از قوی ترین گروه هایی هستند که به طور حرفه ای و تخصصی، در زمینه گچبری سقف مستطیل شکل، مهارت دارند. این گروه با ارائه خدماتی از جمله بازدید از انواع پروژه های در حال اجرا، طراحی و مشاوره رایگان و اجرای حرفه ای گچبری سقف به طور کامل از مشتریان خود، پشتیبانی خواهند کرد.

 

برای ارتباط با ما با شماره 09123216508 تماس بگیرید.

 

جهت آشنایی با هنر گچبری سقف پذیرایی مستطیل توسط تیم حرفه ای هنر برتر، به شما پیشنهاد می دهیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

گچبری سقف پذیرایی مستطیل


به نظر شما گچبری سقف یک فضای مهم مانند پذیرایی چقدر اهمیت دارد؟ آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که سقف یکی از مهمترین اجزایی است که نظر افراد را به خود جلب می کند؟ گچبری هنری است که طرح های بی نظیر و منحصر به فرد را در سقف فضای دلخواه شما، پیاده می کند. گچبری سقف پذیرایی مستطیل یکی از جذاب ‌ترین و شیک‌ ترین روش‌ های اجرای گچبری در فضا های پذیرایی است. این هنر دستی با استفاده از گچ و فرم‌ های مختلف، طرح ‌های زیبا و منحصر به ‌فردی را بر روی سقف پذیرایی ایجاد می‌ کند. این انعکاس هنری نه تنها زیبایی و شکوه را به فضا می افزاید، بلکه محیط را به یک اثر هنری زنده و فراموش ‌نشدنی تبدیل می ‌کند. به بیانی ساده تر، یکی از بی نظیر ترین و محبوب ترین انواع گچبری ها در دکوراسیون داخلی، گچبری سقف پذیرایی مستطیل می باشد که از دیرباز تا به امروز، طرفداران خاص خود را داشته است.

4 نکته مهم قبل که از اجرای گچبری سقف پذیرایی مستطیل باید بدانید!


قبل از شروع به اجرای گچبری سقف پذیرایی مستطیل، چهار نکته اساسی را باید مد نظر داشته باشید:

 • مستطیل یا مربع بودن سقف

ابتدا باید مشخص شود فرم سقفی که قصد دارید آن را گچبری کنید، به چه صورت می باشد. این تفاوت در شکل سقف(مربع یا مستطیل)، برای انتخاب طرح گچبری و فضا سازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

 • ارتفاع سقف

ارتفاع سقف نقش مهمی در طراحی گچبری دارد. اگر ارتفاع سقف زیاد باشد، می ‌توانید از طرح ‌های پیچیده‌ تر و جذاب تر استفاده کنید.

 • سبک دکوراسیون

یکی از مهمترین نکاتی که پیش از اجرای گچبری سقف مستطیل باید به آن اهمیت دهید، نوع سبک دکوراسیون منزل شما می باشد. اگر سبک خانه یا محل کار شما مدرن می باشد، از طرح‌ ها و خطوط هندسی ساده تر با رنگ ‌های متناسب جهت گچبری سقف استفاده کنید، اما اگر به سبک کلاسیک علاقه دارید، می توانید از طرح های شلوغ تر که از نقوش اسلیمی خاصی برخوردار هستند، استفاده نمایید. همچنین، رنگ‌ ها و نقوش انتخابی نیز باید با سبک کلی دکوراسیون هماهنگ باشند.

 • فضا سازی سقف مستطیل

اگر سقف پذیرایی شما به شکل مربع است، یکی از بهترین راهکار ها برای ایجاد یک دکوراسیون شیک این است که سقف را به دو مستطیل تقسیم کنید. این اقدام می ‌تواند به شما کمک کند تا دو فضای مجزا داشته باشید، که یکی از فضا ها می تواند به عنوان نشیمن یا غذاخوری کاربرد داشته باشد و از فضای دیگر، به عنوان اتاق پذیرایی استفاده کنید. این نوع تقسیم ‌بندی نه تنها باعث زیبا تر شدن فضا می شود، بلکه موجب می گردد که از فضا های خود، به صورت بهینه استفاده نمایید.همچنین می توانید از گچبری دور لوستر در مرکز مستطیل استفاده کنید.

