گچبری ویلا

09123216508 همراه
گچبری ویلا
گروه گچبری هنر برتر(09123216508) یکی از بهترین طراحان گچ‌بری ویلا در کشور است که خدمات منحصر به فرد خود را با بازدید از محل برای طراحی و مشاوره رایگان تکمیل می‌کند. ثبت بسیاری از پروژه‌های موفق و نمونه کار‌های قوی، اثباتی بر حرف‌های بودن این گروه است.
هنر برتر
هنر برتر

گچبری و پتینه ویلا

گچبری ویلا

اگر در حال ساخت یک ویلای جدید در مناطق خوش آب و هوای کشور هستید و هزینه زیادی را برای ساخت آن صرف می‌کنید، حتما می‌دانید که مولفه‌های زیبایی شناسی می‌توانند تاثیر به سزایی در جذابیت ویلای شما داشته باشند. گچبری ویلا یکی از بخش‌های مهم در تزیین ساختمان شماست که می‌تواند نمای داخلی ساختمان را زیباتر کند. با توجه به این که بسیاری از افراد به دنبال انجام این کار در ساختمان یا ویلای خود هستند، در این عنوان یک راهنمای کلی در مورد انواع گچبری و نحوه طراحی آن را دنبال می‌کنیم. 

گروه گچبری هنر برتر یکی از بهترین طراحان گچ‌بری ویلا در کشور است که خدمات منحصر به فرد خود را با بازدید از محل برای طراحی و مشاوره رایگان تکمیل می‌کند. ثبت بسیاری از پروژه‌های موفق و نمونه کار‌های قوی، اثباتی بر حرف‌های بودن این گروه است. اگر به دنبال یک گروه فوق حرفه‌ای در زمینه گچ‌بری‌های داخل ساختمان هستید، بدون شک هنر برتر می‌تواند انتظارات شما را برآورده کند؛ ضمن این که امکان بازدید از کار در زمان اجرا توسط مشتری نیز وجود دارد. 


گچبری مناسب ویلای شما کدام است؟


پیش از هر چیز شما باید در مورد انواع سبک‌های این هنر اطلاعات کسب کنید تا درنهایت بتوانید تشخیص دهید که کدام نمونه مطابق با سلیقه و نیاز شماست. در این قسمت چهار سبک اصلی گچ‌بری که در ساخت ویلا‌ها از آن استفاده می‌شود را با هم بررسی می‌کنیم.

گچبری کلاسیک

با شنیدن نام کلاسیک ناخودآگاه سبک کاخ‌های سلطنتی و اشرافی گذشته در ذهن تداعی می‌شود. جایی که نقش‌های پرزرق و برق به همراه جزئیات زیاد در آن دیده می‌شد. این سبک هنوز هم طرفداران بسیاری دارد و نمایشی از سبک گچ‌بری‌های اروپایی قدیم است.

گچبری نئوکلاسیک 

سبک گچبری نئوکلاسیک را می‌توان در میانه طرح‌های مدرن و کلاسیک فرض کرد. جایی که طرح‌ها نه به سادگی طرح‌های می‌نیمال و نه به شلوغی سبک‌های کلاسیک است و در واقع آمیخته‌ای از این دو سبک را به نمایش می‌گذارد. 

گچبری سنتی

در این سبک می‌توان نقوش و طرح‌های زیبای ایرانی را مشاهده کرد. طرح‌های باغ بهشت، گل و مرغ و... به زیبایی بر روی دیوار و ستون‌ها نقش می‌بندند. این سبک مناسب طرفداران هنر اصیل ایرانی است. 

گچبری مدرن

گرایش‌های مدرن به سمت دیوار‌های صاف و خالی و تمرکز بر رنگ برای گرد هم آوردن یک اتاق گرایش دارند، اما افزودن یک بافت دیوار منحصر به فرد به یک اتاق، یا حتی به یک دیوار تک تک، می‌تواند شخصیتی را به خانه شما القا کند. اگر در هر شرایط سادگی را ترجیح می‌دهید و فضایی بدون طرح‌های شلوغ مورد پسند شماست، سبک گچبری مدرن بهترین انتخاب است. جایی که خطوط و منحنی‌های ساده، ضمن خارج کردن فضای ویلا از خامی و یکدستی، چهره محیط را بهتر نشان می‌دهند. 


