خدمات آینه کاری دیوار و ستون

09123216508 همراه
آینه کاری دیوار و ستون پذیرایی
آینه کاری دیوار و ستون یکی از ایده های جذاب و محبوب دکوراسیون داخلی است که جلوه ویژه ای به فضای داخلی منزل میبخشد که دارای مدل های مختلف و شیک همراه با انواع آینه ها توسط مجموعه هنر برتر ارائه میشود.
هنر برتر
هنر برتر

آینه کاری

اجرای آینه کاری

آینه کاری طلایی ویلا چالوس

آینه کاری دور قاب

برای تزئین دکوراسیون اخلی منزل از روش ها و ایده های جذاب و جدیدی استفاده میشود که یکی از این ایده ها آیینه کاری منزل میباشد.

آینه کاری دیوار و ستون منزل هم باعث جذابیت بیشتر خانه میشود و هم کاربرد های زیادی در خانه های بزرگ و کوچک دارد.

این خدمات با استفاده از قسمت های کوچک آینه ها به شکل های مختلف صورت می گیرد که معمولاً با اشکال مختلف هندسی و گل و بوته آینه کاری در داخل ساختمان انجام می‌شود.

گچبری ما یعنی گچبری هنر برتر وظیفه دارد تا آینه ها را طبق سلیقه مشتریان طوری برش دهد تافضای درخشان و زیبایی در خانه ایجاد شود و بازتاب نور در فضای آینه باعث درخشش بیشتر فضا و بزرگتر نشان دادن آن می‌شود.

 

آینه کاری چیست؟

آینه کاری ایده ای زیبا برای دکوراسیون داخلی منزل است که با چسباندن تکه ها بزرگ و کوچک آینه به شکل های هندسی و گل و بته های زیباست که این هنر زیبا از هنر های ویژه هنرمندان ایرانی در دوره ساسانیان است.

در هنر آینه‌کاری ، هنرمند آینه‌کار با استفاده از شیشه و برش آن به اشکال متنوع، فضایی درخشان و زیبا در بناها می‌آفریند که از بازتاب نور در قطعات بی‌شمار آینه تشعشع، درخشش و زیبایی در تزیینات بناها ایجاد می‌شود و پوششی بسیار مناسب و زیبا برای تزیین بنا از نظر استحکام و دوام است.

در سده 10 هجری قمری آینه از اروپا به ویژه ونیز وارد ایران و در هنگام واردات و جابجایی ، آینه ها در راه میشکستند.در همین زمان بود که هنرمندان ایرانی برای استفاده مفید از قطعات شکسته آینه ها ، از آنها برای این هنر برای دیوار و ستون استفاده کردند.

 

آینه کاری

یکی از قدیمی ترین هنرها در تزیین دکوراسیون داخلی می باشد که از دیرباز در ایران برای تزیین کاخ ها، منازل و مساجد به شیوه سنتی استفاده می شده است. این خدمات را هنر ایجاد طرح و نقش با استفاده از قطعات آینه در ابعاد و رنگ های مختلف می توان برشمرد. در گذشته از آینه کاری سنتی به عنوان مهمترین عامل تزیینی در ایجاد یک فضای مجلل معنوی در کاخ ها، آرامگاه ها، مساجد و برخی از خانه های قدیمی استفاده می کردند.

آینه کاری سنتی رابطه تنگاتنگی با معماری داشته است و در کنار هنرهایی چون آجرکاری، گچبری و کاشی کاری در تزیینات داخلی و خارجی بنا مورد استفاده قرار می گرفته است. این هنر بیشتر به شکل آیینه کاری سقف بوده که بر روی مقرنس کاری سردرهای اماکن مختلف پیاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور آینه های رنگی این هنر ماهیت جدیدی در دکوراسیون به دست آورده است تا جایی که این هنر تبدیل به یکی از نمادهای دکوراسیون داخلی مدرن تبدیل شده است.

متخصصین دکوراسیون داخلی با استفاده از متریال آینه در فضاهای داخلی اقدام به خلق طرح ها و ایده های جدیدی برای ایجاد فضاهای مدرن در دکوراسیون نمودند که با عنوان آیینه کاری مدرن شناخته می شود. این آینه ها بر اساس عملکردشان در سطوح مختلفی مانند دیوارهای داخلی، سقف ها، مبلمان و ... پیاده می شوند. جنس آینه های مدرن از دو متریال شیشه و فلز نشات گرفته است که نوع فلزی از استقبال کمتری نسبت به نوع شیشه ای برخوردار است.

آینه کاری دیوار خانه، سبب ایجاد نوعی درخشش و زرق و برق و به تبع آن جنبه لوکس بخشیدن به فضایتان خواهد شد. از طرفی استفاده از آینه در فضا سبب سبکی و در نتیجه بزرگتر جلوه دادن فضا می شود.

زیبایی آینه کاری زمانی بیشتر می‌شود که اطراف آن را شلوغ نکرده و چشم معطوف آن شود.

در آینه کاری مدرن قطعات آینه‌ها بسیار بزرگتر است و در اشکال مختلف طراحی و تولید می‌شود. تمامی قطعات توسط دستگاه طراحی و بریده می‌شود؛ هر چه قطعات در آینه کاری مدرن کمتر باشد طرح نهایی بهتری خواهیم داشت.

اگر آینه کاری کنار پنجره انجام شود یعنی یکی از دیوارهای منتهی به آن دیوار رویش پنجره باشد، این باعث انعکاس نور به محیط می‌شود.

یکی دیگر از نقاط مهم برای آینه کاری راهروهای ورودی به ساختمان‌هاست که می‌توان از آن آینه‌ها به عنوان آینه‌های قدی استفاده کرد و باعث بزرگتر شدن آن محیط می‌شود.

اگر قصد استفاده از طرح‌های فانتزی در آینه کاری دارید، طرح گل، درخت و ماندلا در دسته طرح‌های فانتزی دسته‌بندی می‌شوند.

طرح لوزی منحنی، شکسته و ماهور جز طرح‌های مدرن هستند و اگر با دکوراسیون محیط ست بشوند، بسیار جلوه زیبایی پیدا می‌کنند.

طرح خورشیدی، برای دیوار و فضاهای بزرگ مناسب است. این طرح به دلیل پیچیدگی در تولید و نصب در دسته طرح‌های گران و بسیار زیبا قرار می‌گیرد.

 

آینه کاری دیوار

آینه کاری دیوار یا دیوار آینه ای جایگزین خوب و مناسبی برای دیوار های ساده و گچی میباشد که به عنوان یک نقطه عطف در دکوراسیون داخلی حساب میشود.

این خدمات علاوه بر نمای لاکچری و شیکی که ایجاد میکند ، اگر به درستی و زیبایی هم نصب شود فضا را بزرگتر از آنچه که هست نشان میدهد.

این کار تا چند سال گذشته فقط برای دیوار های سرویس بهداشتی انجام میشد اما امروزه در دیوار های اصلی ساختمان ها نیز اجرا میشود که ظاهری لوکس ایجاد میکند.

با این کار با یک تیر دو نشان را میزنید چون هم در قسمت های اصلی خانه آینه دارید و هم نمای ساده را به نمای جذابی تبدیل کرده اید.

آینه کاری دیوار را در هر خانه ای با هر سبک دکوراسیون و متراژی انجام میدهند که طرح و مدل آن نسبت به بودجه مورد نظر شما میباشد ، مثلا لازم نیست حتما آینه کاری دیوار را به صورت کامل انجام دهید و حتی میتوانید این کار را به اندازه یک تابلو روی دیوار انجام دهید.

آینه کاری دیوارهای خالی، باعث ایجاد تنوع و درخشش و همچنین زرق و برق می شود و باعث می شود که فضا لوکس به نظر برسد همچنین آینه کاری می تواند باعث بزرگتر نشان دادن فضا شود.

حتما به خاطر داشته باشید که قبل از اقدام به آینه کاری سقف، دیوار و … حتی به مساحت اندک، با آینه کار برای هزینه ایاب و ذهاب به توافق برسید تا در پایان کار به مشکل بر نخورید.

 

آینه کاری روی دیوار

اگر فضای تاریک خانه که باعث کلافگی و ناراحتی افراد خانه میشود را یک بیماری در نظر بگیرید و به دنبال راهی برای درمان آن باشید ، آیینه کاری روی دیوار ها میتواند یک راه درمانی عالی و مناسب باشد.

همچنین خانه ای که برای دیزاین و دکوراسیون آن از آینه روی دیوار و ستونها استفاده شده باشد ، نسبت به سایر خانه ها بزرگتر به نظر میرسد و باعث روشنتر شدن فضای داخل خانه میشود.

آینه انرژی را در فضا گسترش می‌دهد. اگر در جای درستی نصب شود، آن انرژی مثبت است که گسترش خواهد یافت. در فنگ‌شویی اصولی وجود دارد که رعایت آن‌ها به ما کمک می‌کند تا به درستی به گسترش این انرژی مثبت کمک کنیم.

ابتدا قبل از انجام هر کار اساتید ما در مکان شما به صورت رایگان جهت اندازه گیری دقیق حضور می یابند و نمونه های انواع آینه را با خود می آورند و مدلهای مختلف کار آینه را به شما نشان می دهند و شما را در انتخاب بهترین جای منزل برای آینه کاری و انتخاب بهترین طرح کمک می کنند. شما هر ایده و طرح خاصی که در ذهنتان دارید برای پیاده سازی ایده به شما کمک می کنند.

 

آینه کاری مدرن روی دیوار

آینه کاری مدرن

آینه کاری مدرن دارای طرح و مدل های متنوع و مختلف میباشد که با نمونه هایی از آنها آشنا میشوید :

 • دیوارپوش آینه ای

از مدل های آینه کاری مدرن است که امروزه محبوبیت زیادی در دکوراسیون داخلی خانه ها پیدا کرده است  و علاوه بر زیبایی دوچندان محیط ، به خاطر انعکاس نور باعث روشنایی بیشتر محیط میشود.

این سبک از اینه کاری بیشتر برای سالن پذیرایی یا اتاق خواب خانه ها و همچنین هتل ها و رستوران ها مورد استفاده قرار میگیرد.

