انواع مدل های قاب بندی دیوار

09123216508 همراه
مدل های قاب بندی دیوار

قاب بندی روی دیوار یکی از هنر های گچبری است که نیاز به تخصص و مهارت و ابزار های مورد نیازی دارد که توسط مجموعه هنر برتر هم با کیفیت بالا و قیمت مناسب انجام میشود و میتوانید قاب و عکس هایتان را به راحتی و زیبایی روی دیوار نصب کنید.

هنر برتر
هنر برتر

گچبری قاب بندی

در معماری سنتی گذشته و در معماری مدرن امروزه ، هنر ها و خلاقیت های زیادی ایجاد شده است که نیاز به مهارت خاص و ابزار های مخصوصی دارد ، مثلا قاب بندی دیوار ، قاب دور کاغذ دیواری ، قاب دور آینه و علی الخصوص قاب بندی روی دیوار با تلفیق هنر گچبری مورد استقبال معماران و طراحان و همچنین مشتریان و خانواده های زیادی شده است.

 

قاب بندی

کلمه ای است که در زمینه های مختلفی مانند دکوراسیون داخلی و معماری و حتی عکاسی کاربرد دارد.

اما در این مقاله مورد اصلی قاب بندی بر روی دیوار است که قصد داریم شما را با این کار که یکی از خدمات اصلی مجموعه هنر برتر است آشنا کنیم.

پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

قاب بندی یا قاب سازی دیوار

قاب بندی و قاب سازی روی دیوار و آینه کاری جزو 50 ایده برتر برای دکوراسیون داخلی محسوب میشود و یکی از راه های مجلل کردن و جذاب کردن دکور داخلی خانه میشود.

اندازه و متراژ  قاب سازی روی دیوار نسبت به ارتفاع خانه و اتاق مورد نظر تعیین میشود.

یعنی در صورتی که ارتفاع سقف کوتاه باشد بهتر است از قاب بندی ساده روی دیوار با کادر بندی های عمودی با عض کم روی دیوار استفاده شود تا جلوه وسیع و زیباتری به دیوار اتاق دهد.

اگر ارتفاع سقف بلندتر بود بهتر است از طرح یک قاب در بالا با ارتفاع بیشتر و قرینه آن یک قاب در پایین با ارتفاع کمتر و سپس از یک ابزار بُردر طرح دار یا ساده بصورت افقی در امتداد طولی بعنوان کمربند میانی دیوار استفاده کرد که علاوه بر زیبایی بیشتر باعث عدم آسیب پذیری دیوار از برخورد مبلمان می گردد.

قاب بندی در گچبری جزو ايده هاي برتر در دكوراسيون داخلي حساب ميشود. ساليان دراز است كه درطرح هاي گوناگوني بصورت مجلل در خانه ها اجرا ميشود و تحول بسيار زيادي ايجاد ميكند. اين نوع از گچبري در به نصبت ارتفاع سقف، بصورت مختلفي بر روي ديوار نصب ميشود.

در نهایت برای حاشیه پایین دیوار از قرنیز با ارتفاع متناسب استفاده می شود.

بعد از استفاده از این خدمات هم حالا نوبت نقاشی هنری میرسد که میتوانید این کار را هم به نقاشان حرفه ای مجموعه هنر برتر بسپارید تا نتیجه دلخواه خود را مشاهده کنید.

 

قاب دیوار

ایجاد قاب روی دیوار پذیرایی یا حتی اتاق خواب میتواند یک روش برای زیبایی و جذابیت دلخواه هر کسی باشد و همچنین این قاب ها باعث میشوند ارتفاع دیوار بلندتر به نظر برسد.

قاب ها را میتوانید با هر شکلی و برای هر قسمتی از دیوار مثلا بالای تخت یا هر جای دیگر استفاده کنید.