 

انواع سقف پذیرایی مستطیل


 گچبری سقف پذیرایی مستطیل نقش مهمی در تغییر و تحول ظاهر یک فضا و ایجاد احساسات مختلف در افراد دارند.گچبری سقف مستطیل با استفاده از اشکال مختلف، فضایی زیبا و منحصر به فرد خلق خواهند کرد. انواع  گچبری سقف پذیرایی مستطیل به شرح زیر هستند.


•    سقف پذیرایی مستطیلی مدرن


گچبری سقف پذیرایی مستطیل با سبک گچبری مدرن، نمونه ‌ای بی نظیر از تلفیق هنر طراحی مدرن و دکوراسیون داخلی است. این نوع گچبری با خطوط صاف، قوس های ساده و الگو های انتزاعی، جلوه ‌ای شیک و زیبا به فضا می ‌بخشد. گچبری سقف مستطیل به سبک مدرن، یکی از پرطرفدارترین انواع گچبری ها می باشد که موجب زیبایی فضای داخلی می شود.


•    سقف پذیرایی مستطیلی سنتی


گچبری سقف پذیرایی مستطیل با سبک سنتی، یک انتخاب زیبا و منحصر به فرد برای دکوراسیون داخلی فضا های پذیرایی است. این نوع گچبری ها با الگو ها و طرح‌ های سنتی خاص، بر روی سقف های مستطیلی اجرا می شوند. خطوط زیبا و اشکال هندسی در این نوع گچبری، زیبایی خاصی را به فضا می ‌بخشند. این نوع گچبری می‌ تواند با رنگ‌ ها و جزئیات دکوراتیو متناسب با معماری سنتی منزل ترکیب شود. استفاده از این نوع گچبری باعث ایجاد ارتباط با تاریخ و فرهنگ معاصر می ‌شود که این امر به دکوراسیون فضا ارزش و اعتبار خاصی می افزاید.


•    سقف پذیرایی مستطیلی کلاسیک


گچبری سقف پذیرایی مستطیل به سبک کلاسیک یک انتخاب بسیار زیبا و متفاوت می باشد. خطوط هندسی و جزئیات زیبا در این نوع گچبری، حس منحصر به فردی را به اتاق پذیرایی القا خواهد کرد. گچبری سقف پذیرایی مستطیلی کلاسیک به عنوان یک عنصر دکوری برجسته، به فضا ابهت و شکوه می ‌بخشد. 

 


•    سقف پذیرایی مستطیلی نئوکلاسیک


این نوع سقف ترکیبی از مدرن و کلاسیک می باشد. بنابراین اگر شما به طرح هایی که تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن است علاقه دارید، می توانید از گچبری نئوکلاسیک استفاده کنید.

 

برای ارتباط با ما با شماره 09123216508 تماس بگیرید.

 

ایده سقف پذیرایی مستطیلی


امروزه ایده‌ ی گچبری سقف پذیرایی مستطیل به عنوان یک انتخاب زیبا و کاربردی در دکوراسیون داخلی استفاده می ‌شود. با توجه به اینکه سالن به عنوان مرکز توجه خانه محسوب می شود، انتخاب طرح گچبری به شکل مستطیلی جلوه ‌ای شیک و زیبا به این فضا می ‌بخشد. گچبری های مستطیلی به صورت سه بعدی نیز طراحی می ‌شوند که این امکان را به شما خواهند داد تا قبل از اجرا، طرح و شکل نهایی سقف پذیرایی خود را با جزئیات مشاهده کنید.همچنین می توانید از گچبری دیوار نیز برای زیباتر شدن خانه تان بهره بگیرید.