 • آینه کاری گرد

اینه کاری دیواری گرد هم به این صورت است که آینه ها به شکل گرد و با سایز های مختلف برش داده میشوند و روی دیوار چسبانده میشوند.

 • آینه کاری پازلی

این سبک از اینه کاری مدرن به این شکل است که تکه های آینه در کنار هم به شکل یک پازل قرار میگیرند و باعث زیبایی خاصی میشوند و دارای اندازه های مختلفی هستند.

این مدل به عنوان یک ایده جذاب در سال نو انتخاب شده است.

 • آینه کاری با طرح های خاص

این سبک از آینه کاری هم یک سبک خاص است که با اشکال مختلف مانند پروانه ، قلب ، قاصدک و اشکال مختلف دیگر اجرا میشود.

 • آینه کاری تایل

این سبک از اینه کاری مدرن هم به این شکل است که آینه های کوچک به صورت منظم و مثل کاشی روی دیوار چسبانده میشوند و باعث نور زیاد و زیبایی و مجلل بودن محیط میشود.

 

آینه کاری جدید

این خدمات در زمان های نه چندان دور فقط از چند مدل استفاده میشد که تقریبا ساده بودند اما با گذشت زمان متخصصان این زمینه با خلاقیت و ذهن خود طرح های جدیدی ایجاد کردند که با مرور زمان طرفداران زیادی هم پیدا کردند که برخی از این طرح های جدید عبارتند از :

 • آینه دیواری لوزی

زمانی که آینه های لوزی طبق الگوی خاصی در کنار هم قرار می گیرند جلوه منحصر بفردی را در محیط ایجاد کرده و بیننده را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد ، با فرا گیر شدن این نوع آینه کاری طراحی دکوراسیون داخلی به سمت این روش سوق داده شده است به نحوی که طراحان دکوراسیون آینه کاری به ویژه آینه لوزی را به طور حتم به مشتری پیشنهاد می دهند .

آینه لوزی را در قسمت های مختلف یک ساختمان می توان اجرا کرد که متداول ترین آن آینه کاری روی سقف و آینه کاری ستون می باشد در این بین اجرای آینه کاری سقف به دلیل اینکه امکان افتادن آینه از روی دیوار وجود دارد سخت و زمان بر خواهد بود .

این آینه ها دارای رنگ بندی متنوع و زیبایی نیز هستند.

 • آینه دیواری مربع

آینه دکوراتیو مدرن با ایجاد اشکال و طرح های تزئینی منظم و بیشتر هندسی، در خانه ، فضایی درخشان و پر تلألو بوجود می آورد که حاصل آن بازتاب پی در پی نور در قطعات بی شمار و ایجاد فضایی پر نور دل انگیز و رویایی است. آینه های دکوراتیو با طرح پازل، کاشی ، مربعی و مثلث از پر کاربرد ترین آینه های دکوراتیو تزئینی است.

 • آینه دیواری آبشاری

استفاده از انواع آینه دکوراتیو طرح آبشاری یکی از جدیدترین وسایل زینتی است که در معماری مدرن برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی لوکس به کار می رود. 

یکی از زیباترین طرح ها در صنعت آینه کاری دکوراتیو می باشد و با آنها جلوه ای زیبا به محیط اطراف خود و محل زندگی یا کارتان ببخشید.

 • آینه کاری دیوار به سبک طرح باتیس

از آینه می توان در سرتا سر دیوار استفاده کرد یا اینکه می توان با آن ها به عنوان یک تابلو هنری استفاده  نمود یعنی فقط یک قسمت از دیوار را به اندازه یک تابلو آینه کاری نمایید بهترین و زیباترین طرح برای یک تابلوی هنری زیبا استفاده از آینه های هشت ضلعی باتیس است که به راحتی با نصب چند تکه از این آینه های چندضلعی جذابیت خاصی را به دیوار می بخشید.

 • آینه کاری دیوار به سبک طرح خورشیدی

آینه ها حس زیبایی را به خانه های ایرانی می بخشد و همچنین با انعکاس و پخش نور در فضای خانه زیبایی و شکوه را دوچندان می کند بطوری که فضاهایی با آینه کاری با طرح خورشید حس رویاگونه ای را به محیط می بخشد. 

 • آینه کاری دیوار با طرح کندویی

استفاده از دیوار آینه ای با طرح کندویی مناسب برای ورودی خانه و یا لابی هتل ها است که به راحتی فضای کوچک را به یک فضای دلباز و روشن تبدیل کند.

 

آینه کاری پذیرایی

برای آینه کاری دیوار یا ستون های پذیرایی طرح های زیادی وجود دارد که هرکدام از طرح ها نیاز به آینه ها با مدل های مختلفی دارند.

مثلا باید بدانید وسعت دیواری که قرار است روی آن آینه کاری انجام شود چقدر است و بعد از آن نوبت به الگوکشی میرسد و بعد از اتمام این مرحله هم باید آینه ها را طبق سفارش ساخت.

در ادامه هم با دستگاه سی ان سی آینه ها را طبق مدل و طرح انتخابی برش میدهند زیرا این دستگاه دقت بالایی دارد و احتمال خطا را به حداقل میرساند.

شاید تصور کنید که تا اینجا کار تمام می‌شود. خیر! دور تا دور آینه باید تراش بخورد. تراش، به نوعی از پردازش روی آینه گفته می‌شود که به دور تا دور کار زاویه می‌بخشد. بخش اعظمی از جلوه و نمای آینه‌کاری مدرن را همین تراش کردن به وجود آورده است.  

 

آینه کاری دیوار پذیرایی

یکی از فضا هایی که اجرای آینه کاری در آن میتواند فضایی عالی و ایده آل ایجاد کند ، اتاق نشیمن یا پذیرایی است.

اتاق پذیرایی به عنوان بهترین قسمت خانه شناخته شده است که در معرض دید تمامی افراد قرار داد و باید بهترین خدمات را برای این قسمت از خانه استفاده کرد.

برخی از آینه هایی که برای آینه کاری دیوار پذیرایی استفاده میشوند عبارتند از :

 1. انواع آینه های دکواتیو که در طرح های چند تیکه دایره ای شکلی هستند که می توانند در کنار هم قرار بگیرند و نحوه قرارگیری آن ها از نظر فاصله و نحوه چیدمان می تواند متناسب با سلیقه شخصی شما باشد.
 2. آینه های دکوراتیو مستطیلی شکل که در ابعاد کوچک و بزرگ، کوتاه و بلند هستند و با قرار گیری شان در کنار هم تجللی از زیبایی و شکوه را با خود به همراه دارند
 3. و اما نوع دیگر این آینه ها به صورت گسترده و وسیع تر و کاملا متفاوت به کار می روند. از آن ها می توان در قسمت هایی از خانه استفاده کرد که می خواهیم فضای بیش تری اشغال شود که چشم ها را به خود خیره کنند.

 

آینه کاری منزل

آیینه کاری منزل یکی از خدمات حساسی است که انجامش نیاز به دانش و مهارت و آموزش های لازم دارد و باید خیلی با دقت انجام شود.

برای این کار را بتوانید انجام دهید باید ابتدا آموزش های لازم را ببینید و بعد از آن با ابزار های مخصوص این تخصص آشنا شوید.

موادی که در این رابطه به کار می‌رود شامل آینه ، چسب یا بنکس می باشد که به آن چسب چوب هم گفته می‌شود و همچنین استفاده از گچ نرم و سیریش در آیینه کاری لازم می باشد. ابزارهایی که در هنر آیینه کاری به کمک شما می آیند شامل یک خط کش چوبی جهت خط اندازی بر روی شیشه ، قلم طراحی و میز زیر دست و الماس آینه بر می باشد و برای نصب آن باید از کاردک استفاده کنید.

همچنین باید انواع طرح و مدل ها را بشناسید و بدانید که هر مدل را از چه جایی باید شروع کنید.شاید فکر کنید کاری ساده است اما اصلا اینطور نیست و دارای ریزه کاری های زیادی است.شاید تصور خیلی از افراد بر این باشد آینه کاری منزل این است که آینه های دیواری را با مخ به دیوار بزنید اما آینه دکوراتیو کاملا با آینه دیواری متفاوت است و آینه های مخصوص با طرح های درخواستی همراه با چسب های مخصوص به دیوار میچسبند و مانند نوعی دیوار پوش عمل میکنند و عیب و ایراد های دیوار ها را بر طرف میکنند.

فنگشویی یک هنر چینی است که به افراد کمک میکند تا با استفاده از آینه و سایر طراحی های داخلی انرژی مثبت به خانه می آورند و به افراد میدهد و انرژی منفی را از آنها میگیرد و از خانه خارج میکند.

یکی از عناصر پرکاربرد که در هنر فنگ‌شویی کاربرد دارد، آینه است. آینه به هر شکلی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. فقط کافی است بدانیم آن را چگونه به کار ببریم.

از مزایا اجرای آینه کاری منزل میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تزیین و زیبایی محیط
 • نوردهی بیشتر و پر نور کردن محیط
 • بزرگ جلوه دادن 
 • حس آرامش و نشاط
 • پوشش ایراد دیوار
 • افزایش دید نقاط کور
 • ایجاد انگیزه در افراد حاضر

مهم‌ترین عامل تفاوت آینه‌هایی که در آینه کاری به کار می‌روند، کیفیت آن‌هاست و به‌طور کلی دو نوع آینه وجود دارد: آینه با جیوه نیترات نقره و آینه با جیوه نیترات آلومینیوم.

همچنین کیفیت چسب مورد استفاده در آینه کاری هم خیلی مهم است. در آینه کاری نباید از چست سیلیکون اسیددار استفاده شود، چون آینه سیاه می‌شود. باید از چسبی استفاده شود که خورندگی نداشته باشد.

