انواع مدل های قاب بندی دیوار

09123216508 همراه
مدل های قاب بندی دیوار
قاب بندی روی دیوار یکی از هنر های گچبری است که نیاز به تخصص و مهارت و ابزار های مورد نیازی دارد که توسط مجموعه هنر برتر هم با کیفیت بالا و قیمت مناسب انجام میشود و میتوانید قاب و عکس هایتان را به راحتی و زیبایی روی دیوار نصب کنید.
هنر برتر
هنر برتر

قاب بندی دیوار

گچبری قاب دیوار

اجرا هلال در قاب بندی دیوار

در معماری سنتی گذشته و در معماری مدرن امروزه ، هنر ها و خلاقیت های زیادی ایجاد شده است که نیاز به مهارت خاص و ابزار های مخصوصی دارد ، مثلا قاب بندی دیوار ، قاب دور کاغذ دیواری ، قاب دور آینه و علی الخصوص قاب بندی روی دیوار با تلفیق هنر گچبری مورد استقبال معماران و طراحان و همچنین مشتریان و خانواده های زیادی شده است.

 

قاب بندی

کلمه ای است که در زمینه های مختلفی مانند دکوراسیون داخلی و معماری و حتی عکاسی کاربرد دارد.

اما در این مقاله مورد اصلی قاب بندی بر روی دیوار است که قصد داریم شما را با این کار که یکی از خدمات اصلی مجموعه هنر برتر است آشنا کنیم.

پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

قاب سازی یا قاب بندی دیوار

قاب بندی و قاب سازی روی دیوار و آینه کاری جزو 50 ایده برتر برای دکوراسیون داخلی محسوب میشود و یکی از راه های مجلل کردن و جذاب کردن دکور داخلی خانه میشود.

اندازه و متراژ  قاب سازی روی دیوار نسبت به ارتفاع خانه و اتاق مورد نظر تعیین میشود.

یعنی در صورتی که ارتفاع سقف کوتاه باشد بهتر است از قاب بندی ساده روی دیوار با کادر بندی های عمودی با عض کم روی دیوار استفاده شود تا جلوه وسیع و زیباتری به دیوار اتاق دهد.

اگر ارتفاع سقف بلندتر بود بهتر است از طرح یک قاب در بالا با ارتفاع بیشتر و قرینه آن یک قاب در پایین با ارتفاع کمتر و سپس از یک ابزار بُردر طرح دار یا ساده بصورت افقی در امتداد طولی بعنوان کمربند میانی دیوار استفاده کرد که علاوه بر زیبایی بیشتر باعث عدم آسیب پذیری دیوار از برخورد مبلمان می گردد.

قاب بندی در گچبری جزو ايده هاي برتر در دكوراسيون داخلي حساب ميشود. ساليان دراز است كه درطرح هاي گوناگوني بصورت مجلل در خانه ها اجرا ميشود و تحول بسيار زيادي ايجاد ميكند. اين نوع از گچبري در به نصبت ارتفاع سقف، بصورت مختلفي بر روي ديوار نصب ميشود.

در نهایت برای حاشیه پایین دیوار از قرنیز با ارتفاع متناسب استفاده می شود.

بعد از استفاده از این خدمات هم حالا نوبت نقاشی هنری میرسد که میتوانید این کار را هم به نقاشان حرفه ای مجموعه هنر برتر بسپارید تا نتیجه دلخواه خود را مشاهده کنید.

 

انواع قاب بندی دیوار

قاب بندی از خدماتی است که روی دیوار قسمت های مختلف خانه مانند دیوار پذیرایی ، اتاق خواب و ... با سبک و مدل و طرح های مختلف ، طبق سلیقه و نظر مشتریان اجرا میشود که دارای 3 سبک زیر میباشد :

 • قاب بندی دیوار کلاسیک
 • قاب بندی دیوار نئوکلاسیک
 • قاب بندی دیوار مدرن

 

قاب دیوار

ایجاد قاب روی دیوار پذیرایی یا اتاق خواب میتواند یک روش برای زیبایی و جذابیت دلخواه هر کسی باشد و همچنین این قاب ها باعث میشوند ارتفاع دیوار بلندتر به نظر برسد.

قاب ها را میتوانید با هر شکلی و برای هر قسمتی از دیوار مثلا بالای تخت یا هر جای دیگر استفاده کنید.

با استفاده از قاب های 4 تا 6 اینچی مستطیلی MDF که در یک الگوی شبکه ای قرار گرفته اند و بعد تمام آن را با یک رنگ تیره بپوشانید.