سقف پذیرایی مستطیلی جدید


سقف پذیرایی مستطیلی جدید نمونه ‌ای از نوآوری در دنیای دکوراسیون داخلی است که با طراحی هندسی و خطوط مستطیلی، به فضا زیبایی و شکوه خاصی می‌ بخشد. این سبک سقف، با ایجاد نقش های بصری جذاب، تازگی و انرژی مثبتی را به اتاق پذیرایی می ‌آورد. یکی از ویژگی ‌های جالب این نوآوری، بزرگ تر به نظر رسیدن فضای پذیرایی می باشد. همچنین، ترکیب این سبک با نورپردازی مناسب می ‌تواند باعث ایجاد فضایی بی نظیر شود. طراحی سه بعدی مدل ‌های سقف پذیرایی مستطیلی جدید امکان انتخاب طرح دلخواه با جزئیات دقیق را فراهم می ‌کند. 
 سقف پذیرایی مستطیلی کوچک


سقف پذیرایی مستطیلی کوچک یک گزینه زیبا و کاربردی برای فضا هایی با ابعاد محدود است. این نوع سقف به دلیل فرم مستطیلی که دارد، باعث می شود تا فضا بزرگتر از آن چه که هست به نظر برسد. طراحی مدرن و ساده سقف پذیرایی مستطیلی کوچک، این امکان را به شما می‌ دهد که با انتخاب رنگ‌ ها، نورپردازی و جزئیات دکوراتیو، فضا را مطابق با سلیقه خود طراحی کنید. همچنین میتوانید برای زیباتر شدن سقف پذیرایی مستطیل از پتینه کاری استفاده کنید.


 

سقف مستطیلی برای چه محیطی استفاده می شود؟


جهت اجرای گچبری در سقف مستطیلی با توجه به توضیحاتی که پیش تر بیان شد، فضای مورد نظر شما باید قابلیت تبدیل شدن به فرم مستطیل را داشته باشد. به عنوان مثال اگر فرم فضای پذیرایی شما دایره است، امکان اجرای سقف مستطیلی وجود نخواهد داشت. با در نظر گرفتن این نکته، سقف مستطیلی می ‌تواند یک انتخاب زیبا و کاربردی برای فضا های مختلف از جمله آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب، سایر فضا های خانه، رستوران ها، اداره ها و غیره باشد. این انتخاب هوشمندانه باید با معماری و نیاز های خاص هر فضا هماهنگ شود تا جذابیت و زیبایی بر آن فضا حاکم گردد.
 

برای ارتباط با ما با شماره 09123216508 تماس بگیرید.

 

مدل و طرح گچبری سقف پذیرایی مستطیلی


گچبری سقف مستطیل شکل، یکی از جذاب‌ ترین و شیک‌ ترین انواع دکوراسیون داخلی است که با استفاده از طرح ‌ها و الگو های مستطیلی به سقف فضا، زیبایی بی نظیری می افزاید. این نوع گچبری با استفاده از خطوط منظم و هندسه خاص، حسی منحصر به فرد، در فضا های پذیرایی ایجاد می کند. شما می توانید متناسب با سبک و سلیقه خود، از انواع مدل ها و طرح های گچبری برای سقف پذیرایی مستطیلی خود استفاده کنید. همچنین می توانید از آینه کاری و نقاشی روی سقف نیز استفاده کنید.


 

گچبری سقف پذیرایی مستطیل ساده


گچبری سقف پذیرایی مستطیل ساده، یک انتخاب زیبا و شیک برای تزیین داخلی فضا های پذیرایی است. این نوع گچبری، یک سقف بی نظیر و فوق العاده ایجاد می کند. بنابراین اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که طرفدار سادگی می باشید، بدون شک گچبری سقف پذیرایی مستطیل ساده، گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

مطالب پیشنهادی: گچبری سقف ساده و شیک

 


روش های اجرا گچبری سقف مستطیل


•    استفاده از گچبری دستی برای سقف پذیرایی مستطیل


اجرای گچبری دستی برای سقف مستطیلی، به مهارت و دقت بسیار زیادی نیاز دارد. در این روش گچ مایع بر روی سقف اعمال شده و با استفاده از ابزار های گچبری، طرح ‌ها به دقت برش داده می ‌شوند. پس از خشک شدن گچ، سقف را به دلخواه رنگ آمیزی می کنند. خلق طرح های خاص توسط گچبری دستی، یک گزینه محبوب در دکوراسیون داخلی محسوب می شود.


•    استفاده از گچبری پیش ساخته برای سقف پذیرایی مستطیل


استفاده از گچبری پیش ساخته برای سقف پذیرایی مستطیلی یک راه سریع و موثر برای دکوراسیون داخلی است. در این روش، قالب‌ های گچی با طرح ‌ها و مدل ‌های مختلف به صورت پیش ساخته، تولید می ‌شوند و سپس بر روی سقف نصب خواهند شد. این فرآیند سریعتر از گچبری دستی اجرا می‌ شود. همچنین قابلیت نصب و حذف مجدد را دارد. این روش به دلیل سهولت در نصب و انعطاف پذیری در انتخاب طرح، گزینه محبوبی برای افرادی است که به دنبال یک راه حرفه‌ ای و زیبا برای تزئین سقف مستطیلی هستند.

 


قیمت سقف پذیرایی مستطیلی


قیمت اجرای گچبری سقف پذیرایی مستطیل بستگی به عوامل متعددی از جمله ابعاد سقف، نوع طراحی و مدل گچبری، مهارت گچبران و نوع مواد استفاده شده دارد. علاوه بر این، شرایط جغرافیایی و محل ساختمان نیز بر قیمت نهایی ممکن است، تاثیر بگذارند. برای اطلاع از قیمت دقیق، می توانید با کارشناسان گچبری هنر برتر در ارتباط باشید.

برای ارتباط با ما با شماره 09123216508 تماس بگیرید.

 


 • انواع سقف پذیرایی مستطیل چیست؟

  1.  سقف پذیرایی مستطیلی مدرن

  2.   سقف پذیرایی مستطیلی سنتی

  3. سقف پذیرایی مستطیلی کلاسیک

  4. سقف پذیرایی مستطیلی نئوکلاسیک

 • روش های اجرا گچبری سقف مستطیل

  • گچبری سقف مستطیل به روش دستی
  • گچبری سقف مستطیل به روش پیش ساخته
 • قیمت سقف پذیرایی مستطیلی

  قیمت گچبری سقف پذیرایی مستطیل بستگی به عوامل متعددی از جمله ابعاد سقف، نوع طراحی و مدل گچبری، مهارت گچبران و نوع مواد استفاده شده دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق، می توانید با کارشناسان گچبری هنر برتر (09123216508)در ارتباط باشید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • مجید
  سلام ممنون از مطالب خوبتون کاربردی بود.
  • مدیر سایت

   سلام ممنونم.خوشحام که مفید بوده براتون.

 • محمد احمدی
  سلام یه سوال داشتم میشه وسط این سقف مستطیل شکل های هندسی دیگه در آورد یعنی متظورم اینه قشنگ میشه؟؟
  • مدیر سایت

   سلام بله میشه بسته به متراژ سقف میشه وسط کار از طرح های گرد و مربع استفاده کنیم

 • علی تقی خانی
  سلام خسته نباشید به طور مثال برای یه سقف سالن ۲۰ متری چقدر هزینه گچبری میشه؟
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز قیمت گچبری سقف مستطیل به عوامل زیادی بستگی داره .لطفا طرح مورد نظر و عکس یا فیلم فضای منزلتون را به واتسپ یا روبیکا 09123216508 بفرستید.بازدید و مشاوره ما رایگان هست.

تماس بگیرید