معایب آینه کاری دیوار

 1. استفاده از آینه های بزرگ در فضا های کوچک باعث خطای دید و عمق در فضا میشود.
 2. استفاده زیاد از آینه و آینه کاری باعث میشود فضای خانه آشفته و زشت به نظر برسد.
 3. در بعضی از خانه ها نمیتوان طرح های مختلف اجرا کرد و باید از آینه کاری ساده استفاده کرد.
 4. استفاده از این خدمات در مکان هایی مثل آشپزخانه زود کثیف میشوند و نیاز به مراقبت خاصی دارند.
 5. نصب آینه روی سقف نیز سختی هایی از جمله کثیفی زود به زود دارد.

 

آینه کاری کلاسیک

وقتی صحبت از آینه کاری کلاسیک میشود ، بیشتر افراد تصور میکنند سبک کلاسیک همان سبک و مدل های قدیمی است اما اصلا اینطور نیست و در ادامه با سبک های کلاسیک آینه کاری بیشتر آشنا میشوید :

 • آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

پشت تلویزیون ها دیواری است که اگر ساده و بدون هیچ تابلو یا مدلی باشد باعث بی روح شدن خانه میشود.به همین علت پیشنهاد میکنیم از آینه کاری دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید که دارای طرح های مختلف آبشاری یا گل و گیاه است که شادابی خاصی به محیط میبخشد.

 • آینه کاری آجری

راه های زیادی برای یاد خاطرات قدیم و دیوار های آجری هستند که یکی از بهترینه آنها آینه کاری با طرح دیوار آجری است که میتواند فضایی خاطره انگیز در خانه شما ایجاد کند.

 • آینه کاری خشتی

آینه کاری با طرح خشتی از مدل های محبوب در این زمینه هستند که میتوانید روی دیوار منزل استفاده کنید.هر قسمتی از خانه که احساس کردید نیاز به تغییر و تحول دارد ، میتوانید از این مدل استفاده کنید.

 • آینه کاری نیزه ای

آینه کاری با طرح نیزه ای از کم خرج ترین و به صرفه ترین مدل های این خدمات است که با سادگی خود میتواند نمایی شیک ایجاد کند.

 • آینه کاری الماس

آینه کاری طرح الماس را میتوان بر روی دیوار پذیرایی، پشت دیوار سینک، دیوار اتاق و ... اجرا کرد و همچنین لازم به ذکر است که برای این مدل میتوان از رنگ های مختلف نیز استفاده کرد و فضایی شاد ایجاد کرد.

 

تزئین دیوار و ستون با آینه

منظور از آینه کاری همان تزئین و زیبایی دیوار ها و ستون های منازل با آینه است که با روش های مختلفی انجام میشود که طبق نظر و سلیقه مشتریان جرا می شود.برخی از افراد و خانواده ها طبق نظر و سلیقه خود از آینه های شکسته برای زیبایی و طرح دادن به دیوار ها ستون ها استفاده میکنند که بسیار شیک است و برخی دیگر از آینه های سالم و مهمولا قدی برای این کار استفاده میکنند.

راه های دیگر برای این مورد تزئینات وجود دارد اما امروزه آیینه کاری به یکی از محبوب ترین خدمات در این زمینه تبدیل شده است.

 

آیینه دیواری مدرن

آینه دیواری مدرن دارای طرح و مدل های زیبا و مختلفی است که احتمالا در فروشگاه های مختلف آنها را دیده اید و خواستار این هستید که با خرید و نصب آنها هم خانه تان را زیباتر کنید و هم خودتان را در آینه ببینید.

از دیگر ویژگی های آینه های دیواری مدرن این است که خانه را بزرگتر از چیزی که هست نشان میدهد و همچنن باعث روشنایی بیشتر منزل میشود و در نتیجه فضایی رویایی میسازد.

از مدل های آینه دیواری مدرن عبارتند از :

 • آینه‌‌های پازلی
 • آینه‌های یک تکه 
 • آینه‌های گرد
 • آینه‌های روی کنسول
 • آینه‌‌های قدی
 • آینه سقف
 • آینه کف
 • آینه روی کمد و وسایل

 

آینه کاری سنتی

آینه کاری سنتی در ایران یکی از هنر های تزئینی برای مکان های شخصی و عمومی حساب میشود که از زمان های قدیم محبوب بوده و استفاده میشده و هنوز هم ادامه دارد و به عبارتی میتوان گفت برای نشان دادن عظمت یک مکان یا عمارت را نشان میدهد و همچنین باعث زیبایی و مجلل بودن مکان هم میشود.

آینه اخیرا طرفداران بسیاری پیدا کرده و آینه کاری سنتی در منزل اقشار مختلف نیز به چشم می خورد. البته اگر کمی در سایت ها جست و جو کنیم، طرح های متنوعی را می بینیم. هرچند در کنار آن همه تنوع آینه کاری، آینه کاری سنتی بیشتر به چشم می خورد. 

باید در انتخاب فضای مناسب برای آینه کاری سنتی در منزل خود توجه بسیاری داشته باشیم. آینه کاری بهتر است در بخش هایی از خانه انجام شود که کوچک است. در این صورت حضور آینه باعث می شود تا فضای آن بخش از خانه بزرگ تر به نظر آید. از طرفی اگر بخشی از خانه کم نور است، می توانید از آینه کاری سنتی با رنگ های روشن استفاده کنید. همچنین قسمت ورودی خانه مکان مناسبی برای آینه کاری است. البته جدیدا آینه کاری سنتی را با دیگر سبک های آینه کاری تلفیق کرده اند. شما می توانید آینه هایی ببینید که کناره های آن ها به صورت سنتی کار شده است و جلوه زیباتری دارد.

تفاوت آینه کاری سنتی با مدرن :

 • در آینه کاری سنتی تمام برش های آینه با دست انجام می شود. از این رو آینه کاری کلاسیک یا سنتی نوعی هنر دست محسوب می شود. اما برش های آینه کاری مدرن توسط دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته انجام می شود. به همین جهت آینه کاری مدرن مقرونه به صرف تر و آسان تر خواهد بود. 
 • قطعات و برش های آینه کاری سنتی کوچکتر از آینه کاری مدرن است.
 • آینه کاری مدرن طرح های مختلف زیادی مانند: طرح لوزی، طرح نیزه ای، طرح الماس، طرح حجمی، طرح رویال، طرح خورشیدی و کلاسیک دارد و بنابر ویژگی مکان مورد نظر از انواع این طرح ها استفاده می کنند.
 • از آینه کاری مدرن برای ورودی منازل نیز استفاده می کنند. البته بهتر است از آینه های قدی استفاده کرد. آینه های قدی علاوه بر نمایش ویژگی ظاهری افراد، محیط را بزرگتر نشان می دهند. همچنین بهترین پیشنهاد برای باشگاه ها و فروشگاه های لباس نیز استفاده از  آینه کاری هایی است که حالت قدی دارند. در میان آینه کاری های مدرن قدی، بهترین گزینه طرح رویال و طرح نیزه ای است.
 • محل و نصب آینه های مدرن در بخش های مختلف خانه، متفاوت است و هر کدام جایگاه مخصوص به خود را دارد. البته در نظر داشته باشید برای نصب آینه کاری مدرن در اتاق خواب، بهترین محل برای آن، قسمت بالایی سرویس خواب و یا یکی از دیوارهای طرفین است. علاوه بر آن از آینه کاری مدرن برای سرویس های بهداشتی نیز استفاده می کنند. برای این منظور بیشتر از آینه های کاشی مانند استفاده می شود.

 

آینه کاری سنتی روی دیوار

آینه کاری سنتی رابطه نزدیکی با معماری دارد و در کنار هنرهایی همچون آجرکاری، گچبری و کاشی کاری در تزیینات داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار گرفته باشد.

آینه کاری سنتی از قطعه های کوچک تر که قطعه های هندسی را می سازند، تشکیل می‌شود که همه‌ی قطعه های توسط دست برش داده می‌شود و به نوعی هنر دست به حساب می آید.

آینه کاری از قدیمی‌ترین هنرها برای تزیین بناهای مختلف بوده است؛ مکان‌های مذهبی، کاخ‌ها و تالارها، رستوران‌های سنتی و خانه‌های قدیمی با آینه کاری سنتی روی دیوار و سقف به زیبایی تزیین شده‌اند.

آینه کاری سنتی روی دیوار در کنار هنرهای دیگری مثل گچ‌بری، آجرکاری و کاشی‌کاری در تزئینات داخلی و خارجی بنا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌ های آینه کاری سنتی روی دیوار و سقف را بدانیم:

 • اندازه قطعات آینه در آینه کاری سنتی بسیار کوچک، در حدود چند سانتی متر، است.
 • تکه‌های آینه در آینه کاری سنتی روی دیوار و سقف به شکل نقوش هندسی طراحی می‌شود.
 • تکه‌های آینه که به شکل نقوش هندسی هستند، به گونه‌ای در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند که ساختار هندسی متفاوتی خلق می‌کنند.
 • برخلاف آینه کاری مدرن که برش‌های آن توسط دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته انجام می‌شود، در آینه کاری سنتی تمام برش‌های آینه با دست انجام می‌شود.

 

آینه دیواری سنتی

بی شک آینه دیواری سنتی جزو زیباترین عناصر دکوراسیون هر منزلی است. درک زیبایی انسان ها در دنیای امروزی فراتر رفته و بسیاری از افراد از انواع آینه سنتی در منازل، محل کار، راهروهای ساختمان ها حتی مبلمان شهری در جهت افزایش زیبایی، روشنایی، الهام بخشی، حضور رنگ های متنوع و بسیاری اهداف دیگر استفاده می کنند.

 

آینه کاری دکوراتیو

آینه کاری جدید

اجرای خدمات آینه کاری دکوراتیو از خدمات ویژه برای تزئین دکوراسیون داخلی میباشد که با طرح های هنری و شیک ، باعث زیبایی چند برابر خانه میشود. و ارزش خانه شما تا حد زیادی بالا میرود.

نکته قابل ذکر در مورد این خدمات و آینه ها این است که میتواند در تمامی قسمت های خانه مانند دیوار و سقف و ستون پذیرایی ، اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، دیوار ها و راهرو ها استفاده کنید و لذت ببرید.