قاب ها هم به صورت گچی و هم به صورت چوبی با هر رنگ و طرح و شکلی میتوانند روی دیوار قسمت های مختلف دیوار ایجاد شوند و ترکیب بی نظیری بسازند.

 

قاب بندی دیوار

گچبری قاب بندی دیوار

این خدمات را میتوان برای طراحی داخلی و زیباسازی فضای داخلی منازل استفاده کرد زیرا دارای طرح و مدل های مختلفی است که با هر نوع سلیقه ای سازگاری کامل دارد و میتوان گفت این خدمات همه پسند است.

طراحی دیوار و قاب بندی یکی از بهترین راه حل ها برای زیبا شدن فضاهای مسکونی ، اداری و تجاری می باشد . اجرای قاب بندی در کنار استفاده از تابلو نقاشی ، نقاشی دیواری ، پتینه ، ورقکاری ، کاغذ دیواری و ... و ترکیب آن ها باعث مجلل شدن هر چه بیشتر طرح و فضای پروژه می شود .

برای ایجاد محیطی منحصر به فرد همیشه لازم نیست از راه های پر خرج و خیلی شلوغ استفاده کرد بلکه راه های ساده اما بسیار شیک مانند قاب بندی وجود دارند که میتوانند فضا را دلنشین کنند.

فقط نکته ای که مهم است این است که ابعاد و اندازه این کار باید متناسب با اندازه دیوار و سقف باشد تا نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد زیرا ممکن است بعد از مدتی دل را بزند.

قاب بندی دیوار سرخابی خوشگل، برای اتاق دختران، عالی است. در دنیای دختران همه المان‌های دکوری باید زیبا و بالطافت باشد؛ مانند این دیوار دکوراتیو پر از حس دخترانه!

کاربرد های قاب بندی دیوار عبارتند از :

 • قاب بندی دیوار پذیرایی و ناهار خوری و هال
 • قاب بندی فضا های مسکونی
 • قاب بندی دیوار شو روم
 • قاب بندی دیوار فضاهای اداری و تجاری
 • قاب بندی دیوار های لابی
 • قاب بندی دیوار های مغازه ها و بوتیک

 

قاب بندی دیوار با چوب

همانطور که گفته شد قاب بندی دیوار دارای سبک های ، طرح و مدل ها و رنگ های مختلفی است که یکی از آنها قاب بندی روی دیوار با چوب میباشد که معمولا از این سبک برای خانه هایی با دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده میکنند که بسیار شیک و مجلل است.

 

قاب بندی دیوار با گچ

بجز مورد ذکر شده ، سبک و مدل دیگر قاب بندی ، قاب بندی روی دیوار با گچ میباشد که برای خانه های با سبک دکوراسیون مدرن یا ساده استفاده میشود که زیبایی خاصی هم دارد.

این سبک هم میتواند ساده و هم میتواند با طرح و مدل و رنگ های مختلف باشد.

 

قاب بندی دیوار پشت تلویزیون

یکی از مناطق کانونی مهمی که در منزل می‌توانید برای قاب بندی دیوار در نظر بگیرید؛ دیوار پشت تلویزیون است. چه تلویزیون را بخواهید به دیوار نصب کنید؛ چه میز تلویزیون داشته باشید؛ انواع مدل‌های قاب بندی مدرن هنر برتر ، با رنگ‌های جذاب، دیوار تی‌وی روم‌تان را مدرن و شیک می‌سازد.

 

قاب گچی روی دیوار

قاب گچی روی دیوار هم برای پذیرایی و هم برای اتاق استفاده میشود که از مهم ترین مدل های آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • یک ردیفی
 • مستطیل‌‌های مجزا
 • مستطیل‌های همسان
 • مستطیل‌های محاط در هم

 

ایجاد قاب بندی روی دیوار

قاب سازی راهی فوق العاده است تا بافت و جذابیت را در یک اتاق ترکیب کنید بدون اضافه کردن رنگ هایی که دلخواه شما نیستند.

قاب های عمودی در این فضا کمک میکنند فضا بلند تر به نظر بیاید.

با اشکال بازی کنید. شما میتوانید دیوار های قاب بندی شده را با توجه به فضا و کارتان و به نسبت اتاقتان طراحی کنید. 

ماهرانه عمل کنید! جذابیتی معمارانه روی یک دیوار ساده به وجود بیاورید.با استفاده از قاب های ۴ تا ۶ اینچی مستطیلی MDF که در یک الگوی شبکه ای قرار گرفته اند و بعد تمام آن را با یک رنگ تیره بپوشانید.

دیوار با قاب بندی چوبی در یک هال مجلل معمولا از قاب های چوبی تیره ی براق برای غنی کردن و تزئیناتی تر کردن طراحی داخلی آن استفاده میشود.

رنگ های گرم , دیوار قاب بندی شده ی چوبی , صندلی های چرم ترکیبی بی نظیر را ساخته اند.

پروفیل های این هنر معمولا از پلاستیک ، پلی اورتان یا پلی استایرن ساخته میشود و این ها همه روی قیمت و کیفیت کار تاثیر گذار هستند.

قاب بندی دیوار علاوه بر اینکه بسیار روی زیبایی و ظاهر محل مورد نظر تاثیر میگذارد ، همچنین بیشتر نواقص و مشکلات و خرابی های دیوار را هم از بین میبرد

یک تکنیک فراگیر برای اینکه نظرها را از یک مسیر خاصی دور کنید و بر روی نقطه مشخصی متمرکز نمایید. روش این کار  این است که از چندین قاب بندی استفاده و آنها را در رنگهای متضاد رنگ کنید یا با کاغد دیواری طرح دارمختلف تزئین کنید.

 

قاب بندی دیوار مدرن

در این سبک از قاب بندی بیشتر از خطوط صاف و مستقیم استفاده می شود. استفاده از گل تاجی و گل کنجی کاربردی ندارد. در واقع قاب ها به صورت ساده و بدون هیچ گلی کنار هم چیده می شوند. این مدل قاب بندی در عین سادگی زیبایی همه پسندتری دارد.

قاب بندی مدرن دیوار یا ستون از سبک های محبوب و پر طرفدار در این زمینه میباشد که امروزه کاملا شناخته شده است و خیلی از افراد در کنار تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود از این خدمات هم استفاده میکنند.

در پذیرایی‌های مدرن می‌توانید از قاب بندی‌های زیبا و ساده‌ای به کار ببرید که محیط‌شان تنها با یک ردیق قاب، تزیین شده است. البته اگر نوع دیزاین قاب بندی ساده باشد، قاب‎ بندی‌های چند ردیفی هم برای دیزاین پذیرایی مدرن، ایده‌آل هستند.

 

قاب بندی دیوار کلاسیک

در زمان های نه چندان دور که بیشتر خانه ها دکور کلاسیک داشتند از خدمات قاب بندی کلاسیک دیوار یا ستون استفاده میکردند که البته امروزه هم این افراد و خانه های کلاسیک کم نیستند که به دنبال چنین خدماتی اما حرفه ای تر هستند که مجموعه ما آماده ارائه خدمات تخصصی در این زمینه میباشد.

اما هرچه طرح قاب ها گل دار تر باشد بیشتر به سمت کلاسیک کشیده می شود. در این سبک از گل های درشت و ریز به صورت گل تاجی در ضلع بالایی قاب و یا گل کنجی در ۴ گوشه قاب استفاده می شود.

برای کلاسیک شدن دیوار باید:

 • رنگ طلایی به کار برید.
 • سفیدهای پرجزئیات استفاده کنید.
 • به کنگره‌های مبلمان‌تان هم دقت کنید.

 

گچبری قاب بندی

گچبری قاب بندی میتواند زیبای و هماهنگی دیوار ها و سقف را افزایش دهد و همچنین ایجاد قاب بندی با گچ زیبایی خاص و چشمگیری ایجاد میکند که نظر و توجه افراد زیادی را جلب میکند.

گچبری قاب دیوار دارای مزایا زیادی است که میتواند محیطی منحصر به فرد ایجاد کند و همچنین به راحتی و با هزینه مناسب قابل اجراست و به همین دلایل توانسته طرفداران و مشتریان زیادی پیدا کند و محبوب شود.

گچبری قاب بندی هم دارای طرح و مدل های مختلف است و همه افراد با هر سلیقه ای میتوانند از آن برای خانه خود استفاده کنند.

 

قاب بندی دیوار چگونه ایجاد میشود؟

برای ایجاد یک محیط منحصر به فرد در منزل یا محل کار خود ، گاهی اوقات راه حل ها و ایده های ساده بهترین و زیباترین گزینه میشوند.

طراحان دکوراسیون داخلی برای ایجاد یک دکور داخلی شیک نسبت به محیط مورد نظر طرح و نظر های زیادی دارند مثلا برای برخی ساختمان ها چون فضای کافی ندارد ، بهترین گزینه فقط استفاده از گچبری سنتی و دستی است و اگر از طرح ها و ایده های دیگر استفاده کنند ممکن است زیبایی محل مورد نظر کمتر هم شود.

حالا یکی از تکنیک های دکور داخلی منازل و یا محل کار قاب بندی روی دیوار است که هم به صورت سنتی و قدیمی ایجاد میشود و هم به صورت مدرن و جدید.

هنگام ایجاد این هنر روی دیوار برای دکوراسیون داخلی باید مراقب باشید که تعادل و فاصله و تعداد قاب ها از دستتان در نرود پس به همین علت قبل از اقدام برای هر کاری ، اندازه دیوار ، اندازه قاب ها ، تعداد قاب ها و فاصله بین آن ها را روی کاغذ یادداشت کنید تا کار بسیار تمیز ایجاد شود.

همچنین ما به شما پیشنهاد میکنیم برای اتاق های کوچک اصلا از این خدمات استفاده نکنید.

 

قاب بندی برای چه مکان هایی استفاده میشود؟

 • قاب بندی دیوار سالن پذیرایی و ناهار خوری
 • دیوار فضا های مسکونی
 • دیوار شو روم
 • دیوار فضا های اداری و تجاری
 • دیوار لابی
 • دیوار تمامی اتاق های بزرگ منزل یا محل کار
 • دیوار بوتیک یا مغازه

 

انواع مدل های قاب بندی دیواری

 • قاب بندی طرح دار و ساده
 • نبشی دکوراتیو یا ساده
 • گل کنج قاب
 • سر تاج

 

قاب بندی دیوار پذیرایی

انواع نمونه مدل های قاب بندی دیوار را حتما در سایت های مختلف یا در اینستاگرام دیده اید که بیشتر این نمونه معمولا برای پذیرایی خانه ها هستند.

سالن پذیرایی از مهم ترین قسمت های منازل است که معمولا خانواده ها از بهترین خدمات و بهترین مدل ها برای این قسمت استفاده میکنند.

دیوار طراحی شده با گچبری اخیراً به طور گسترده ای در ساخت و سازهای مسکونی مورد استفاده قرار گرفته است. نصب دیوار پارتیشن تخته گچ و قاب بندی دیوار پذیرایی زمان زیادی نمی برد ، اما داشتن یک ابزار ساخت خوب به یک دست ، کمی مهارت در ساخت و مطلوب نیاز ندارد.

قاب بندی پذیرایی از بیشترین درخواست های گروه هنر برتر است که معمولا در سبک های مختلف قاب بندی دیوار کلاسیک و نئوکلاسیک و همچنین قاب بندی دیوار مدرن استفاده میشود و دارای طرح و مدل های متنوعی است و به همین دلیل مورد پسند عموم مردم است.

یکی از پیشنهادات برای این خدمات تخصصی این است که میتوانید از ورق های طلا و یا نقره استفاده کنید تا جذابیت طرح را بیشتر کند.

قاب بندی روی دیوار پذیرایی جزو 70 ایده برتر در دکوراسیون داخلی شناخته شده است و حدودا بیش از 100 سال است که با سبک های سنتی ، کلاسیک و امروزه هم به سبک های مدرن برای افراد و منازل مختلف اجرا میشود.

قاب بندی دیوار پذیرایی به طور عمده در مکان هایی با دکوراسیون بالا-رد استفاده می شود که در آن محیط صوتی سخت ضروری است ، مانند تئاتر ، سالن کنسرت ، موزه ، کتابخانه ، اتاق شنوایی ، گالری ، خانه حراج ، سالن ورزشی ، سالن سخنرانی ، سالن چند منظوره ، لابی هتل ، بیمارستان ، مرکز خرید ، اتاق تمرین پیانو ، اتاق کنفرانس ، استودیو ، اتاق ضبط ، اتاق KTV ، بار ، کارگاه صنعتی ، اتاق ماشین و غیره.

برای انتخاب رنگ همخ پیشنهاد میکنیم به سایر وسایل و دکوراسیون داخلی منزل دقت کنید و بهترین و متناسب ترین رنگ را انتخاب کنید.

 

قاب بندی دیوار اتاق خواب

قاب بندی دیوار اتاق خواب یکی از بهترین و ایده آل ترین طرح ها است که میتوانید در کنار تابلو های نقاشی یا حتی عکس های خانوادگی از آن استفاده کنید و نمایی رمانتیک در فضای اتاق ایجاد کنید.