با استفاده از قاب های 4 تا 6 اینچی مستطیلی MDF که در یک الگوی شبکه ای قرار گرفته اند و بعد تمام آن را با یک رنگ تیره بپوشانید.

قاب ها هم به صورت گچی و هم به صورت چوبی با هر رنگ و طرح و شکلی میتوانند روی دیوار قسمت های مختلف دیوار ایجاد شوند و ترکیب بی نظیری بسازند.

 

قاب بندی دیوار

این خدمات را میتوان برای طراحی داخلی و زیباسازی فضای داخلی منازل استفاده کرد زیرا دارای طرح و مدل های مختلفی است که با هر نوع سلیقه ای سازگاری کامل دارد و میتوان گفت این خدمات همه پسند است.

طراحی دیوار و قاب بندی یکی از بهترین راه حل ها برای زیبا شدن فضاهای مسکونی ، اداری و تجاری می باشد . اجرای قاب بندی در کنار استفاده از تابلو نقاشی ، نقاشی دیواری ، پتینه ، ورقکاری ، کاغذ دیواری و ... و ترکیب آن ها باعث مجلل شدن هر چه بیشتر طرح و فضای پروژه می شود .

برای ایجاد محیطی منحصر به فرد همیشه لازم نیست از راه های پر خرج و خیلی شلوغ استفاده کرد بلکه راه های ساده اما بسیار شیک مانند قاب بندی وجود دارند که میتوانند فضا را دلنشین کنند.

فقط نکته ای که مهم است این است که ابعاد و اندازه این کار باید متناسب با اندازه دیوار و سقف باشد تا نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد زیرا ممکن است بعد از مدتی دل را بزند.

 

قاب بندی دیوار با چوب

همانطور که گفته شد قاب بندی دیوار دارای سبک های ، طرح و مدل ها و رنگ های مختلفی است که یکی از آنها قاب بندی روی دیوار با چوب میباشد که معمولا از این سبک برای خانه هایی با دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده میکنند که بسیار شیک و مجلل است.

 

قاب بندی دیوار با گچ

بجز مورد ذکر شده ، سبک و مدل دیگر قاب بندی ، قاب بندی روی دیوار با گچ میباشد که برای خانه های با سبک دکوراسیون مدرن یا ساده استفاده میشود که زیبایی خاصی هم دارد.

این سبک هم میتواند ساده و هم میتواند با طرح و مدل و رنگ های مختلف باشد.

 

ایجاد قاب بندی روی دیوار

قاب سازی راهی فوق العاده است تا بافت و جذابیت را در یک اتاق ترکیب کنید بدون اضافه کردن رنگ هایی که دلخواه شما نیستند.

قاب های عمودی در این فضا کمک میکنند فضا بلند تر به نظر بیاید.

با اشکال بازی کنید. شما میتوانید دیوار های قاب بندی شده را با توجه به فضا و کارتان و به نسبت اتاقتان طراحی کنید. 

ماهرانه عمل کنید! جذابیتی معمارانه روی یک دیوار ساده به وجود بیاورید.با استفاده از قاب های ۴ تا ۶ اینچی مستطیلی MDF که در یک الگوی شبکه ای قرار گرفته اند و بعد تمام آن را با یک رنگ تیره بپوشانید.

دیوار با قاب بندی چوبی در یک هال مجلل معمولا از قاب های چوبی تیره ی براق برای غنی کردن و تزئیناتی تر کردن طراحی داخلی آن استفاده میشود.

رنگ های گرم , دیوار قاب بندی شده ی چوبی , صندلی های چرم ترکیبی بی نظیر را ساخته اند.

پروفیل های این هنر معمولا از پلاستیک ، پلی اورتان یا پلی استایرن ساخته میشود و این ها همه روی قیمت و کیفیت کار تاثیر گذار هستند.