آینه کاری دکوراتیو دارای طرح و مدل های متنوع و خاصی است که هر نوع سلیقه ای را به خود جذب میکند اما امروزه طرح لوزی آینه کاری دکوراتیو بیشترین طرفدار را دارد و جزو پر درخواست ترین خدمات و طرح ها است

مجموعه هنر برتر در عرصه آینه‌های دکوراتیو نیز پا به عرصه خلاقیت گذاشته و اقدام به واردات انواع آینه‌های چینی، ترک، عربی و بلژیکی کرده است و در راستای تحقق اهداف خود به واردات مستقیم آینه‌های ونیزی (پتینه) با تنوع 25 طرح و رنگ از کمپانی تری‌دی چین روی آورده است.

آینه‌ دکوراتیو وارداتی ما، به صورت کریستال با مغز آینه شفاف به صورت دو لایه کوتینگ با پوشش نیترات نقره هستند که همگی دارای گارانتی رسمی مجموعه هنر برتر می‌گردند. لازم به ذکر است که علاوه بر واردات آینه‌های سفید چینی، اقدام به واردات آینه‌های رنگی از قبیل طلایی، بنفش یا کربن “مشکی” کرده است که برای ثبت سفارش باید موجودی را بررسی کنیم. آینه کاری پروژه های خود را به ما بسپارید.

خاص ترین نوع آینه های دکوراتیو که روی آینه اسیدکاری می شود این نوع آینه ها با نام آینه کثیف نیز شناخته شده است ، اغلب در اجرای آینه کاری روی دیوار به روش تایل های مربعی شکل از آینه آنتیک استفاده می شود .

مزایا آینه کاری دکوراتیو

 • پُر شدن محیط های خالی منزل با نصب آینه دکوراتیو
 • افزایش زیبایی منزل
 • افزایش نور در محیط های مختلف خانه
 • با انتخاب هارمونی رنگی مناسب برای آینه دکوراتیو، این نوع دکوراسیون، میتواند ایجاد حس آرامش بالایی داشته باشد.
 • ایجاد حس سرزندگی و نشاط در محیط خانه

 

آینه دکوراتیو

آینه دکوراتیو از اجسامی است که امروزه در قسمت های مختلف خانه برای زیبایی دکوراسیون داخلی استفاده میشود و به دلیل زیبایی و تنوع بالایی که دارد به یکی از ایده های خلاقانه نسبت به هر سبکی تبدیل شده است.یکی از ویژگی های ایینه دکوراتیو انعکاس نور است که این بازتاب فضا را روشن میکند و نمایی شیک به خانه میدهد.آینه های دکوراتیو از آینه هایی هستند که با آینه های معمولی تفاوت دارد و علاوه بر زیبایی کاربرد هایی هم دارند که از جمله آنها میتوان زیبایی و تغییر دکوراسیون داخلی و خارجی هر مکانی اشاره کرد.

از نمونه آینه دکوراتیو میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • دیوار پوش آینه ای

از این نوع آینه دیوار پوش میتوان برای پوشش دیوارهای اتاق نشیمن اتاق پذیرایی، حمام و سرویس در منازل استفاده کرد.

 • آینه دکوراتیو گرد

آینه های گرد دکوراتیو از دیگر آینه های زیبا و جذاب هستند که به صورت تکی یا به شکل مجموعه ای از چند آینه می توان بَر رروی دیوار نصب کرد.

 • آینه های پازل مانند

استفاده از تکه های آینه در کنار هم مانند پازل نقشی زیبا را طراحی می کند که در طرح ها و ابعاد متفاوت قابل اجرا است.

 • آینه دکوراتیو کاشی

آینه کاشی ، از پر کاربردترین آینه دکوراتیو تزیینی هستند که بیشتر شبیه تایلهای کاشی در کنار هم چیده شده اند.

 

قیمت آینه دکوراتیو

قیمت آینه های دکوراتیو بسته به نوع پروژه و ابعاد جام، ضخامت و کشور سازنده متفاوت است.

 

توضیحات

  قیمت آینه

مدل آینه
تنوع رنگی بالا
نقره ای ، دودی، طلایی، مسی(شامپاینی)، سبز و برنز
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب مخصوص آینه
تزئینی، اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
هزینه نصب : بر روی قیمت لحاظ شده است.
_

 

آینه دکوراتیو طرح آبشاری

تنوع رنگی بالا
نقره ای ، دودی، طلایی، مسی(شامپاینی)، سبز و برنز
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب مخصوص آینه
تزئینی، اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
هزینه نصب : لحاظ شده است.
_

 

آینه دکوراتیو حجمی

ضخامت : 4 میلی متر
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب مخصوص آینه.
کاربرد : اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
ابعاد قابل اجرا : در ابعاد و چیدمان پیشنهادی
تنوع رنگ : سفید، مسی، طلایی، دودی، برنزی، کریستال، سبز، آبی
هزینه نصب : لحاظ شده است.
_

 

آینه دکوراتیو نیزه ای

ضخامت : 4 میلی متر
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب مخصوص آینه.
کاربرد : تزئینی، اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
ابعاد : در ابعاد و چیدمان پیشنهادی
تنوع رنگ : سفید، مسی، طلایی، دودی، برنزی، کریستال، سبز، آبی
هزینه نصب : لحاظ شده است.
_

 

آینه دکوراتیو لوزی منحنی

ضخامت : 4 میلی متر
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب دو طرفه و چسب مخصوص آینه
کاربرد : تزئینی، اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
تنوع رنگ : سفید، مسی، طلایی، دودی، برنزی، کریستال، سبز، آبی
ابعاد : در ابعاد و چیدمان پیشنهادی
هزینه نصب : لحاظ شده است.
_

 

آینه دکوری ماندلا

ضخامت : 4 میلی متر
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب مخصوص آینه.
کاربرد : اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
ابعاد : در ابعاد و چیدمان پیشنهادی
تنوع رنگ : سفید، مسی، طلایی، دودی، برنزی، کریستال، سبز، آبی
هزینه نصب : لحاظ شده است.
_

 

آینه طرح کندویی

ضخامت : 4 میلی متر
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب مخصوص آینه.
کاربرد : اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
ابعاد : در ابعاد و چیدمان پیشنهادی
تنوع رنگ : سفید، مسی، طلایی، دودی، برنزی، کریستال، سبز، آبی
هزینه نصب : لحاظ شده است.
_

 

آینه طرح ویولت

ضخامت : 4 میلی متر
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب مخصوص آینه.
کاربرد : اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
ابعاد : در ابعاد و چیدمان پیشنهادی
تنوع رنگ : سفید، مسی، طلایی، دودی، برنزی، کریستال، سبز، آبی
هزینه نصب : لحاظ شده است.
_

 

آینه لوزی مربع

ضخامت : 4 میلی متر
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب دو طرفه و چسب مخصوص آینه
کاربرد : تزئینی، اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
تنوع رنگ : سفید، مسی، طلایی، دودی، برنزی، کریستال، سبز، آبی
ابعاد : در ابعاد و چیدمان پیشنهادی
هزینه نصب : لحاظ شده است.
_

 

آینه خورشیدی

ضخامت : 4 میلی متر
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب مخصوص آینه
کاربرد : تزئینی، اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
تنوع رنگ : سفید، مسی، طلایی، دودی، برنزی، کریستال، سبز، آبی
ابعاد : در ابعاد و چیدمان پیشنهادی
هزینه نصب : لحاظ شده است.
_

 

آینه شفق

ضخامت: 4 میلی متر
نحوه نصب : توسط نصاب به وسیله چسب مخصوص آینه
کاربرد : تزئینی، اتاق نشیمن، لابی هتل، تالارها
تنوع رنگ : سفید، شامپاینی یا مسی، طلایی، دودی، برنزی، کریستال، سبز، آبی
ابعاد : در ابعاد و چیدمان پیشنهادی
هزینه نصب : لحاظ شده است.
_

 

آینه دکوراتیو طرح لنسر

 

نحوه اجرای آینه کاری چگونه است؟

شیوه اجرای آینه کاری منزل در ابتدای کار مانند پتینه کاری منزل است ، به این شکل که ابتدا طرح مورد نظر نسبت به سلیقه صاحب خانه توسط طراح ، معمار یا شخص آینه کار آماده میشود.سپس کاغذ طراحی شده را سوزنی می‌کنند و برسطح کار می‌گذارند و روی آن گرده زنی می‌کنند. پس از آن از روی طرحی که به وسیله گرده بر دیوار منتقل شده، این هنر را به وسیله چسباندن قطعات آینه روی دیوار با گچ و سریش به انجام می‌رسانند.

در سطوح این کار زمینه کار دارای نقوش یا خطوط برجسته یا فرورفته‌است زمینه کار توسط یک فرد گچ‌بر مشابه طرح این هنر آماده شده، سپس قطعات آینه به وسیله آینه بر یا آینه کار در اندازه و اشکال مورد نظر با الگویی مقوایی برش داده شده (بدون انکه آنها را از هم جدا سازند) آماده می‌شود.

آنگاه آینه چسبان به وسیله خمیری که مرکب از گچ و سریش است قطعات آینه را براساس طرح به وسیله فشار آوردن دست به محل برش آن‌ها روی گچ کشته بر سطح کار می‌چسباند و با فشار دست برجستگی و فرورفتگی مورد نظر را ایجاد می‌کند، سپس نقوش دلخواه و مورد نظر را پدیدار می‌سازد در خاتمه آینه پاک کن سطح کار را پاک کرده، براق می‌کند.

اجرای طرح روی کاغذ پس از تشخیص ابعاد و تقسیم‌بندی گره محاسبه می‌شود سپس هر گره را در خود خرد کرده و به وسیله آینه‌های حمیل یک سانتیمتری که در اطراف نقش گره چسبانده می‌شود، گره اصلی نمایان می‌شود.