استفاده از این تکنینک باعث می شود تا در صورت تمایل به استفاده از سایر اشیا دکوراتیو چون تابلو نقاشی، آینه کاری، نقاشی دیواری، پتینه کاری و یا حتی کاغذ دیواری نتیجه کار مجلل تر و چشمگیر تر شود.

اندازه قاب ها به ارتفاع و وسعت دیوار بستگی دارد. چیدمان و تعداد آنها نیز بر حسب سلیقه مشتری و فضای سطح کار زده می شود.

هرچه ارتفاع سقف کوتاهتر و یا فضای منزل کوچکتر باشد بهتر است تا از قاب بندی مدرن و طرح هیا ساده تر استفاده شود. زیرا کادر بندی های عمودی با عرض کم باعث می شود تا فضا بزرگتر و زیباتر بنظر برسد.

استفاده از طرح های شلوغ و ابزارهای عریض با تزیینات زیاد برای فضاهای کوچک مناسب نیست و باعث خستگی چشم و شلوغ سازی محیط می شود.

از قاب بندی دیوار اتاق خواب معمولا برای موارد زیر استفاده میشود :

 • بالای تاج تخت
 • دور عکس عروسی
 • دور تلویزیون

 

گچبری قاب دیواری

در معماری مدرن امروزه با تلفیق ابزارهای نوین معماری با سبک طراحی کلاسیک، همچنان قاب سازی دیوار، قاب دور کاغذ دیواری،‌ قاب دور آینه علی الخصوص قاب بندی دیوار پذیرایی مورد استقبال معماران و طراحان قرار گرفته است. در عکس پایین استفاده از ابزار گچبری قاب دیواری در طراحی مدرن را می‌بینید. ابزار قاب گچبری هنر برتر راهی بسیار ساده و آسان برای اجرای چنین ایده‌هایی است.

 

آموزش قاب بندی دیوار

قاب بندی دیوار از خدمات تخصصی و حرفه ای میباشد که نیازمند تجربه ، مهارت و ابزار های مخصوص میباشد.

افراد زیادی با توجه به علاقه شان به این کار تصمیم به یاد گیری کامل را دارند که مجموعه هنر برتر علاوه بر آموزش گچبری ، آموزش کامل قاب بنیدی را هم با قیمت مناسب ارائه میدهد.

 

قیمت قاب بندی دیوار

همانطور که میدانید اینگونه خدمات مانند آینه کاری و گچبری و قاب بندی و ... دارای قیمت های مشخصی نیستند و نمیتوان با دادن قیمت های اشتباه کاربران را گمراه کرد.

قیمت خدمات قاب بندی بستگی به مواردی مانند طرح و مدل انتخاب شده ، متراژ پروژه ، سایر خدمات تزئینی مثل ورق طلا و نقره و همچنین موقعیت پروژه دارد که باعث کاهش یا افزایش قیمت خدمات میشوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


 • قاب بندی چیست؟

  قاب بندی و قاب سازی روی دیوار و آینه کاری جزو 50 ایده برتر برای دکوراسیون داخلی محسوب میشود و یکی از راه های مجلل کردن و جذاب کردن دکور داخلی خانه میشود.

  قاب بندی در گچبری جزو ايده هاي برتر در دكوراسيون داخلي حساب ميشود. ساليان دراز است كه درطرح هاي گوناگوني بصورت مجلل در خانه ها اجرا ميشود و تحول بسيار زيادي ايجاد ميكند.

 • قاب بندی در چه سبک هایی اجرا میشود؟

  • قاب بندی دیوار کلاسیک
  • قاب بندی دیوار نئوکلاسیک
  • قاب بندی دیوار مدرن
 • قاب بندی دیوار چه طرح و مدل هایی دارد؟

  • قاب بندی طرح دار و ساده
  • کرنر و گوشه طرح دار
  • فیتیله پلی اورتان
  • پیش ساخته
  • نبشی دکوراتیو یا ساده
  • قرنیز پلی اورتان
  • گل کنج قاب
  • سر تاج
 • از قاب بندی در چه قسمت هایی استفاده میشود؟

  1. قاب بندی دیوار سالن پذیرایی و ناهار خوری
  2. دیوار فضا های مسکونی
  3. دیوار شو روم
  4. دیوار فضا های اداری و تجاری
  5. دیوار لابی
  6. دیوار تمامی اتاق های بزرگ منزل یا محل کار
  7. دیوار بوتیک یا مغازه

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید