قیمت گچبری

09123216508 همراه
قیمت گچبری چگونه محاسبه می شود؟
مجموعه گچبری هنر برتر یکی از باتجربه ترین و ماهرترین گروه های اجرایی گچبری می باشد که بهترین کیفیت را با منصفانه ترین قیمت به شما ارائه می دهد. تجربه بالا در کنار تخصص بی نظیر مجریان این مجموعه می تواند خیال شما را از نتیجه کار راحت کند.
هنر برتر
هنر برتر

هنر گچبری یک تکنیک کاربردی و بسیار محبوب در حوزه معماری می باشد که از دیرباز مورد استقبال طراحان و معماران قرار گرفته است. انعطاف پذیری و چسبندگی گچ موجب شده تا امروزه در بسیاری از سطوح بتوان آن را اجرا نمود. به طور کلی این هنر با ایجاد کنده کاری و بریدن گچ می تواند طراحی خاص و ویژه ای روی سقف و دیوارها اجرا نماید. دور شومینه، نما، دور ستون ها، آرک، دور لوستر و ... قسمت هایی هستند که می توان گچ بری را روی آن ها اجرا کرد. 


قیمت گچبری به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن ها نوع گچبری می باشد. به طور کلی گچ بری را می توان به دو صورت گچبری  دستی وگچبری پیش ساخته اجرا نمود. در روش دستی به دقت و تخصص بالاتری نیاز است، زیرا تمامی مراحل کار توسط مجری در محل اجرا انجام می شود. در روش پیش ساخته نیز گچبری ها از قبل درون کارگاه از طریق ریختن گچ درون  قالب ساخته می شوند. عوامل متعددی وجود دارند که در تعیین قیمت گچبری نقش دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. 

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید.

 


قیمت گچبری چگونه محاسبه می شود؟

برای محاسبه قیمت گچبری باید در نظر داشته باشید که یکسری از آیتم ها با توجه به متر طول و یکسری دانه ای مورد ارزیابی قرار می گیرد. معمولا قیمت پایه عددی و طول متر این آیتم ها توسط مسئول قیمت گذاری تعیین می گردد. در ادامه جدولی را در اختیار شما قرار می دهیم که داخل آن مشخص شده آیتم مورد نظر به صورت عددی محاسبه می گردد و یا طول آن را بر حسب متر در نظر می گیرند. 

 

ردیف آیتم های گچبری           مترطول  عدد   
1 گچبری حاشیه *  
2 ابزار ساده *  
3 ابزار برشی *  
4 ابزار لبه نورمخفی *  
5 ابزار قاب دیوار *  
6 ابزار قاب سقف *  
7 گچبری موتیف سقف    *
8 گچبری موتیف دیوار   *
9 گچبری ستون و سرستون   *


 

قطعا تا به اینجا متوجه شده اید که هر کدام از این آیتم ها به چه صورت روی قیمت گچبری تاثیر می گذارند. البته فراموش نکنید که عوامل دیگری نیز وجود دارند که در تعیین هزینه نهایی گچبری نقش دارند. این عوامل شامل پیچیدگی طرح انتخابی، دستمزد گروه اجرایی، موقعیت جغرافیایی، قیمت روز مصالح ساختمانی و ... می شوند. 
 

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید.عوامل موثر بر قیمت گچبری 

همانطور که پیش تر به آن اشاره شد عوامل مختلفی وجود دارند که در تعیین قیمت گچبری نقش دارند. مهم ترین این عوامل عبارتند از: 

 •    مهارت گروه اجرایی: به طور کلی هر چقدر که میزان مهارت گچبر بالاتر باشد، دستمزد او برای اجرای کار نیز افزایش پیدا می کند. البته فراموش نکنید که هر چقدر گچبر مهارت و تجربه بالاتری داشته باشد، می تواند کار حرفه ای تر و زیباتری به شما تحویل دهد. بنابراین هرگز برای کاهش قیمت گچبری دکوراسیون منزل خود را به افراد مبتدی و غیر متخصص نسپارید. زیرا در نهایت مجبور می شوید برای ترمیم ایرادات کار او هزینه بالاتری پرداخت نمایید. هر چقدر افراد متخصص تری را برای گچبری انتخاب نمایید، ریسک دوباره کاری را کاهش خواهید داد.  حتما سعی کنید از گچبر حرفه ای کمک بگیرید.