در داخل لقاط گره نقوش ویژه طراحی شده مثل نقوش اسلیمی، گل و برگ و پرنده و غیره را اجرا می‌کنند و افزون بر آن قسمت آینه بری به وسیله آینه‌های رنگی و برش آینه به صورت محدب که به نام کُپ بری (آینه محدب) معروف است، طرح لازم را آماده کرده و به عنوان مثال در طرح درخت انگور الوان، سیاه و یاقوتی که هم رنگ و هم ابعاد آن مشخص است، شبیه اصل درخت طراحی می‌کنند و آینه محدب را بر اساس طرح آماده با گچ بر سطح کار می‌چسبانند.

سپس لایه گچ نرم در قطر حدود سه میلی‌متر بر آخرین سطح بر جسته مالیده می‌شود و پس از آن شیشه‌های محدب ساخته شده را خرد کرده و با انواع آینه‌های رنگی به کار می‌برند. در مورد طرح‌های گیاهی و اسلیمی و قواره سازی، مانند معرق‌کاری برای تمام نقوش، الگو تهیه کرده و پس از برش آینه با الماس، به کمک سنگ، لبه‌های آن را گرد می‌کنند. ضخامت مطلوب آینه برای آینه کاری یک میلی‌متر است، اما تا ضخامت دو میلی‌متر یا بیشتر نیز به کار برده شده‌است.

از آنجا که واردات آینه گران قیمت و شکننده بود، استادکاران ایرانی از مدت‌ها پیش به ساخت آینه‌های قلع و سیمابی می‌پرداختند. بعدها جیوه دادن آینه تغییر کرد و آب مقطر و "نیترات دراژن"(سنگ جهنم ) به کار بردند. این آینه چندان که باید شفاف نبود، از این رو در عمده آستانه‌ها و اماکن متبرکه آینه‌های بلژیکی به کار برده شده‌است.

 

تاثیر آینه کاری بر فضای داخلی منزل

اگر در فکر و تصورتان فضای بسته و تاریک خانه را یک بیماری تصور کنید ، درمان های مختلفی مثل نقاشی هنری سقف و دیوار منزل برای این بیماری وجود دارد اما بهتر است که راحت ترین و کم هزینه ترین راه درمان برای این بیماری را انتخاب کنید که ما به شما آینه کاری منزل را پیشنهاد میکنیم.

خانه ای که تزئین داخلی آن از آینه استفاده شده باشد نسبت با خانه‌ای دیگر با همان سبک و بدون آینه خیلی روشن‌تر و بزرگ‌تر است. فضای خانه‌های بزرگ را درخشان و لوکس خواهد کرد و در فضاهای کوچک مثل یک پنجره عمل می‌کند.

آینه انرژی را در فضا گسترش می‌دهد. اگر در جای درستی نصب شود، آن انرژی مثبت است که گسترش خواهد یافت. در فنگ‌شویی اصولی وجود دارد که رعایت آن‌ها به ما کمک می‌کند تا به درستی به گسترش این انرژی مثبت کمک کنیم.

آیینه کاری دیوار و ستون منزل تاثیرات زیادی بر نمای داخلی خانه دارد اما مهم ترین اثرات موارد زیر هستند :

آینه همه چیز را روشن تر می کند :  به دلیل انعکاس نور خورشید توسط آینه ها باعث ایجاد انواع نورهای مصنوعی می شوند .

آینه باعث زنده تر جلوه دادن همه چیز می شود : استفاده از این هنر می تواند یک اثر هنری و یا تزیینی در یک فضا باشد .

آینه باعث بیشتر نشان دادن وسعت و عمق فضا می شود : این هنر می تواند عمق یک فضا را تا چند برابر بیشتر کند البته با رعایت نکات و اصول  ایجاد شده باشد .

 

آینه کاری برای چه قسمت هایی از خانه استفاده میشود؟

آینه کاری پذیرایی

 • آینه‌ کاری دیوار اتاق خواب

در هنر فنگشویی استفاده از آینه در اتاق خواب چندان پذیرفته شده نیست. با این وجود، تصور اتاق خواب بدون آینه کمی سخت است. اگر میخواهید در اتاق خواب آینه دیواری نصب کنید، آن را طوری نصب کنید که تصویر تخت داخل آن نیفتند. همچنین آینه‌کاری نباید بالای تاج تخت باشد. بهتر است آینه‌کاری دیوار اتاق خواب را طوری انجام کنید که کناره‌های تخت قرار بگیرد. به این صورت نه بالای تخت است و نه تصویر آن را به نمایش می‌گذارد و باعث بدخوابی شما خواهد شد.

 • آینه ‌کاری اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی جای خوبی است که می‌توانیم روی دیوارش این هنر را پیاده کنیم. تنها چیزی که به آن توجه کرد این است که تصویر آینه نباید در ورودی اتاق‌های دیگر، تلویزیون و گوشه زاویه دار سایر دیوارها باشد. گرچه کار سختی است؛ اما ارزشش را دارد.

 • آینه کاری کف منزل

انعکاس سقف در کف زمین بسیار شگفت‌انگیز است به‌گونه‌ای که هرکسی را به سمت خود جلب می‌نماید. آینه کاری کف جایگزین مناسبی برای ایده‌های پرشده در بازار ازجمله پارکت، سرامیک و ... است. مخصوصاً اگر یک لوستر شاخص یا یک گچ‌بری زیبا در سقف وجود داشته باشد آینه کاری کف بسیار خود را نشان خواهد داد.

از این خدمات میتوان در تالار ها و مکان های شیک و مجلل نیز استفاده کرد.

 • آینه ‌کاری راهرو

بهتر است در ورودی مستقیما به اتاق پذیرایی باز شود تا انرژی بیرون از خانه بدون برگشت به محیط خانه جذب شود. با این حال معمولا در ورودی خیلی از خانه‌ها به واسطه یک راهرو به اتاق پذیرایی متصل می‌شود. برای اینکه انرژی با یک دیوار یا یک راهروی طویل برخورد نکند و برنگردد، نصب یک آینه پیشنهاد می‌شود. التبه آینه نباید مستقیما روبه‌روی در ورودی باشد!

 • آینه ‌کاری آشپزخانه

آشپزخانه اصلا جای خوبی برای نصب آینه نیست. چرا که با دیگر عنصر فنگ‌شویی یعنی آتش سازگاری خوبی ندارد. اگر می‌خواهید گرمای آشپزخانه شما با وجود یک آینه از بین نرود، اصلا از آینه در طراحی آشپزخانه استفاده نکنید.

 • آینه ‌کاری بخش سرویس بهداشتی

آینه‌کاری منزل در بخش سرویس بهداشتی و حمام نباید طوری باشد که کاسه توالت و دریچه فاضلاب را به نمایش بگذارد.

 • آینه کاری سقف پذیرایی

علاوه بر این هنر در قسمت‌های مختلف دیوار اتاق پذیرایی و اتاق خواب و سرویس بهداشتی ، گاها برای سقف پذیرایی را هم از این هنر می‌کنند و انعکاس تصاویر در سقف جذابیت و جلوه ویژه‌ای به دکوراسیون داخلی منزل می دهد البته ما به شما پیشنهاد میکنیم ابتدا گچبری سقف منزل را انجام دهید و بعد از آن آینه کاری سقف را اجرا کنید تا جلوه ای ویژه داشته باشد.

برای اینکه گچبری سقف ساده و شیک شما نمای زیباتری داشته باشد باید  آینه کاری به صورت یکدست و حرفه ای تری روی آن انجام شود و همچنین مدل های مختلفی برای سقف پذیرایی وجود دارد.

 • آینه کاری ستون وسط پذیرایی

شاید خانه های قدیمی دو طبقه را دیده باشید که برای استحکام خانه ها در وسط پذیرایی ستون قرار میدهند که این ستون اگر ساده باشد میتواند زیبایی داخلی منزل را کاهش دهد اما میتوان با خدماتی مثل آیینه کاری ، زیبایی خاصی را ایجاد کرد و خانه و ستون را از سادگی دور کرد.


آینه کاری اتاق خواب

آینه کاری اتاق خواب دارای یک سری مزیت ها مانند بزرگتر نشان دادن اتاق های کوچک ، روشنتر شدن اتاق ، گردش بهتر هوا در اتاق ، بلندتر نشان دادن سقف ، متنوع کردن فضای داخل اتاق و زیبا و شکیل تر کردن اتاق است.

برای اجرای آینه کاری اتاق خواب به نکات زیر توجه کنید :

 1. دیوار روبروی تخت خواب نباید آینه‌کاری شود، زیرا دلایل علمی‌ای وجود دارد که نشان می‌دهند آینه روبروی تخت خواب باعث ایجاد اختلال در خواب می‌شود.
 2. از آنجایی که وجود آینه قدی در اتاق خواب تقریبا ضروری است بهتر است یکی از دیوارهای اتاق تا کف اتاق آینه‌کاری شود (البته به غیر از دیوار روبروی تخت ¬خواب)، اما عرض این آینه‌کاری به سلیقه شخصی و دکوراسیون اتاق شما بستگی دارد.
 3. بهتر است یکی از دیوارهای کنار پنجره اتاق خواب برای انعکاس نور خورشید در طول روز به داخل اتاق خواب و روشن‌تر کردن آن، آینه‌کاری شود.
 4. در صورت وجود درب حمام در داخل اتاق خواب بهتر است درب حمام آینه‌ای باشد همچنین می‌توان در یا پوشش بیرونی کمد اتاق خواب را نیز آینه‌کاری کرد.
 5. بهتر است یکی از دیوارها در دو قسمت موازی آینه‌کاری شود به¬گونه‌ای¬ که انگار دو آینه در کنار هم قرار گرفته‌اند زیرا این¬کار باعث می‌شود که یک فضای دو بعدی به اتاق داده شود و همچنین از آنجایی که این آینه‌کاری‌ها سقف اتاق را نیز نشان می‌دهند حجم فضای اتاق بیشتر به¬ نظر می‌رسد.
 6. برای این که حجم فضای اتاق خواب بزرگ‌تر به¬ نظر برسد بهتر است یکی از گوشه‌های اتاق خواب که منظره خوبی از اتاق روبروی آن قرار می‌گیرد، آینه‌کاری شود.
 7. اگر اتاق دارای دو پنجره است می‌توان برای شکیل‌تر کردن فضای اتاق دیوار بین دو پنجره را آینه‌کاری کرد.
 8. آینه‌کاری دیوار پشت تخت خواب را فراموش نکنید چون این دیوار نقطه کانونی هر اتاق خوابی محسوب می‌شود، حتی اگر هیچ‌کدام از دیوارهای اتاق آینه‌کاری نیستند، سعی کنید حتما این دیوار را آینه‌کاری کنید.
 9. اگر علاقه‌ مند به وجود تقارن در اتاق خواب خود هستید می‌توانید دیوارهای کنار تاج تخت خواب خود را آینه‌کاری کنید و بدین صورت ظاهری کلاسیک به اتاق خواب خود بدهید.

 

آینه کاری ستون

در ساخت ساختمان هایی با متراژ بیش از 70 متر معمولا یک یا چندتا ستون در قسمت های مختلف ساختمان ایجاد میکنند تا استحکام سازه بیشتر شود.

حالا اگر این ستون ها به صورت ساده باشند ، از زیبایی خانه کم میکنند ولی راه های وجود دارد که میتوان این ستون ها را شیک کرد و نمای داخلی خانه را لوکس کرد.

آیینه کاری روی ستون از رایج ترین و محبوب ترین خدمات مجموعه هنر برتر میباشد که به بهترین شکل برای تمامی افراد و خانه ها انجام میدهد.

لازم به ذکر است که معمولا ستون ها عرض کمی دارند و ارتفاع آنها بیش از 2 متر است ، به همین علت باید این کار به گونه ای انجام شود که ستون ها عریض دیده شوند.

فردی که آینه‌کاری را انجام می‌دهد، با قطعه قطعه کردن شیشه به شکل‌های مختلف و متفاوت هندسی و... و چسباندن آن‌ها بر روی ستون، ستون‌های خانه را با طرحی چشم‌نواز تزئين می‌کند.

آینه‌کاری روی ستون باعث می‌شود نور بیشتری در خانه پراکنده شود و همین امر موجب می‌شود که فضای بسیار دلنشین و درخشانی را نسبت به قبل داشته باشید.

آینه‌کاری بر روی انواع ستون‌ها با مدل و جنس‌های مختلف قابل اجرا بوده و محدودیتی برای انجام آن نخواهید داشت؛ ترکیب آینه و کاغذ دیواری فضای فوق‌العاده جذابی به خانه شما می‌دهد و دکوراسیون شما را منحصر به‌ فرد و خاص می‌کند.

 

آینه کاری دیوار راهرو

راهرو می تواند با یک چیدمان و طراحی دکوراسیون منطقی، تبدیل به یک باریک راه هیجان انگیز و زیبا برای ورود به بخش های اصلی و دیگر بخش های خانه بشود.

کوچک بودن محوطه راهرو و فضای ورودی خانه باعث نمی شود که بخواهیم قید حضور آینه را در خانه بزنیم.

آینه یک وسیله جادویی است که می‌تواند تغییرات بسیار زیبایی ایجاد کند، به همین دلیل یک روش جذاب برای زیباتر کردن دکوراسیون منزل، آینه‌کاری دیوار راهرو و ورودی است

آینه کاری دیوار راهرو بسیار مهم است زیرا همیشه راهروها جزو فضاهای فراموش شده خانه محسوب می شدند و شاید خیلی کم تر از سایر فضاها به آن ها توجه می کردیم. اگر هم که راهرو از حالت استاندارد و مناسبی برخوردار نباشد که دیگر به سمتش نمی رویم.

یکی از بهترین مدل های آینه کاری دیوار راهرو ، آینه پنجره مانند است که این نوع آینه دقیقاً مناسب دیوار راهرو است و می‌تواند نور بیشتری را منعکس کند و محیط راهرو را روشن‌تر و جادارتر از آنچه که هست نشان دهد.

 

آینه کاری سقف

برای استفاده از خدمات آینه کاری سقف ، فرقی نمیکند که بخواهید سقف کدام قسمت از خانه را زیبا کنید زیرا این گزینه بهترین گزینه است.

یکی از پر درخواست ترین خدمات در این زمینه آینه کاری سقف پذیرایی است که در طرح های لوزی ، مربع ، شش ضلعی و سه بعدی انجام میشود که اگر این اجرا همراه با نور پردازی باشد میتواند محیطی رویایی داشته باشید و شگفت زده شوید.

ممکن است برای انتخاب طرح و مدل آینه کاری سقف دچار تردید شوید اما کارشناسان ما در مجموعه هنر برتر دارای تخصص و تجربه بالایی در این زمینه هستند که هم شما را راهنمایی میکنند و هم خدمات را به بهترین شکل برای شما انجام میدهند.

 

انواع سبک های آینه کاری منزل

سبک های آینه کاری

 • آینه کاری سنتی

آب و آینه از زمان های قدیم نماد پاکی و روشنایی بوده و در سفره هفت سین هم از آنها استفاده میشده.آینه هم به دلیل خاصیت تقدس ، نمادی برای مسلمانان بوده و معماران در زمان های قدیم نیز ار آینه برای تزئین مکان های مختلف استفاده میکردند.

آینه کاری سنتی در گذشته هم برای مکان های مذهبی و هم برای کاخ های شاهنشاهی ، موزه ها و مکان های دیگر استفاده میشد.

آینه کاری سنتی که بیشتر در ترکیب با گچ‌بری و آجرکاری استفاده می‌شد و برای سردرهای مقرنس شده و سقف بناها بکار گرفته می‌شد.

ویژگی های آینه کاری سنتی:

 1. اندازه تکه ها

اندازه هر تکه آینه در این هنر بسیار کوچک بوده و در حدود چند سانتی متر بیشتر نیست. در مقایسه با دیگر سبک ها ابعاد بسیار کوچک است.

 1. فرم تکه ها

اگر بخواهیم سبک آینه کاری سنتی را با مدرن مقایسه کنیم، باید به فرم تکه های آینه توجه کنیم. اصولا در آیینه کاری ستنی تکه های آینه به شکل نقوش هندسی هستند. در حالی که در دیگر سبک ها فرم های خمیده و دیگر طرح ها را می توانیم ببینیم. 

 1. نحوه قرار گیری

نحوه قرار گیری نقوش به گونه ای است که با قرار گیری در کنار یکدیگر ساختاری هندسی بزرگتری ایجاد می کنند.

 • آینه کاری مدرن

با گذشت زمان و ورود به عصر مدرن همه چیز حال و هوای جدید به خود گرفت و آینه کاری هم با روش های مدرن انجام میشد.

آینه کاری مدرن برای دکوراسیون‌های داخلی و منازل استفاده و در حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و فضاهای پذیرایی بکار برده می‌شود.

منظور از این خدمات مینیمال کردن تزئینات و ساده‌سازی است به ‌نحوی‌که آن برش‌کاری‌های گذشته و تزئینات پیچیده با تبعیت از مدرنیته جای خود را به طرح‌های ساده و رسا دادند.

 • آینه کاری کلاسیک

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که آیینه کاری مخصوص خانه هایی با دکوراسیون مدرن است، اما از گذشته نیز این خدمات هم به صورت های مختلف در خانه هایی با دکوراسیون متفاوت انجام می‌شد و برای اینکه آینه کاری کلاسیک انجام شود، می توانید آینه ها را با استفاده از قاب و چهارچوب های کلاسیک در کنار یکدیگر قرار دهید و طرح هایی که با سبک کلاسیک همخوانی بیشتری دارند را انتخاب کنید.

 • آینه کاری دکوراتیو

منظور از آینه کاری دکوراتیو ، مواردی مدرن و شیک برای استفاده از آیینه کاری دیوار و ستون و حتی کف خانه است.

آینه های رنگی، طرح دار و تراش‌خورده مشمول آینه کاری دکوراتیو می‌شوند که به‌نوعی تک هستند. آینه کاری دکوراتیو برای آشپزخانه هم می‌تواند ایده جالبی باشد و درصورتی‌که قصد انجام این کار رادارید بهترین نقطه استفاده از دیواره‌های خالی بین کابینت‌ها می‌باشد البته درب کابینت نیز می‌تواند تیر هدف شما باشد اما تمامی موارد به سلیقه شخصی شما برمی‌گردد. آینه کاری دکوراتیو بر روی دیوار آشپزخانه درصورتی‌که مساحت زیادی را شغال کند فضا را بزرگ می‌نماید.

mail سایر مطالب : آموزش گچبری ، گچبری محراب

 

انواع مدل های آینه کاری دیوار و ستون ساختمان

مدل های آینه کاری

آینه کاری اسلامی : در این نوع هنر از نقوش اسلیمی و انواع گره استفاده می شود.

آینه کاری جور چین : در این خدمات از قطعات آینه به صورت مربع و مستطیل با ابعاد گوناگون در کنار یکدیگر استفاده می شود.

آینه کاری لوزی : برای این نوع تخصص از قطعات آینه به شکل لوزی استفاده می شود.

آینه کاری مدرن : در آینه کاری مدرن آینه به صورت تایل های تراش خورده در کنار یکدیگر نصب می شود.

آینه کاری کلاسیک : از قطعات شکسته آینه در اندازه های مختلف برای این خدمات استفاده می شود.

آینه کاری کلاسیک تزئینی : از آینه کاری کلاسیک تزئینی یا فانتزی برای طراحی و دکوراسیون داخلی منازل استفاده می کنند. از جمله آینه کاری های کلاسیک تزئینی، می توان طرح خورشیدی و طرح گل را نام برد

آینه کاری  کلاسیک ونیزی : از آینه کاری کلاسیک ونیزی در کشور های اروپایی نیز استفاده می شود. این نوع آینه، آینه کاری با طرح سنتی هستند که با روش منبت ساخته می شوند. 

آینه کاری کلاسیک دایره ای : در آینه کاری کلاسیک گرد یا دایره ای از دو تیکه آینه استفاده می شود. قسمت پایینی و زیرین آن یک آینه رنگی است که روی آن یک آینه ی ساده با ضخامت کمتر چسبانده می شود.

آینه کاری کلاسیک با نور پردازی : آینه کاری کلاسیک با نور پردازی، یک آینه با ابعاد استاندارد است که در قسمت پشتی آن از چراغ های کوچک و ریسه های رنگی استفاده می کنند.

آینه کاری کنسول کلاسیک : آینه کاری کنسول کلاسیک دارای میز چوبی یا ساخته شده از PVC است. در این نوع آینه طرح کلی آینه با میز هماهنگ است و جلوه زیبایی به منازل می بخشد.

آینه کاری گل و بوته : در این نوع طرح مورد نظر که معمولا طرح گیاه است بر روی آینه برش می خورد یا به صورت قطعات برش خورده از قبل روی سطح مورد نظر چسبانده می شود.

آینه کاری هندسی : از کنار هم قرار دادن اشکال هندسی به صورت منظم یا نامنظم تشکیل می شود.

آینه کاری آنتیک : برای انتیک کردن آینه در پشت آینه مواد مخصوصی می ریزند تا جیوه پشت آن به صورت لکه ای کنده شود و آینه به صورت کهنه و آنتیک خودنمایی کند. همچنین برای زیباتر شدن آینه می توان از دو یا چند نوع تایل متفاوت آینه در کنار هم استفاده کرد.

آینه کاری حجمی : برای این نوع هنر باید قطعات آینه را طوری در کنار هم بچینند که به صورت حجم بر جسته شود. معمولا در این شیوه از حجم های هرمی و مخروطی استفاده می کنند.

آینه کاری کهنه کاری : این روش هم مانند آینه کاری آنتیک است فقط میزان بیش تری از تکنیک کهنه کاری استفاده می شود و...

آینه کاری آجری : همانطور که از نام این طرح پیداست دیوار با استفاده از قطعات مستطیلی افقی پوشیده می‌شود. نحوه چینش به صورتی است که وقتی ردیف اول تکمیل شد و نوبت به ردیف دوم رسید، جای قطعات آینه طوری تنظیم می‌شوند که ابتدا یا انتهای قطعه جدید وسط قطعه‌ی ردیف قبلی قرار بگیرد. در انتها طرح کلی شبیه به یک دیوار آجرچینی شده خواهد بود.

آینه کاری منظم : در اینجا، یک شکل یا ترکیبی از اشکال هندسی انتخاب می‌شوند و یک طرح تشکیل می‌دهند. این طرح طی یک روند منظم، در کل کار تکرار خواهد شد.

آینه کاری سه‌بعدی : این شیوه جلوه‌ای متنوع به فضا می‌بخشد. قطعات آینه طوری در کنار هم قرار می‌گیرند که به دیوار بعد می‌دهند. این مدل آینه‌کاری در فضاهای سنتی نیز وجود داشته و نشان دهنده این است که از دیر باز به تاثیر بُعدِ آینه در درخشان کردن و جلوه دادن محیط پی برده بودند. امروزه حالت سه‌بعدی با آینه‌کاری مدرن تلفیق شده و جلوه‌های منحصربه‌فردی به وجود آمده است.

آینه کاری نامتقارن : برای ستون هایی که دارای عرض بیش از ۷۰ سانتی متر و ارتفاع بیش از ۱۵۰ سانتی متر هستند آینه کاری به روش نامتقارن بهترین نوع این خدمات محسوب می شود زیرا موجب بزرگتر جلوه دادن فضای داخلی خواهد شد .

 

wink مطالب پیشنهادی : گچبری دیوار ، قاب بندی دیوار ، گچبری مدرن ، اجرای ورق نقره 

 

معرفی رنگ های آینه برای آینه کاری خانه

انواع آینه

 • آینه های مسی

این آینه ها ظاهری لوکس به منزل شما می بخشند و زیبایی محیط را چندین برابر می کنند. 

 • آینه های مشکی

شاید با شنیدن نام آینه های مشکی بیشتر به آن به چشم یک شوخی نگاه کنید اما در حقیقت این آینه ها در بازار وجود دارند و بسیار هم شیک هستند. آینه کاری مشکی برای خانه هایی که در طراحی داخلی از دو رنگ مشکی و سفید استفاده شده است بسیار گزینه مناسبی محسوب می شود.

 • آینه های طلایی

کسانی که عاشق رنگ طلایی هستند دلشان می خواهد در گوشه ای از خانه شان هم که شده این رنگ را داشته باشند. رنگ کردن دیوارها به رنگ طلایی شاید کار چندان عادی و معمولی به نظر نرسد اما آینه کاری طلایی همان کار را برایتان می کند. 

 • آینه های برنزی

این آینه ها نوع دیگری از این هنر هستند که می توانند برای هر نقطه از منزل که مد نظرتان باشد و در هر طرحی اجرا شود.

 

 

آموزش نصب و اجرای آینه کاری روی دیوار

نصب آینه کاری روی دیوار

آینه کاری هنری بی خطر ، وقت گیر و نیاز به حساسیت و دقت بالا میباشد و با این شرایط اگر شما قادر به انجام این کار هستید میتوانید با داشتن ابزرا و وسایل مورد نیاز این کار را انجام دهید و در غیر این صورت میتوانید با ما تماس بگیرید تا ما متخصصانمان را در این زمینه برای شما اعزام کنیم.

1 . نصب آینه کاری توسط نصاب

کسی که وظیفه نصب قطعات آینه را در کنار هم دارد، به خاطر حیطه کاری‌اش کار را بدون هیچ‌گونه عیب و نقصی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد داد. اگر شما علاوه بر سفارش آینه بخواهید از خدمات نصب نیز بهره‌مند شوید، کافی است اطلاع دهید تا متخصصین ما در این زمینه برای کمک در محل حاضر شوند.

2 . نصب آینه کاری توسط مشتری

در بعضی مواقع امکان دارد که مشتری وسایل مورد نیاز برای نصب آینه کاری را داشته باشد و بخواهد خودش این کار را انجام دهد تا هزینه کمتری پرداخت کند.

اگر شما نیز همین قصد را دارید باید طرح کلی کار را درنظر بگیرید و اگر قطعات به گونه‌ای هستند که باید طبق نقشه آن‌ها را کنار هم چید، به نقشه نگاه کنید. سپس از یک گوشه شروع به نصب کنید. پشت هر قطعه باید به میزان مناسبی از چسب مخصوص آغشته شود و با استفاده از گونیا و تراز در جای مشخص خود قرار بگیرد. استفاده از گونیا و تراز حتما باید جدی گرفته شود. چرا که اگر زاویه نصب (حتی یک قطعه) اشتباه بشود، ممکن است طرح کلی دیوار شما به هم بریزد. اگر مساحت کار کم باشد می‌توانید آن را انجام دهید ولی در مساحت‌های بالا بهتر است کار را به کاردان آن بسپارید و ریسک به هم ریختن یک طرح کلی را به جان نخرید.

 

نکاتی در مورد اجرای آینه کاری منزل

 1. اگر آینه را در قسمتی از راهرو نصب کنیم که تصویر داخل اتاق‌ها را منعکس کند، خوشایند نیست.
 2. در راهروهای باریک انرژی مثبت به‌سرعت عبور می‌کند و این خوب نیست. نصب آینه در این راهروها باعث کاهش سرعت عبور انرژی می‌شود.
 3. قراردادن دو آینه روبه‌روی هم، از نظر اصول معماری بسیار زیباست، به‌ویژه اگر این دو آینه بزرگ و هم‌اندازه باشند.
 4. اگر می‌خواهید فضای اتاق نشیمن خود را بزرگ‌تر جلوه دهید، از آینه‌های عریض و دیوارهای آینه‌ای استفاده کنید.
 5. طراحان آشپزخانه سعی می‌کنند سینک ظرف‌شویی را مقابل پنجره یا قسمتی نصب کنند که به منظره بیرون دید داشته باشد. اما گاهی امکان چنین کاری نیست. در این شرایط آینه کاری همان کار پنجره را انجام می‌دهد و نور آشپزخانه را بیشتر می‌کند.
 6. بهترین محل نصب آینه در اتاق خواب، دیوارهای خالی اطراف تخت هستند.
 7. آینه کاری را روی دیوار مقابل تخت‌خواب نصب نکنید. اگر آینه جای مناسبی نصب شود، نور بیشتر در اتاق ایجاد می‌کند.
 8. روی پاتختی‌ها و پشت آباژور، آینه کاری کنید. این کار باعث جلوه بیشتر آباژور شده و نور اتاق را هم چندبرابر می‌کند.
 9. در آینه کاری سالن‌های پذیرایی با عرض کم، بهتر است آینه‌ها در انتهای راهرو نصب شوند، چون فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند. در اتاق‌های پذیرایی بزرگ، آینه کاری وسط بزرگ‌ترین دیوار انجام می‌شود.
 10. اگر آینه کاری کنار پنجره باشد، یعنی یکی از دیوارهای منتهی به آن دیوار پنجره داشته باشد، باعث انعکاس نور در محیط می‌شود.
 11. یکی دیگر از نقاط مناسب برای آینه کاری راهروهای ورودی به ساختمان‌ها هستند. می‌توان از آینه‌های قدی در این نقاط استفاده کرد و محیط را بزرگ‌تر جلوه داد.

 

آموزش آینه کاری روی دیوار منزل

برگزرای دوره های تخصصی مقدماتی و پیشرفته  هنر آینه کاری با ارائه مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور  به صورت ورکشاپ و تدریس خصوصی و دوره های حضوری و غیر حضوری توسط استادان حرفه ای مجموعه هنر برتر

 

ابزار و وسایل مورد نیاز برای آینه کاری ستون و دیوار منزل

 1. آینه
 2. شیشه های رنگی و بدون رنگ
 3. چسب چوب
 4. سریش
 5. گچ نرم
 6. قلم طراحی
 7. خط کش
 8. میز کار
 9. الماس آینه بر
 10. کاردک
 11. آینه نازک (حداکثر ضخامت یک میل برای زیبایی و کارکرد آسان)
 12. چسب چوبی که بعد از خشک شدن، بیرنگ می شود.
 13. سمباده
 14. دستمال 
 15. ظرف سفالی
 16.  سیم چین یا الماس مخصوص آینه

 

هزینه و قیمت مدل های مختلف آینه کاری دیوار و ستون منزل

هزینه آینه کاری منزل

آینه نه تنها نمای داخلی را مطابق مد روز می‌سازد بلکه، استفاده از آن به دلیل شفافیت و انعکاس بالای نور، باعث وسعت و دلبازی در محیط زندگی می‌ شود. افرادی که به دنبال فضایی لوکس و زیبا هستند می توانند از انواع آینه‌ های ابزار و تراش خورده در منزل‌ شان استفاده کنند.

برای آگاهی از قیمت خدمات اینه کاری فقط کافیست با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید تا هم به صورت کامل راهنمایی شوید و هم از قیمت ها مطلع شوید.

لازم به ذکر است که این قیمت ها متغیر هستند و بستگی به موارد زیر دارند.

 

قیمت آینه کاری دیوار و دیوار پذیرایی

آینه کاری روی دیوار دارای قیمت مشخصی نیست و برای هر خانه ای متفاوت است و نسبت به برخی موارد مشخص میشود.

با توجه به مواردی مانند طول برش ، تراش و نوع و جنس ، ضخامت و متراژ متر مربع آینه قیمت گذاری می شود و همچنین نوع و طرح و سبک اجرای اینه کاری نیز روی قیمت موثر هستند.

قیمت آینه کاری دیوار به موارد زیر بستگی دارد :

 • رنگ آینه ها
 • ضخامت آینه
 • تراش‌کاری یا عدم وجود تراش نیز بر روی قیمت آینه کاری منزل متأثر می‌باشد. 

 

قیمت آینه دیواری

آینه های دیواری از بهترین وسایل تزئینی در خانه ها هستند و افراد و خانواده ها برای شیک و مدرن کردن مکانی امروزه از آِنه های مختلف استفاده میکنند.

این آینه ها در هر قسمتی از هر مکانی مانند خانه ها ، مکان های تجاری و ... نصب شوند میتوانند نظر و توجه را جلب کنند.

آینه های دیواری دارای مدل ها و طرح های مختلفی هستند که قیمت آنها متفاوت است.

برای آگاهی از قیمت ها میتوانید مدل مد نظرتان را انتخاب کنید و با ما تماس بگیرید.

 

مواردی که روی قیمت و هزینه آینه کاری ساختمان تاثیر میگذارند

1 . نوع تراش آینه

​لبه‌ های آینه، طی فرایند کارگاهی و دستگاهی تراشیده می‌شوند تا حالت زاویه‌ دار پیدا کنند و به شکل قابی دورتادور آینه را بگیرند. این فرایند را تراش آینه می‌گویند.

تراش آینه یا Beveled Mirror فقط بر لبه‌ها انجام می‌شود و با شیب ملایم به سطح میانی آینه می‌رسد به طوری که قسمت میانی آینه ضخامت اولیه خود را حفظ می‌کند. ای‌که برش‌ها و تراش‌ها با چه جزئیاتی کار شوند بر قیمت آینه اثر می‌گذارد.

2 . رنگ آینه

بسته به این‌که در طراحی آینه کاری دیوار یا سقف چه رنگی را به عنوان رنگ غالب در نظر گرفته‌اید؛ ممک است آینه کار قیمت را کمی بالا و پایین ببرد. با این حال می‌توانید چانه بزنید و روی رقم کلی فاکتورتان تخفیف بگیرید.

3 . مدل آینه کاری

هر کدام از مدل ها که در بالا با آنها آشنا شدید ، هرکدام قیمت های مختلف و متغیری دارند.

4 . هزینه حمل در قیمت آینه کاری ساختمان

همیشه میان تولید کنندگان و خدمات دهندگان، هزینه حمل یک عامل رقابتی برای جذب مشتری است. به این معنی که قانونی وجود ندارد که هزینه حمل را مشتری بدهد یا فروشنده؟ برخی تولیدکنندگان و خدمات دهندگان برای جلب رضایت مشتری حمل را هم با گارانتی بر عهده می گیرند. با این حال چنین شرکت هایی عموما چون خدمات خوبی دارند، کمی قیمت آینه کاری ساختمان را بالا می برند مثلا، ماری 20 هزار تومان. در هر صورت برای خرید به تماس گرفتن با یک شرکت اکتفا نکنید و یادتان باشد حمل آینه کاری تخصصی است و ممک است بعد از خروج از کارگاه با ضربه یا ترمز ماشین، بشکند.

5 . نصب آینه کاری ساختمان

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت این خدمات مهارت در نصب آن است. به عبارتی شما ممکن است آینه را به افراد تازه کار سفارش دهید اما نصب ناشیانه و ارزان آنها سبب خطرات جبران ناپذیر برای شما و ساکنان ساختمان شود.


 • کدام محیط یا فضا مناسب‌ آینه کاری است؟

  هر محیطی و فضایی می تواند با آینه کاری زیباتر، روشنتر و خاص تر باشد.

  آینه کاری در لابی ساختمان، راهروها،راه پله ها، ورودی ساختمان، اتاق خواب ،سالن پذیرایی، سقف،ستونها و سرویس بهداشتی قابل اجرا می باشد.

  نکته حائز اهمیت این است که آینه کاری باید با ابعاد محیط متناسب باشد و رنگ و طرح انتخابی با هارمونی محیط همخوانی داشته باشد.

 • آیا آینه کاری با هر ابعادی قابل سفارش می‌باشد؟

  بله،با هر ابعادی میتوان آینه هارا با دقیق ترین دستگاههای برش آینه،برش می زنند و سپس تراش میخورند.

 • نصب آینه های دکوراتیو به چه صورت است؟

  نصب آینه ها باید با دقت و ظرافت کامل انجام شود و با استفاده از چسب مرغوب مخصوص آینه، انجام شود چرا که حتی اگر با کیفیت ترین آینه های دکوراتیو را طبق الگوی صحیح نصب نکنیم، نمی‌توانند جلوه زیبایی از آینه های دکوراتیو را به نمایش بگذارد.

  و در مورد چسب به کار رفته برای نصب باید از چسب مرغوب و مخصوص آینه استفاده کرد، تا هم نصب ایمنی و محکم داشته باشیم و هم فاقد اسید باشد و به مرور باعث خورندگی جیوه پشت آینه نشود.

 • اجرای آینه کاری دیوار و ستون چه مزایایی دارد؟

  • تزیین و زیبایی محیط
  • نوردهی بیشتر و پر نور کردن محیط
  • بزرگ جلوه دادن 
  • حس آرامش و نشاط
  • پوشش ایراد دیوار
  • افزایش دید نقاط کور
  • ایجاد انگیزه در افراد حاضر
 • آینه کاری دارای چه طرح و مدل هایی میباشد؟

  1. دیوارپوش آینه ای
  2. آینه کاری گرد
  3. آینه کاری پازلی
  4. آینه کاری با طرح های خاص
  5. آینه کاری تایل
  6. آینه‌ کاری یک تکه 
  7. آینه‌ کاری گرد
  8. آینه کاری کف
  9. آینه کاری شش ضلعی
  10. آینه کاری آجری
  11. آینه کاری خشتی
  12. آینه کاری نیزه ای
  13. آینه کاری الماس
 • قیمت آینه کاری چگونه محاسبه میشود؟

  از موارد موثر روی هزینه آینه کاری میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • نوع تراش آینه
  • رنگ آینه
  • مدل آینه کاری
  • هزینه حمل در قیمت آینه کاری ساختمان
  • نصب آینه کاری ساختمان

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • رضا
  بهتر نبود بجای فقط توضیح دادن عکسی هم برای توضیحااتون برای هر مرحله ان میذاشتین تا ببینیم
  • مدیر سایت

   عکس ها در ابتدای صفحه و یا گالری سایت قرار داده و سعی میکنیم که عکس های بیشتری هم قرار بدیم

 • سمیه
  سلام وقتتون بخیر...خیلی به این هنر علاقمندم..چجوری میتونم آموزش ببینم؟
  • مدیر سایت

   سلام خدمت شما

   ما کلاس های آموزشی به طور خصوصی و عمومی هم برگزار میکنیم که میتونید با تماس با شماره های ما با آنها بیشتر آشنا شوید.

 • محمدرضا
  باسلام وخسته نباید از استان بوشهر مزاحم میشم میخواستم محل آموزش ودوره آموزش چقدر است وهزینه آموزش چقدر است ممنون
  • مدیر سایت

   سلام خدمت شما.

   آموزش آینه کاری دیوار و همچنین آموزش گچبری رو میتوانید در صفحه مربوطه مشاهده کنید که این دوره ها معمولا در تهران برگزار میشوند و برای آگاهی از قیمت ها هم میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 • محمد
  سلام و عرض ادب .🙏💖 اگه ازتون بخوام برای لبه های قرنیز گچی و لبه های کناف که عرض کار ۶ سانت و طول کل کار حدود ۶۰ متر طول باشه و شما آینه های طلایی رنگ درجه ۱ با قطر ۴ میلیمتری و با اشکال مستطیلی در ابعاد هر قطعه یک سانتیمتر در ۶ سانتیمتر رو بصورت دستی دونه دونه برش بزنین که چیزی در حدود ۶ هزار قطعه آینه طلایی ۱ سانتی میشه با چسب درجه ۱ مخصوص آینه برام برش بزنین و بیارین در لبه های کنافها و لبه های گچ بری شده با چسب مخصوص آینه درجه ۱ نصب کنین ، فقط و فقط اجرتتون بدون هزینه آینه و چسب و حمل و نقل چقدر میشه .ممنون میشم پاسخ بدید💖🙏🙏🙏🙏
  • مدیر سایت

   سلام خدمت شما.قیمت آینه کاری و سایر خدماتی که فرمودید دقیق و مشخص نیستند و برای دریافت اطلاعات دقیق از قیمت ها میتوانید تماس بگیرید.

 • جواد سیف
  سلام این گچبری هایی که دور آینه ها کار شده رو شما انجام میدین؟
  • مدیر سایت

   سلام 

   بله گروه هنربرتر گچبری دیوار را بصورت کاملا رفه ای انجام می دهد.

تماس بگیرید