قاب بندی دیوار علاوه بر اینکه بسیار روی زیبایی و ظاهر محل مورد نظر تاثیر میگذارد ، همچنین بیشتر نواقص و مشکلات و خرابی های دیوار را هم از بین میبرد

یک تکنیک فراگیر برای اینکه نظرها را از یک مسیر خاصی دور کنید و بر روی نقطه مشخصی متمرکز نمایید. روش این کار  این است که از چندین قاب بندی استفاده و آنها را در رنگهای متضاد رنگ کنید یا با کاغد دیواری طرح دارمختلف تزئین کنید.

 

قاب بندی دیوار مدرن

قاب بندی مدرن دیوار یا ستون از سبک های محبوب و پر طرفدار در این زمینه میباشد که امروزه کاملا شناخته شده است و خیلی از افراد در کنار تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود از این خدمات هم استفاده میکنند.

 

قاب بندی دیوار کلاسیک

در زمان های نه چندان دور که بیشتر خانه ها دکور کلاسیک داشتند از خدمات قاب بندی کلاسیک دیوار یا ستون استفاده میکردند که البته امروزه هم این افراد و خانه های کلاسیک کم نیستند که به دنبال چنین خدماتی اما حرفه ای تر هستند که مجموعه ما آماده ارائه خدمات تخصصی در این زمینه میباشد.

 

استفاده از گچبری قبل از ایجاد قاب بندی روی دیوار

مجموعه هنر برتر با بیش از 15 سال تجربه به شما پیشنهاد میکند قبل از اینکه قاب بندی مورد نظر خود را ایجاد کنید ، از گچبری پیش ساخته  ، گچبری سنتی یا اجرای ورق نقره برای سقف خود استفاده کنید تا جلوه ای شیک تر روی سقف و ظاهر کلی اتاق ایجاد کنید.

گچبری پیش ساخته مزایا زیر را به دنبال دارد :

 • ارائه در طرح های متنوع
 • سهولت و سرعت فوق العاده در نصب، برش و نصب آسان و سریع (با چسب مخصوص یا میخ)
 • قابلیت عبور تجهیزات ساختمانی مانند کابل ، لوله ، سیم و…
 • بدون ترک و درز و نشست و اکسیدگی
 • قابلیت نور پردازی و رنگ پذیری فوق العاده سریع پلاستیک و اکرلیک
 • نصب حتی در زمان بهره برداری از ساختمان
 • عدم نفوذ رطوبت و هرگونه حشره
 • سازگار با محیط زیست
 • سبک و قابلیت حمل آسان
 • استحکام بالا ، ماندگاری طولانی و دوام بالا
 • قابلیت نصب به روی کلیه سطوح گچ ، سیمان ، سنگ ،کاشی ، فلز ، چوب ، کابینت ، مبلمان ،سقفهای کاذب و ..
 • ایده آل برای بازسازی و تغییر دکوراسیون
 • رنگ پذیری بالا با انواع رنگ های ساختمانی و قابلیت پتینه کاری
 • مقاوم در برابر رطوبت ، کپک و محیط های اسیدی و قلیایی

 

قاب بندی دیوار چگونه ایجاد میشود؟

برای ایجاد یک محیط منحصر به فرد در منزل یا محل کار خود ، گاهی اوقات راه حل ها و ایده های ساده بهترین و زیباترین گزینه میشوند.

طراحان دکوراسیون داخلی برای ایجاد یک دکور داخلی شیک نسبت به محیط مورد نظر طرح و نظر های زیادی دارند مثلا برای برخی ساختمان ها چون فضای کافی ندارد ، بهترین گزینه فقط استفاده از گچبری سنتی و دستی است و اگر از طرح ها و ایده های دیگر استفاده کنند ممکن است زیبایی محل مورد نظر کمتر هم شود.

حالا یکی از تکنیک های دکور داخلی منازل و یا محل کار قاب بندی روی دیوار است که هم به صورت سنتی و قدیمی ایجاد میشود و هم به صورت مدرن و جدید.