 

 •    متراژ: متراژ بنا نیز از دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت گچبری می باشد. هر چقدر متراژ خانه بالاتر باشد، فضای داخلی آن بزرگ تر بوده و نیاز به گچبری بیشتری دارد. 
 •   زیر ساخت: زیر ساخت گچبری نیز در تعیین قیمت آن موثر است. از آنجایی که برای اجرای گچ بری روی سقف و دیوار باید سطح صاف و یکدستی داشت، اگر سطح مورد نظر خراب باشد، باید در ابتدا آن را ترمیم نمود. به همین دلیل اگر گچ بری نیاز به زیرسازی داشته باشد، قیمت گچبری نیز بیشتر می شود. 
 •   ارتفاع: ارتفاع مورد نظر برای اجرای گچبری روی سقف و دیوار از جمله مواردی می باشد که هزینه ای برای کارفرما ندارد. با این وجود اگر ارتفاع بیشتر از حد مجاز باشد و بستن داربست برای اجرای کار ضرورت داشته باشد، کارفرما باید هزینه آن را نیز پرداخت نماید. 
 •    پیچیدگی طرح: طرح های مورد استفاده در گچبری دیوار ، گچبری سقف و گچبری سقف ساده و شیک از تنوع فوق العاده بالایی برخوردارند. بنابراین سادگی و یا میزان پیچیدگی طرح انتخابی از دیگر موارد تاثیرگذار بر قیمت گچبری شناخته می شود. 

 

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید.

 

چه هزینه هایی  برعهده کارفرما است ؟


به طور کلی باید گفت که برخی از هزینه های اجرای گچبری بر عهده کارفرما می باشد. بنابراین هنگام برآورد قیمت گچبری بهتر است این موارد را به طور جداگانه مورد ارزیابی قرار داد. البته توجه داشته باشید که کارفرما در صورت تمایل می تواند از مجری بخواهد این موارد را تهیه نموده و در نهایت هزینه آن ها را به طور جداگانه پرداخت کند. این موارد شامل هزینه های زیر می شوند. 

 

 •   تهیه گچ مورد نیاز برای گچبری
 •   داربست (در صورتی که ارتفاع بیشتر از حد مجاز باشد)
 •  تخته و بشکه مورد نیاز برای اجرای گچبری 
 •   هزینه اسکان (در صورتی که محل اجرای کار شهرستان باشد و مجریان مجبور شوند شب در آنجا بمانند.)

با توجه به این موارد باید در نظر داشته باشید که قیمت ها متغیر هستند. بنابراین برای استعلام قیمت بهتر است در ابتدا با مجموعه گچبری هنربرتر(09123216508) تماس بگیرید تا شما را دقیق تر راهنمایی کنند. 
 

 

گچکاری چست ؟قیمت گچکاری1402

 گچکاری یک هنر و صنعت است که در آن از گچ به عنوان ماده اصلی استفاده می‌شود. گچکاری ممکن است در دیوارها، سقف‌ها و سایر سطوح داخلی یا خارجی ساختمان‌ها انجام شود.در گچکاری، هنرمندان از گچ استفاده می‌کنند و این ماده را به همراه آب مخلوط کرده و به سطح مورد نظر می‌زنند. سپس با استفاده از ابزارهای مختلف مانند ماله گچ را که به سطح مورد نظر زده اند را صاف و یکدست می کنند.

در ادامه لیستی از قیمت گچکاری در سال 1402 برای شما آماده کرده ایم.

 

ردیف عنوان قیمت(تومان)
1 قیمت گچکاری آستر(گچ و خاک) 100/000
2 قیمت گچکاری رویه(سفید کاری) 100/000
3 قیمت گچکاری روی رابیتس-راویز 250/000
4 قیمت گچکاری روی گلویی 200/000
5 قیمت گچکاری نورمخفی 200/000

 


تفاوت گچ و خاک ، گچکاری و گچبری چیست؟

 

 • گچ و خاک : بعد از مرحله دیوار چینی نوبت مرحله گچ و خاک است که گچکار با استفاده ماله، ملات گچ و خاک (ملات گچ و خاک از ترکیب 3 به ا گچ و خاک رس است) را به دیوار ها میزند.
 • گچکاری : بعد از خشک شدن گچ و خاک نوبت گچکاری می رسد، در این مرحله  گچکار ملات گچ، را با ماله به دیوارهایی که گچ و خاک شده اند می زند و به اصطلاح سفید کاری می کند.

نکته قابل توجه در مرحله گچکاری این است که یکسری از افراد در ملات گچکاری سیمان و ... اضافه می کنند طبق تجربه ما این امر باعث می شود در مرحله  نقاشی ساختمان و پتینه کاری، سقف و دیوار رنگ پذیری خوبی نداشته باشند.

 

 • گچبری : بعد ازدو مرحله قبل که توضیح دادیم ، نوبت گچبری می رسد.که استاد گچبر نقش هایی را روی سقف و دیوار طراحی می کند و بعد از گچ اندازی با استفاده از ابزارهایی مثل بومخوار ، دمبر، نقالی و ... نقش و نگارهایی در کار ایجاد می کند و یک اثر هنری زیبا خلق می کند.

 

توجه داشته باشید که مرحله گچ و خاک و گچکاری توسط استاد گچکار انجام می شود و مرحله گچبری توسط استاد گچبر انجام می شود.

 

انجام گچبری با ارزان ترین قیمت 


در نهایت باید گفت که قیمت گچبری یکی از اصلی ترین دغدغه های کارفرمایان است و نمی توان از این موضوع چشم پوشی کرد. بنابراین انتخاب مجموعه ای که بهترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت ارائه دهد از اهمیت بالایی برخوردار است. 


مجموعه گچبری هنر برتر یکی از باتجربه ترین و ماهرترین گروه های اجرایی گچبری می باشد که بهترین کیفیت را با منصفانه ترین قیمت به شما ارائه می دهد. تجربه بالا در کنار تخصص بی نظیر مجریان این مجموعه می تواند خیال شما را از نتیجه کار راحت کند. از طرفی بازدید از محل اجرای گچبری توسط این مجموعه به صورت رایگان انجام می شود. این موضوع می تواند در کاهش هزینه های گچبری به شما کمک کند. همچنین برای اطمینان از کار این مجموعه می توانید از کارهای در حال اجرای مجریان هنر برتر بازدید نمایید. این موضوع می تواند تضمین کیفیت گچبری خانه یا محل کار شما باشد و خیال شما را از کیفیت بالای کار راحت کند. 

برای ارتباط با ما با شماره 09121671980  تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • عباس مقدم
  بادرودفراوان .گچکارهستم
 • اسماعیل احمدی

  با سلام خدمت استادان بزرگ وار من ۱۷سال سابقه کار از بچگی تو کار گچکاری بودم با ۳۵سال سن واگیر جوان اهل استان لرستان اکه گچ کار خواستید در خدمتیم 

 • سعید موتوری

  سلام 15سال سابقه گچکاری دارم و قالب میریزم هرکس خواست در خدمتم

 • محمد
  این گچکاریها که عکس گذاشتین به صورت پیش ساخته اجرا میشود؟؟
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز خیر گچبری دستی هستند.

 • حسین پورجعفری
  با سلام و احترام به نظر من به عنوان یک همکار لیست قیمت هاتون خوب و منصفانه است ولی متأسفانه بعضی از همکاران زیر این قیمت‌ها کار می‌کنند و ارزش این کار حرفه‌ای و در عین حال سخت را زیر سوال می‌برند در هر صورت ممنونم از گروه هنری برتر
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز

   بله درست می فرمایید و این امر در موارد بسیاری باعث دوباره کاری و هزینه مجدد برای کارفرما هست.

تماس بگیرید