تا به اینجا با انواع سبک‌ها آشنا شدید و می‌توانید از بین آن‌ها نمونه مورد پسند خود را انتخاب کنید. با توجه به آمار‌های به دست آمده از صاحبان ویلا در ایران، سبک‌های کلاسیک و نئوکلاسیک جزو پرطرفدارترین طرح‌های حال حاضر هستند. اغلب ویلا‌هایی که امروزه ساخته می‌شوند بالای 100 متر زیربنا دارند و گزینه‌های مناسبی برای اجرای طرح‌های کلاسیک محسوب می‌شوند. با گذشت سال‌ها، هنوز هم این سبک به دلیل القای حس لوکس و سلطنتی بودن، انتخاب اول مشتریان برای گچ‌بری ویلا هستند. 

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید

برای ارتباط با ما در واتسپ 09123216508 تماس بگیرید.

 

در چه بخش‌هایی از ویلا می‌توانیم از گچ‌بری استفاده کنیم؟ 


گچبری در قسمت‌های متنوعی از فضای ویلا انجام می‌شود. اما دانستن این که استفاده از آن در چه مناطقی بهتر است موجود جلوگیری از افراط و تفریط در استفاده از آن می‌شود. 


1.  گچبری سقف: مناسب‌ترین مکان برای ایجاد طرح، سقف است. فارغ از این که از چه سبکی استفاده می‌کنید، ایجاد گچبری سقف می‌تواند جلوه ساختمان شما را زیباتر کند. این کار را می‌توانید برای پذیرایی یا اتاق خواب انجام دهید. 

 مطالب پیشنهادی: گچبری سقف ساده وشیک ، گچبری سقف پذیرایی مستطیل


2.    گچبری دیوار: این کار در طراحی‌های مدرن بیشتر به صورت قاب بندی دیوار  دیده می‌شود. این کار را می‌توان برای پذیرایی، اتاق خواب، اطراف تلویزیون و... انجام داد.  در سبک کلاسیک نیز می‌توان برای اطراف آینه یا تابلو‌ها، دیوار پذیرایی و ... از گچبری‌ دیوار کمک گرفت. 


3.    گچبری ستون: این نوع به ویژه در ویلا‌های با سقف بلند، جلوه بسیار زیبایی ایجاد می‌کند. بسته به محل قرار گیری ستون و همچنین گرد یا مربعی بودن سازه، می‌توان از طرح‌های مختلف گچبری ستون استفاده کرد. 


طراحی گچ‌بری ویلا


سوالی که بسیاری از مشتریان مطرح می‌کنند، این است که بهترین روش اجرای طرح‌های گچبری در ویلا چیست؟ در پاسخ باید عنوان کنیم که انتخاب یک گروه مناسب برای اجرای کار، اولین شرط برای داشتن یک طراحی و اجرای حرف‌های است. در برخی مواقع با وجود پرداخت هزینه‌های زیاد، نتیجه دلخواه حاصل نمی‌شود و این موضوع می‌تواند زمان و هزینه مشتری را هدر دهد.

 

هنگام طراحی و اجرای گچبری ویلا به چه نکاتی توجه کنیم؟ 


در زمان انتخاب طرح برای گچ‌بری ویلا، لازم است نکات مهمی مورد توجه قرار گیرند تا نتایج به بهترین شکل حاصل شود. در اینجا برخی از مهمترین مسائلی که باید در زمان طراحی و اجرای گچ‌بری مورد توجه قرار گیرد، آورده شده است. 


•    بررسی ارتفاع سقف: ارتفاع سقف ویلای شما تا حدی زیادی تعیین کننده نوع طرح شما خواهد بود. به عنوان مثال اگر ارتفاع سقف زیاد است، استفاده از نقوش برجسته و پرحجم می‌تواند جلوه زیبایی ایجاد کند. در حالت مقابل زمانی که سقف کوتاه یا در وضعیت استاندارد طراحی می‌شود، بهتر است از طرح‌های ظریف‌تر استفاده کرد.

 
•    تناسب با سایر اجزا و دکوراسیون: سبک گچ‌بری ویلا باید با سایر مولفه‌ها همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر از مبلمان سلطنتی استفاده می‌کنید، استفاده از گچ‌بری‌های مدرن چندان مناسب به نظر نمی‌رسد. 


•    در نظر گرفتن آرامش بصری: یکی از مولفه‌های مهم طراحی، رعایت تناسب و اعتدال در طرح‌هاست. مثلا استفاده از طرح‌های شلوغ و پرنقش در وسط سقف بدون رعایت تناسب در کناره‌ها می‌تواند آرامش بصری بیننده را به هم بزند. 


•    رنگ‌های مناسب: با وجود این که استفاده از گچ‌بری‌های رنگی در سبک‌های امروزی طرفداران زیادی ندارد، اما استفاده کم و به جا از رنگ‌ها در برخی قسمت‌ها، می‌تواند زیبایی طرح را دو چندان کند. 


•    متراژ ساختمان: انتخاب طرح تا حد زیادی نیز به متراژ ساختمان شما بستگی دارد. در ویلا‌های بزرگ و مجلل می‌توان از طرح‌های حجیم استفاده کرد. 


رعایت هر یک از این نکات در گچ‌بری ویلا و طراحی آن ضروری به نظر می‌رسد، با این حال نمی‌توان از همه افراد انتظار داشت که مسائل تخصصی مرتبط با این حوزه را درک کنند. بنابراین باید از متخصصان این زمینه برای کنار هم قرار دادن این مولفه‌ها کمک گرفت. 

 

روش‌های اجرای گچبری ویلا


بعد از انتخاب سبک و همچنین انتخاب فضای مناسب برای خلق نقوش، نوبت به انتخاب روش کار می‌رسد. روش‌های گچ‌بری در دو نوع دستی و پیش ساخته طبقه بندی می‌شوند. اما کدام یک بهتر است؟ در ادامه در مورد مزایا و معایب هر یک از روش‌ها صحبت خواهیم کرد.


 گچبری دستی ویلا


روش دستی به عنوان یک اثر هنری شناخته می‌شود که توسط استاد ماهر انجام می‌شود. اگر چه امروزه گچبری های پیش ساخته زیادی وجود دارند، اما هنوز هم گچ بری‌های دستی بسیار پرطرفدار هستند و افرادی که اهل هنر هستند به خوبی تفاوت‌های آن را درک می‌کنند. مزیت این روش این است که استاد می‌تواند هر طرح و با هر ابعادی را متناسب با نیاز کارفرما تهیه کند. این نوع امروزه در سبک‌های سنتی و مدرن، کلاسیک و نئو کلاسیک توسط استادان قابل انجام است. 


 گچبری پیش ساخته ویلا


درروش گچبری پیش ساخته  قالب‌های آماد‌های وجود دارند که گچ با قرارگیری در آن‌ها به فرم قالب در می‌آید. در این روش تنوع طرح‌ها نسبتا زیاد است اما ایجاد طرح‌های دلخواه در آن ممکن نیست. به همین دلیل اگرچه کار را راحت‌تر می‌کنند، اما مورد پسند همه افراد نیستند. 

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید

برای ارتباط با ما در واتسپ 09123216508 تماس بگیرید.

 
 قیمت گچبری ویلا
 


مهمترین چالش مشتریان برای دریافت خدمات، اطلاع از قیمت‌ها و عوامل موثر بر آن است. در مورد گچ‌بری ویلا نیز، قیمت تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. 


1.    مساحت کار: مهمترین عامل تعیین کننده قیمت، مساحتی است که کار در آن انجام می‌شود. طبیعی است که هر چه محدوده کار وسیع‌تر باشد، قیمت افزایش پیدا می‌کند. 


2.    نوع طرح انتخابی: طرح‌های ساده هزینه کمتری را در برمی‌گیرند در حالی که طرح‌های پرنقش و حجیم نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتری دارند. 


3.    روش اجرا: این که از روش‌های دستی یا پیش ساخته برای ایجاد طرح استفاده می‌کنید هم می‌تواند بر قیمت گذاری کار تاثیر بگذارد. 


4.    مهارت استادکار: مهارت و تجربه فرد یا گروهی که وظیفه اجرای کار شما را بر عهده دارد، قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 


شما می‌توانید گچبری ویلای خود را با بهترین قیمت و کیفیت به گروه هنر برتر بسپارید. 


و کلام آخر


انجام گچبری  در ویلا نقش مهمی در جلوه نهایی ساختمان شما دارد. برای اجرای این طرح‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. انتخاب شما مستلزم شناخت و آگاهی از سبک‌های مختلف است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع کار، با کارشناسان ما مشورت و از خدمات مشاوره رایگان گروه هنر برتر استفاده کنید. 

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید

برای ارتباط با ما در واتسپ 09123216508 تماس بگیرید.

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • علی یعقوبی بریجانی
  سلام هزینه تمام شده اجرا و رنگ آمیزی کامل سقف و دیوار و ستون و ...برای یک واحد آپارتمان ۲۰۰متری حدودا چقدره ؟
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز 

   هزینه گچبری و پتینه بستگی به حجم گچبری و پتینه دارد و اینکه شما نقاشی دیواری و سقفی بخواین اجرا کنید یا نه.برای مشاوره رایگان و یا بازدید میتونید با شماره 09123216508 در ارتباط باشید.

تماس بگیرید