هنگام ایجاد این هنر روی دیوار برای دکوراسیون داخلی باید مراقب باشید که تعادل و فاصله و تعداد قاب ها از دستتان در نرود پس به همین علت قبل از اقدام برای هر کاری ، اندازه دیوار ، اندازه قاب ها ، تعداد قاب ها و فاصله بین آن ها را روی کاغذ یادداشت کنید تا کار بسیار تمیز ایجاد شود.

همچنین ما به شما پیشنهاد میکنیم برای اتاق های کوچک اصلا از این خدمات استفاده نکنید.

 

قاب بندی برای چه مکان هایی استفاده میشود؟

 • قاب بندی دیوار سالن پذیرایی و ناهار خوری
 • دیوار فضا های مسکونی
 • دیوار شو روم
 • دیوار فضا های اداری و تجاری
 • دیوار لابی
 • دیوار تمامی اتاق های بزرگ منزل یا محل کار
 • دیوار بوتیک یا مغازه

 

انواع مدل های قاب بندی دیواری

 • قاب بندی طرح دار و ساده
 • کرنر و گوشه طرح دار
 • فیتیله پلی اورتان
 • پیش ساخته
 • نبشی دکوراتیو یا ساده
 • قرنیز پلی اورتان
 • گل کنج قاب
 • سر تاج

 

قاب بندی دیوار پذیرایی

انواع نمونه مدل های قاب بندی دیوار را حتما در سایت های مختلف یا در اینستاگرام دیده اید که بیشتر این نمونه معمولا برای پذیرایی خانه ها هستند.

سالن پذیرایی از مهم ترین قسمت های منازل است که معمولا خانواده ها از بهترین خدمات و بهترین مدل ها برای این قسمت استفاده میکنند.

قاب بندی پذیرایی از بیشترین درخواست های گروه هنر برتر است که معمولا در سبک های مختلف قاب بندی دیوار کلاسیک و نئوکلاسیک و همچنین قاب بندی دیوار مدرن استفاده میشود و دارای طرح و مدل های متنوعی است و به همین دلیل مورد پسند عموم مردم است.

یکی از پیشنهادات برای این خدمات تخصصی این است که میتوانید از ورق های طلا و یا نقره استفاده کنید تا جذابیت طرح را بیشتر کند.

 

گچبری قاب دیواری

در معماری مدرن امروزه با تلفیق ابزارهای نوین معماری با سبک طراحی کلاسیک، همچنان قاب سازی دیوار، قاب دور کاغذ دیواری،‌ قاب دور آینه علی الخصوص قاب بندی دیوار پذیرایی مورد استقبال معماران و طراحان قرار گرفته است. در عکس پایین استفاده از ابزار گچبری قاب دیواری در طراحی مدرن را می‌بینید. ابزار قاب گچبری هنر برتر راهی بسیار ساده و آسان برای اجرای چنین ایده‌هایی است.

 

آموزش قاب بندی دیوار

قاب بندی دیوار از خدمات تخصصی و حرفه ای میباشد که نیازمند تجربه ، مهارت و ابزار های مخصوص میباشد.

افراد زیادی با توجه به علاقه شان به این کار تصمیم به یاد گیری کامل را دارند که مجموعه هنر برتر علاوه بر آموزش گچبری ، آموزش کامل قاب بنیدی را هم با قیمت مناسب ارائه میدهد.

 

قیمت قاب بندی دیوار

همانطور که میدانید اینگونه خدمات مانند آینه کاری و گچبری و قاب بندی و ... دارای قیمت های مشخصی نیستند و نمیتوان با دادن قیمت های اشتباه کاربران را گمراه کرد.

قیمت خدمات قاب بندی بستگی به مواردی مانند طرح و مدل انتخاب شده ، متراژ پروژه ، سایر خدمات تزئینی مثل ورق طلا و نقره و همچنین موقعیت پروژه دارد که باعث کاهش یا افزایش قیمت خدمات میشوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید